[Megoldva] Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Szövegszerkesztő
p.czigany
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. december 6., szombat 12:57
Tartózkodási hely: Budapest

[Megoldva] Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: p.czigany »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy ha kézi hasábtörést használok, lejjebb kerül a törés utáni hasáb. Ideiglenes megoldásként működik, ha manuális hasábtörés helyett elegendő üres bekezdést szúrok be, de hosszú távon szeretnék valami elegánsabb módszert.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára p.czigany 2014. december 21., vasárnap 21:38-kor.
LibreOffice 4.3.5.2, Ubuntu 14.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy picit részletesebben írd körül a problémát, és töltsél fel ide egy mintafájlt. És egy képernyőkép sem ártana.

A 4.2.7 verzió Calc programja súlyos problémát mutatott nálam, ezért én a 4.2.6.3 verziót használom. Telepítve van még a LO4.3.4 hordozható verziója, és az Apache OpenOffice 4.1.1 verzió. Ezeken, a tiédtől eltérő verziókon ki tudom próbálni a fájlodat, hogy a gond egyáltalán gond-e, és vajon a gond verziófüggő-e.

Tehát (próbálom megérteni): többhasábos elrendezést választottál, és ezt beállítottad az oldalstílusban. Hány hasábosat?
Ilyen részletességgel add meg a probléma jellemzőit (ahogy egy HIBABEJELENTÉSNÉL is tennéd):
Írod a szöveget. A szöveg átfolyik akár a következő hasábba is. Egyszer csak használod a Beszúrás - Töréspont - Hasábtörés menüpontot. A szöveg folyása ilyenkor megszakad, és a következő hasáb tetejénél folytatódik. (Nálam a következő hasábban keletkezik felül egy üres bekezdés, ha egy folyamatos, de bekezdésekből álló szöveget a pont egy bekezdés végénél tördelek Hasábtöréssel, de az az üres bekezdés minden gond nélkül törölhető.)

Te mit értesz az alatt, hogy "lejjebb kerül"?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
p.czigany
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. december 6., szombat 12:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: p.czigany »

Bocsánatot kérek a probléma hanyag megfogalmazásáért. Megpróbálkozom vele megint.

Egy szövegrészt kijelöltem és három hasábossá tettem. Ha kézi hasábtöréssel kezdtem új hasábot, akkor egy kék "Manual Column Break" felirat jelent meg az új hasábban, egy vonalban az előző hasáb tetejével. Ebbe a hasábba már a "Manual Column Break" felirat alatt, tehát az előző hasáb tetejénél lejjebb tudtam csak elkezdeni az írást. Bár nyomtatásban nem látszik a felirat, de a "helye", tehát az, hogy a hasábok teteje nincs egy vonalban, sajnos igen. Ugyanakkor ha a szoftver magától kezd új hasábot, azt az előző hasáb tetejével egy vonalban kezdi. Nem értem, hogy a kézi hasábtörés miért eredményez effajta különbséget és szeretnék ugyanolyan végeredményt kapni vele, mintha a program automatikusan kezdett volna új hasábot.
Csatolok egy képet, ahol a kézi hasábtöréssel elért eredmény látszik és egy olyat, amin új bekezdésekkel értem el, hogy a szoftver automatikusan kezdjen új hasábot.
Csatolmányok
Új (üres) bekezdések miatt automatikusan kezdett új hasáb.
Új (üres) bekezdések miatt automatikusan kezdett új hasáb.
Kézi hasábtöréssel kezdett új hasáb. Az így kezdett hasáb lejjebb kezdődik.
Kézi hasábtöréssel kezdett új hasáb. Az így kezdett hasáb lejjebb kezdődik.
LibreOffice 4.3.5.2, Ubuntu 14.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nálam már a LO4.3.5.2 verzió van telepítve, de megjelent a 4.2.8 terven felüli hibajavító változata is, legalább arra kellene frissítened.

Nálam a LO4.3.5.2 verzió mémi buta tartalmatlan szöveg gyors begépelése után az alábbi képet mutatja:
Hasábtörés.png
Tehát a felirat a margón kívül van.

Nálad nem látom a lap tetejét, tehát a hasábokon túl, még valamilyen eszközt alkalmaznod kellett, hogy a hasábtörés így a lap alja környékén jelent meg... Mi az? Mi van még a lapon beszúrva? - Táblázat?! Szakasz?!

Látni kellene a konkrét fájlodat (vagy ha a tartalom ezt nem engedi, akkor egy ugyanúgy viselkedő mintafájlt), hogy meg tudjam vizsgálni a használt funkciókat, hogy vajon mivel összefüggésben jön elő ez a hiba nálad. A hibát persze csak akkor tudjuk (te is én is) javítani, ha felhasználói hibáról van szó.
A fájlodat meg tudom nyitni Apache Openoffice 4.1.1-ben, és többféle LO verzióban.

Remélem NATÍV ODF (Open Document Format: .odt) fájlformátumról beszélünk?!
Az esetleges MS .doc, .docx inkompatibilitásból adódó hibákkal valószínűleg nem fogunk tudni kezdeni semmit, a reményt adó verziófrissítésen túl.

Szóval fel kell töltened ide egy mintafájlt ahhoz, hogy előrébb tudjunk lépni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
p.czigany
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. december 6., szombat 12:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: p.czigany »

Frissítettem a szoftvert, de a problémámon nem változtatott, ugyanúgy jelenik meg a dolog. Feltöltöm a fájlt, amiből a korábbi képek is származnak.
Csatolmányok
columnbreaks_file.odt
(52.33 KiB) Letöltve 184 alkalommal.
LibreOffice 4.3.5.2, Ubuntu 14.04
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Szevasz. Nálam ez átcsúszik egy másik fekvő lapra. Fekvőre van állítva. Talán jobb lenne ha a bekezdésen igazítanál, és a betűtípuson.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy ez a jelenség programhiba-e, vagy beállítási gond.

Mindenesetre, ha a Címsor1 bekezdésstílusában a bekezdés FÖLÖTTI térközt 0 értékűre veszem, akkor az első hasáb első címsora és a kézi hasábtörés alatt lévő második címsor azonos magasságba ugrik a te fájlodban.

Tehát vagy a program nem skálázza megfelelően (és azonos módon) a két esetben a térközt, vagy van valami más beállítási érték is, ami "hozzáadódik" (valamelyikhez, de csak az egyik esetben).


De az a "hiba" csak a SZAKASZ-ban lévő többhasábos szerkezet alkalmazásakor jön elő az én LO4.3.5.2 verziómban. Ha egy új dokumentumban a teljes oldalt több hasábosra veszem, akkor egy magasságban lesznek a címsorok a különböző hasábokban akkor is, ha nem nulla a a címsor feletti térköz.
És ez ugyanígy működik az AOO4.1.1-ben is.

Megkerülő megoldások:
1.: Döntsd el, hogy valójában van-e szükséged a térközre a Címsor1 stílusú címsorok fölött. Ha megfelel a 0 érték, a probléma eltűnik.

2.: Van-e szükséged a Szakaszok alkalmazására? (Szakaszok alkalmazása nélkül nem jön elő az elcsúszás)

3.: Van-e szükséged a háromhasábos elrendezésre (CD-tokba kell behajtogatni a játékleírást?)

4.: Megengedhető-e egy egyszerű Táblázat, vagy Táblázatok használata a hasábok helyett?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
p.czigany
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. december 6., szombat 12:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Kézi hasábtörés: lejjebb kerül a hasáb

Hozzászólás Szerző: p.czigany »

Hálásan köszönöm a segítséget. Az "1." típusú kerülőutat választottam, tehát a bekezdésstílus megváltoztatását.
LibreOffice 4.3.5.2, Ubuntu 14.04
Válasz küldése