Legördülő menü

Szövegszerkesztő
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Legördülő menü

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Üdv mindenkinek!
Kollégám egy újabb kérdést/kérést vetett fel. Van egy formázott lapunk, amely korábban már szerepelt itt. Tulajdonképpen ez egy olyan dokumentum, amely az elején vevői adatokat tartalmaz, tehát 95%-ban ugyanazok közül kell válogatni. A kérdés az, hogy Write-ban megoldható-e az, hogy a cella tartalmazzon egy legördülő menüt, amelyből csak ki kell választani a megfelelő céget, a következő cellában pedig a kapcsolattartó személy nevét? Az ideális az lenne, ha a cég kiválasztása után a nevek már csak az adott céghez tartozó szűkített listából kerülnének ki. Ugyanakkor - mivel mindig vannak új emberek - meg kellene tartani a cella "szabadon írható" tulajdonságát is, tehát ha valaki csak 1x jön szóba, azt nem feltétlenül akarjuk felvenni a listába, elegendő, ha ez esetben kézzel kitöltjük a cellát, ahogyan most is. Az adott dokumentumról egy korábbi verziót csatolok, most hirtelen csak ezt találtam itthon, de a lényeg nem változott. Gondolom egy adatbázist kellene valahogyan létrehozni, cégnévvel és emberekkel, majd ezt valahogyan előhívni, de én sajnos ennél többet nem tudok erről.
Gondolom a feladat Calc-ban sokkal egyszerűbb lenne, ezért is fordultam egyből hozzátok. ;)
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Tamás
Csatolmányok
Lap.odt
(11.34 KiB) Letöltve 121 alkalommal.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legördülő menü

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Amit itt leírtál, és amit a mellékelt fájlban látok, az mind arra mutat, hogy ezt a feladatot NEM a Writer-rel kell megoldani.
Szóba jöhet a Calc, meg a Base. Utóbbihoz nem értek, úgyhogy abban nem tudok segíteni. Pedig nyilvánvalónak tűnik, hogy itt egy (vagy több) adatbázis kezeléséről van szó.

Lássuk akkor a Calc-ot (valódi (regisztrált) adatbázis nélkül:
- Az adathalmazt egy elkülönített munkalapon tárolhatod kvázi adatbázisként.
- Az "Adatérvényesség" funkcióval tudsz választani a cégek oszlopából a fő munkalapon egy cellában.
- A fő munkalapot az általad csatolt Writer dokumentumban felvázolt szerkezetűre formázhatod.
- Az "Adatérvényesség" funkció automatikusan leszűri az ismétlődéseket is (hiszen írtad, hogy a cégek oszlopban /kategóriában/ több személynév mellett is ugyanaz a cégnév szerepelhet.)
- Az "Adatérvényesség" funkció beállítható úgy, hogy a listában nem szereplő adatot is bevihetsz a cellába - hibajelzés nélkül. Innentől kezdve persze vége az automatizmusnak, mert nem lesz egyező adat a "majdnem" adatbázisodban.
- A többi kategória (többi oszlop adatainak) szűkítésére automatizált szűrőt alkalmazhatsz (esetleg makrókat is) - de innen már én sem látom tisztán a dolgot, többet kellene vele foglalkoznom, de ez meg a te dolgod valójában.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legördülő menü

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Writerben ilyen célra csak
- az Űrlapelemek
- a Mezők
- és a Makrók
állnak a rendelkezésedre. Ezekkel is lehet "varázsolni", de nem lesz egyszerű.

...vagy beágyazol A Writer dokumentumba egy Calc dokumentumot - de akkor meg célszerűbb már eleve Calc-ban csinálni az egészet.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: Legördülő menü

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Köszönöm a tippet. Sajnos én sem értek sem a makrókhoz, sem a Base-hez, de egy másik hozzászólás és az itt felsorolt lehetőségek - meg némi utána járás - segítségével sikerült egy ideiglenes megoldást eszközölni. Az űrlap elemek létrehozása viszonylag egyszerű volt, miután a menüt sikerült elővarázsolni. Feltölteni adatokkal már nehezebb feladat, ugyanis az adatbázissal történő kombináció, csak az első bezárásig volt hajlandó működni, nem tudom, miért. De az űrlap elem tulajdonságainál, miután megtaláltam az említett másik hozzászólásban, hogy a tartalom kitöltéséhez shift+enter kell, sikerült kitölteni a megfelelő adatokkal a legördülő menüt és azóta működik. Köszönöm a segítséget!
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Válasz küldése