[Megoldva] AOO nem tudni magyar beszéd

Szövegszerkesztő
terika
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. július 31., péntek 8:20

[Megoldva] AOO nem tudni magyar beszéd

Hozzászólás Szerző: terika »

 Szerkesztett: A témát leválasztottam az eredeti témáról (lásd az alábbi linket), mert ennek a részproblémának megtaláltuk a megoldását. 

Üdvözletem!

Esetleg másnak is volt hasonló problémája azóta, mint amit a fórumnyitó leírt?
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=6&t=1502
Nálam is ugyanez jelentkezik és nem tudok vele mit kezdeni. Talált-e rá valaki megoldást?

alapvető dolgokkal próbálkoztam: törlés, újratelepítés, nyelvi csomag törlése, telepítése, de nem volt változás. A programverziók közötti váltás esetében volt jó egy ideig a helyesírás ellenőrzés. a hiba nálam jelentkezett már a 3.4-es verzió esetében is. Ekkor azt dobtam, föltettem a 4.1-es verziót. Egy darabig jó volt, ma reggel azonban újra produkálta ezt a hibát.
Apache OpenOffice 4.1.1 Windows XP 2002-es verzió SP3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AOO nem tudni magyar beszéd

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Meg kell bizonyosodni róla, hogy az éppen szerkesztett dokumentumban lévő szöveg (stílus) vesztette csak el a "magyar" nyelvi tulajdonságot egy esetleges program-összeomlás során, vagy a program egy vadonatúj üres fájlba BEÍRT (nem bemásolt!!!!) magyar szöveget sem ismer fel magyarnak...

Utóbbi esetben a felhasználói profil teljes törlése (vagy átnevezése: aminek hatására egy vadonatúj profil jön létre a program teljes újraindítása után) esetleg segíthet...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
terika
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. július 31., péntek 8:20

Re: AOO nem tudni magyar beszéd

Hozzászólás Szerző: terika »

Nos, a profil törlés/átnevezés volt a megoldás. Köszönöm a segítséget. :)
Ahogy visszagondoltam mindkét esetben program összeomlás után produkálta ezt a hibát az OO.
Apache OpenOffice 4.1.1 Windows XP 2002-es verzió SP3
Válasz küldése