[Megoldva] Dokumentum mentési hiba

Szövegszerkesztő
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

[Megoldva] Dokumentum mentési hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Sziasztok!
A múlt héten feltettem egy kérdést egy dokumentummal kapcsolatban, amely egy nagy táblázat. Azt sikerült hamar megoldani, a héten teszteltük és kicsit még módosítottunk a lapon. Ez azonban nem megy zökkenőmentesen. A gond az, hogy átrendeztem pár megnevezést és bekerült pár új adat. Megformáztam a cellákat, a mellékelt 01-es képnek megfelelően. Mentés, bezárás, minden ok, de a következő megnyitás során a 02-es képnek megfelelő eredmény fogad, minden esetben. Hiába formázom újra, vagy nyitom meg más gépen, mindig "elfelejti" annak a résznek a formátumát. Ez mitől lehet?
A dologhoz még annyi hozzá tartozik, hogy nem teljesen felejtődik el minden, ugyanis ha a 02-es képen a hibás részen cellaműveletet végzek, pl. egy cella felosztást, akkor hirtelen megjelenik a jó formázás plusz a felosztás, visszavonom a felosztást és minden rendben. Természetesen mentés és bezárás után ugyanúgy nem az jelenik meg, aminek kellene, de mégsem kell teljesen nulláról újra formázni az adott részt.
Érdeklődve várom a javaslatokat, elméleteket eme furcsaságra. ;)
Csatolmányok
02. Formázás, mentés, bezárás és újra nyitás után...
02. Formázás, mentés, bezárás és újra nyitás után...
01. Formázott dokumentum
01. Formázott dokumentum
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tom-ee 2015. február 1., vasárnap 12:18-kor.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dokumentum mentési hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A képernyőképen nagyon hasznos kiegészítő információt adnak, de a mintafájlod nélkül nem lehet kitalálni a "hiba" okát. Gondolhatod, hogy a reménybeli segítő nem fog nekiállni újból létrehozni ezt a viszonylag bonyolult struktúrát...

És még mindig a 3.3 verzióval dolgozol? Úgy emlékszem: mintha megígérted volna az aláírásod frissítését... :)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: Dokumentum mentési hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Jogos a 2 pont. :)
Csatolmányok
Lap.odt
(12.24 KiB) Letöltve 175 alkalommal.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dokumentum mentési hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Véleményem szerint egy kicsit "túlapróztad" a táblázatot. Ott van az az apró kockás cellasor is, de "rátakar" egy másik sor, aminek - szerintem - nem is kellene léteznie. Ha széthúzod a sort függőlegesen, akkor látni fogod, hogy miről beszélek:
Széthúzva.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: Dokumentum mentési hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Nagyon köszönöm! Sose jöttem volna rá, mivel ha elölről kezdtem a formázást és egyesítettem az egészet, ez akkor is "rejtve maradt", 2x kellett egyesíteni, mire tényleg 1 cella lett. Újra formáztam, most úgy fest, rendben van. :D Még egyszer köszönöm!
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Dokumentum mentési hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudom, mi a célja ennek a táblázatnak, de ha kézzel kitöltendő űrlapnak lett tervezve, akkor célszerűbb ott hagyni Calc-ban, amivel létrehoztad. (Írtad előzőleg, hogy onnan másolod át.) Ez esetben sokkal könnyebb "visszacsinálni" az egyesített táblázatcellákat, könnyebb sort beszúrni, sort törölni, cellastílusokat alkalmazni, stb...
Kinyomtatni meg pont ugyanolyan jól lehet, mint a Writerből.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: [Megoldva] Dokumentum mentési hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Vegyes. Attól függően, hogy ki mennyit foglalkozik vele, az első oldal legalább fele géppel töltődik, adott esetben az egész. A második már nagyobb eséllyel lesz kézzel töltve, de ott is előfordulhat mindkét eset. Még tesztelés alatt van, de nem dobtam ki a Calc-ot se, hátha jól jön még. :)
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Válasz küldése