[Megoldva] Eltávolítható a sortördelés automatikusan?

Általában minden ami máshova nem fér
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

[Megoldva] Eltávolítható a sortördelés automatikusan?

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Amikor pdf-ből másolt szöveget beragasztok a Writerbe, a pdf-ben levő sortördelés szerint osztja fel a szöveget. A nem nyomtatható karakterekben meg is csodálhatom a sok fordított P-t, de nem tudom őket egyszerre rörölni, hogy én magam formázhassam újra a Writerben. Van erre valami automatikus megoldás, hogy ne kelljen szöszölnöm a delete-szóköz nyomogatással minden sor végén? :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábriel 2015. augusztus 31., hétfő 19:32-kor.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eltávolítható a sortördelés automatikusan?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Shift-Enter-eket ("sortörés jel") és a "sima Enter"-eket is le lehet cseréltetni a szövegben, vagy annak egy kijelölt részében "bekezdés vége" jelekre ("sima" Enter-ekre), vagy "semmi"-re a beépített "Keresés és csere" funkcióval. Olvasd el a súgóban a "Reguláris kifejezések" részt, mert a Shift-enter és Enter jeleket másként nem tudod bevinni a "kereső" és a "csere" mezőkbe.

A "sima Enter" kódja a Keresés mezőben a $ jel, és be kell kapcsolnod a "Reguláris kifejezések" opciót
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eltávolítható a sortördelés automatikusan?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Bocs, módosítottam, amit először leírtam!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eltávolítható a sortördelés automatikusan?

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

:) Köszönöm szépen Tibor, a $ jelet beírtam az AltSearchbe és azzal remekül működött. A szokásos keresésben nem, de ez most már mindegy,
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva]Eltávolítható a sortördelés automatikusan?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nekem működik (több verziójában is a LibreOffice-nak) a normál keresés és cserével is; persze, ahogy mondtam, a kereső panelen le kell nyitni az "Egyéb beállítások"-at és bekapcsolni a "Reguláris kifejezés"-eket.

(Az első hozzászólásom első verziója - amiben azt írtam, hogy ez a normál beépített keresőben nem fog működni, csak az AltSearch kiterjesztésben - az alapján az emlékem alapján jött létre, miszerint a
\n
reguláris kifejezés máshogy viselkedett/viselkedik a "keresés" és máshogy a "csere" ablakban.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése