Elválasztás a LO 5.x.x verziókban.

Szövegszerkesztő
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Elválasztás a LO 5.x.x verziókban.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Hírek között elrejtve felmerült egy lehetséges probléma a legújabb LO verziókba beépített magyar elválasztó funkcióval kapcsolatban:
http://libreoffice.hu/2015/11/03/libreo ... /#comments

Hasonló jelenséget egy a kifejezetten ennek hatására elvégzett tesztek során magam is tapasztaltam, de a program minden lehetséges pontján elvégzett "magyar"-ra való átállítás után ez nálam eltűnt:

Nálam még csak a LO5.0.2 van fenn, abból is a portable verzió. De tény hogy az “asszonnyal” szót így választja el:
ass-zon-nyal
Ez amiatt lehet, hogy hiába választottam ki az alkalmazott alapértelmezett stílushoz a magyar nyelvet (alapértelmezettként nyelvként a “hu” nyelv volt kiválasztva (azaz ez a kétbetűs jelölő volt az új, üres dokumentum alapértelmezett stílusának a Font/Nyelv beállító ablakában), mégis aláhúzza az összes (nem hibás) magyar szót. nyilván más nyelvűnek értelmezi, és más elválasztási szabályokat állít be. A Windows 7 x64 Prof. is magyar, és a LO beállításaiban is mindenhol a magyar van kiválasztva.

A “hu” nyelv a választólistában mindaddig jelen van, látszik is, amíg nem módosítom “Magyar”-ra a tulajdonságot, azután a következő módosítási kísérletre már eltűnik.

Ráadásul az új, üres dokumentum Alapértelmezett nyelve (Eszközök – Beállítások…) sem Magyar, hanem “Alapértelmezett – hu” értékű (vagy egyszerűen “hu” volt (attól függően, hogy mit állítottam át a megnézése előtt)..

Miután ezeket a normális “Magyar” értékre átállítottam, és újraindítottam a programot, az elválasztás és a teljes helyesírás ellenőrző már jól működött.
A Hírek rovatban a K.M. által jelzett továbbra is fennállónak tűnő hibát ("tt-tt") is kipróbáltam (immár a helyesen beállított magyar nyelvű LibreOffice-szal - mivel vissza már nem is tudom csinálni a fentebb jelzett beállításokat "hu"-ra...):
Nálam minden rendben működik.
TTTT.png
TTTT.rtf
(9.77 KiB) Letöltve 142 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elválasztás a LO 5.x.x verziókban.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nos, itthon sikerült elcsípni még a "hu" fals nyelvi beállítást, ami a telepítéskor jelentkezhetett; de ha átállítom valódi magyarra, akkor örökre eltűnik ez a "lehetőség"...
spellcheck01.png
spellcheck02.png
Az általam észrevett hibás elválasztást (ass-zon-nyal) viszont sehogy sem sikerül reprodukálni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

Re: Elválasztás a LO 5.x.x verziókban.

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Megkísérlek feltölteni egy képernyőképet.
Csatolmányok
lobug.jpg
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elválasztás a LO 5.x.x verziókban.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Töltsd már fel légy szíves az RTF fájlodat is...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése