Magyar felület a weben

Felhasználók leírásai a felhasználóknak
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Adjon az Isten!
Látom, hogy a magyar felület nagyon el van hanyagolva és a tavalyi állapotok vannak. Openoffice domain felületén a LibreOffice-t reklámozza az FSF alapítvány (http://openoffice.hu/). A fórum a menüben el sem érhető. https://www.openoffice.org/hu/
Nincs karbantartó? :knock:
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A kérdés az, hogy ezt kitől kérdezed. Itt a fórumon ritkán vannak olyanok jelen, akiknek lehetősége (joga, hozzáférhetősége) van ezekhez a felületekhez szerkesztés szinten. Én magam például itt a fórum felületén is csak igen korlátozott jogokkal bírok (nem is lenne időm - egy bizonyos szint fölött tudásom se - több dologra, mint amit most megteszek, tehát ezt semmiképpen nem elmarasztalásképpen vagy igényképpen írom, hanem egyszerű tényként). Az FSF-nél (közvetlenebbül) kellene valakit megkérdezned erről. Konkrét nevet, elérhetőséget se tudok adni... itt a fórumon esetleg
https://forum.openoffice.org/hu/forum/m ... ofile&u=53 ,
https://forum.openoffice.org/hu/forum/m ... ofile&u=55 és
https://forum.openoffice.org/hu/forum/m ... ofile&u=56
tudhatnak esetleg ebben segíteni neked.

De mindenképpen jó lenne, ha valaki (többet) foglalkozna a dologgal. Kérdésedből kicsit mintha azt érezném ki, hogy neked lenne időd, kedved, tudásod erre...(?)


A LibreOffice előtérbe kerülése az FSF-nél valószínűleg nem véletlen. Mert bár most jött ki egy új verzió az AOO-ból (4.1.2), azért ennek ellenére általánosságban elmondhatjuk, hogy (már megint) befagyott az OpenOffice ág fejlesztése, mint ahogy azt az előző "tulajdonosoknál" már többször megtapasztalhattuk a múltban...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

TrueCrypt tényleg befagyott projekt. OpenOffice mostohán dobálva lett különböző közösségekehez. Apache közösség lassan fejleszti ez igaz, de MS Office-t sem adnak ki minden évben. Én azt hittem, hogy az FSF alapítvány pártatlan ez ügyben. Nem helyez alá vagy fölé szabad szoftvereket. Én azt hittem, hogy az alapítvány minden szabad szoftvert egyformán kezel. De sajnos nem ezt látom. Van mindig kis szabadidőm, de jogosultságot úgyse ad a szerver rendszergazdája a rendbetételhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mészáros Tamás 2015. november 7., szombat 0:08-kor.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

de jogosultságot úgyse ad a szerver rendszergazdája a rendbetételhez.
Kérdezted?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én azt hittem, hogy az FSF alapítvány pártatlan ez ügyben. Nem helyez alá vagy fölé szabad szoftvereket.
Úgy emlékszem, az FSF volt az egyik olyan csoport, aki nagyobb jövőt látott a Go-OO projektben is anno, mert a hivatalos OOo tulajdonosa akkoriban is rendesen behúzta a féket.
Egyébként szerintem nem helyez alá-fölé semmit, de ott tud többet segíteni, ahol többet dolgoznak.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

KAMI-tól kértem infót és remélem válaszol. Jeleztem az oldal elhanyagolt voltát.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: timar »

"Apache közösség lassan fejleszti ez igaz."
Hát igen. Az AOO 4.1.2 kiadás elemzése rávilágított, hogy másfél év alatt annyi kód változott, mint a LibreOffice-ban egy átlagos napon, szóval helytálló a megállapítás, hogy lassú a fejlődése. :) De legalább ugyanolyan, mint volt, tehát stabil. Rejtély, hogy miért erőlködnek még, és mi a céljuk ezzel. Az elmúlt 5 év bebizonyította, hogy nem tudtak közösséget szervezni, nem tudtak fejlesztőket maguk mellé állítani. Ez a kiadás se lett volna, ha nem cikizte volna mindenki az Apache-ot, hogy nem képesek nyilvánosságra hozott biztonsági hibát javítani.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Magyar felület a weben

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

A tendencia más szoftvernél is jelentkezik. Warzone 2100 GPL v2.0 is évenként ad ki egy új verziót. Ők is elfoglaltak. Programozóik ideje erősen korlátozott. http://itcafe.hu/hir/keepass_jelszotolvaj.html a KeePass sem adott ki új verziót pedig van bent biztonsági probléma.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Válasz küldése