[Megoldva!] Sablon? probléma másképp

Szövegszerkesztő
rszilver
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 21:37

[Megoldva!] Sablon? probléma másképp

Hozzászólás Szerző: rszilver »

Üdvözlet!
A probléma több év SO/LO használat után ért el.
A szokásos munka közben egyszer azt tapasztaltam, hogy a dokumentumom első oldala álló A4es formátumban középen tanyázik a szerkesztőterületen, a többi oldal pedig fektetett A3asként 2 hasábbal töltődik.
Próbáltam oldalt, hasábot állítani, sikertelenül. Próbáltam sablont állítani, nem oldotta meg a problémát.
Töröltem, aztán újratelepítettem a Writert, aztán az egész Office-t. Nem változott semmi. Töröltem, és eltávolítottam uninstallal 3.1-est és feltettem az 5-öst, és a probléma változatlanul fennáll. Próbáltam word dokut visszatölteni, a formátum ugyanúgy megjelenik. Mentettem ki dokut wordbe, tudom kezelni MS 2003 alatt probléma nélkül.
Jelenleg csak Web nézetben látom egymás alatt a szöveget, ami több oldalnál rendkívül zavaró.

Tettem fel egy üres dokut, hátha látszik a probléma.
Valószínű egyszerű a megoldás, csak nem találtam még meg, ezért minden ötletet szívesen fogadok!
Köszönet!
Csatolmányok
Névtelen.odt
Érdekes doku
(8.27 KiB) Letöltve 107 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rszilver 2016. február 14., vasárnap 0:46-kor.
LibreOffice 5 Ubuntu 12.04 LTS-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sablon? probléma másképp

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Semmi gond nincs a fájloddal. Egyszerűen véletlenül átkapcsoltál (vagy valaki átkapcsolt) "Könyvnézet"-re. Az aktuális nézet állapota pedig elmentődik a fájlba.

A képernyő jobboldalán legalul (a Zoom csúszka mellett) van három ikon. Azokkal tudsz átváltani a nézetek között.

A "Könyvnézet"-nek akkor látszik az értelme, ha a dokumentum több, mint egy oldalból áll. Ilyenkor a páros/páratlan oldalszámú oldalak pont úgy jelennek meg (párosával, egymás mellett), mint egy valódi kinyitott könyvben. A "fedőlap" persze egyedül marad jobbra eltolódva...

Tehát nem A3-as oldalakat látsz, hanem két A4-est közvetlenül egymás mellett.

(De persze ha akarod, akkor nyugodtan létrehozhatsz különböző lapméretű oldalstílusokkal vegyes A4-A3 elrendezésű dokumentumot is, de itt nem erről volt szó.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
rszilver
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. február 13., szombat 21:37

Re: Sablon? probléma másképp

Hozzászólás Szerző: rszilver »

Köszönöm!
Ahogy éreztem, egyszerű volt a megoldás!
Eszembe sem jutott az alsó csúszka! :-D
LibreOffice 5 Ubuntu 12.04 LTS-en
Válasz küldése