cursor ugrál a szöveg irásnál

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
katanagyi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. június 21., vasárnap 8:53

cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: katanagyi »

kedves nagytudásu Tagok
sok éve használok számitogépet,de csak privat dolgokra,néhány honapja vettem egy acer laptopot,hasznältan...a napokban el kezdett ugrálni a cursor a szöveg irás közben,
láttam,hogy ez másnál is gond...de sajnos én nem értem a válaszokat,mert nincs ilyen tipusu ,,szövegértési,, tudásom
kérdezem, van-e itt olyan ember,aki nagyi ,,szinten,, tudná elmondani mi a teendö ??
köszönöm a segitséget ! üdv
openOffice 2.4 az Ubutu 9.04-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kedves katanagyi!
openOffice 2.4 az Ubutu 9.04-en
Az OpenOffice.org 2.4 verzió már nagyon-nagyon régi. Az Ubuntu 9.04 is. (Ettől persze még nem kellene ugrálnia a kurzornak, de ki emlékszik már egy ilyen régi programverzió esetleges hibáira?!)
Nem mondom, hogy frissítsd a programodat, mert az a Linuxon (Ubuntun) még nekem is nehézséget okozna, de talán találsz valakit a környezetetedben, aki segít neked ebben - a gép hardverének az erősségét is figyelembe véve.

Szóval, a kurzorod valószínűleg a használt laptop még használtabb "tapipad"-jának a túlérzékenysége, hibája miatt ugrál. A Tapipad (angolul: Touchpad) az a felület, amit "simogatva" az egér használata helyett irányítani tudod a történéseket a gépen. Ha van ilyenje a gépednek, akkor majdnem biztos, hogy az az oka az ugrálásnak. Sajnos azt ritkán lehet teljesen kikapcsolni, ezért nincs sok esélyed a helyzet javulására. Megjavítani általában csak cserével lehet, ami a munkadíjat és a régi laptopok alkatrész-ellátottságát tekintve összemérhető lesz a használt laptop árával.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
katanagyi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. június 21., vasárnap 8:53

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: katanagyi »

nagyon köszönöm a valaszt ! hát igen, a régi szó nekem mást jelent...mint neketek..a rádiom és a mosogépem is sok-sok éve müködik,persze a számitógépek roham léptekkel ujulnak...percenként
mit gondolsz,ha egeret dugnék neki be, akkor a tapipadot nem használnám jobb lenne a helyzet ?

már nem iratkozom be tanfolyamra se...ugyse értem meg,amit ott mondanak...sajnos a fiamnak nincs ideje engem korepetálni...pedig én hányszor megtettem...anno..
köszi és üdv
:( :(
openOffice 2.4 az Ubutu 9.04-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az egér abban az estben segítség lehet, ha a tapipadot el tudod kerülni a kezeddel a billentyűzet nyomkodása közben; vagy ha ki tudod valahogy fizikailag kapcsolni a működését. (Laptop típus szerint ez vagy lehetséges, vagy nem, de nem tudom megmondani, hogy "általában" hogyan kell csinálni...)

...És ha ráadásul ha a tapipad hajlandó "nyugton is maradni" olyankor, amikor nem érinted meg, mert a hiba arra is kiterjedhet, hogy "magától" (apró mozgásokra reagálva) is aktivizálódik...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
katanagyi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. június 21., vasárnap 8:53

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: katanagyi »

OK most bedugtam az egeret...köszi,hogy gyorsan válaszoltál...
van olyan link,amivel ujitani tudom az office programot ?
ja és még egy gond..bocsi elhalványult a képernyö, nem teljesen világos..néha egy pillanatra kivirul,aztán megint halovány
openOffice 2.4 az Ubutu 9.04-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hát, ha a képpel is baj van, akkor az a laptop valószínűleg "haldoklik"...

Linket tudok mondani, de érthető, egyszerű leírást az Ubuntura történő telepítéshez sajnos nem tudok...

A programcsomagot a 2.4 verzióhoz képest már mások fejlesztik; és a projekt két fő, de továbbra is együttműködő ágra szakadt:
A.: Apache OpenOffice
B.: LibreOffice

Az AOO a 4.4.1-es verziónál tart, a LO pedig a LO4.3.7 (still /lecsendesedett, nyugodt) illetve a LO4.4.3 (fresh/ friss, még nem kiforrott) verziónál tart.

Linkek:
http://www.openoffice.org/hu/download/
http://hu.libreoffice.org/letoeltes/

De egy hozzáértő személy közvetlen, helyi segítsége nélkül szerintem ne kezdjél hozzá a frissítéshez.
(én még azt se tudom, hogy a régi operációs rendszered képes-e futtatni az újabb Office verziókat...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
katanagyi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. június 21., vasárnap 8:53

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: katanagyi »

OK köszi, igazi szakemberre van szükségem ? vagy csak valakire aki gépezik ? egy okos ifju ? vagy várjam meg amig totál kimulik a gép ? pedig azt hittem,hogy engem ez már
kiszolgál...végleg csak napi 1-2 orát használom
jaj-jaj tényleg tapizom a padot
openOffice 2.4 az Ubutu 9.04-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Linuxhoz (Ubuntuhoz) értő rokonra, ismerősre a telepítéshez;
de a hardverhibák javításához "igazi" szakemberre lesz szükséged valószínűleg - vagy másik gépre, laptopra.

Ha nem okoz gondot a nagyobb helyszükséglet, illetve a hordozhatóság mértékének csökkenése, akkor inkább (olcsóbb, megbízhatóbban működő, és könnyebben szervizelhető megoldásként) egy használt asztali asztali számítógép vásárlását javasolnám neked. (Windows, vagy Linux (Ubuntu) operációs rendszerrel)

Attól függően, hogy hol laksz, ebben az utóbbiban esetleg én is tudok neked segíteni. Ismerek olcsó használtgép-boltokat itt Pesten, illetve a mi cégünknél is van néha gépfrissítés, megvásárolható a lecserélt, de még működőképes gép. Tudni kéne persze, hogy milyen erős volt a te géped: processzor típus és sebesség, HDD (Wincseszter) méret, Memória sebesség és méret... Ezeket meg tudod adni?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
katanagyi
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. június 21., vasárnap 8:53

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: katanagyi »

aj-aj ezeket a méreteket nem tudom, de talán nem is lényeges,mert a napi 1-2 orai használatra minden megfelel, na várj csak van itt a gépen egy matrica, leirom mi
van rajta intel Core i3-370M processor
15.6 HD Led LCD
NVIDIA GeForce GT 420M
4GB DDR3 Memory

ASPIRE 5742G

nagyon remélem,hogy nem valami titkos adatokat irtam ide,amivel ártani tudok magamnak....
köszi a segitséget
openOffice 2.4 az Ubutu 9.04-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hát ez nem is egy gyenge gép!

Ennek bírnia kell (ha fizikailag nem rossz, vagy megjavítható) az újabb operációs rendszert és az újabb LibreOffie-t is!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: cursor ugrál a szöveg irásnál

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(Mondjuk azt nem értem, hogy egy ilyen erősségű gépre hogy került rá egy ennyire elavult operációs rendszer és elavult OpenOffice.org...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése