[Megoldva] Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Avaceratrops
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. június 3., kedd 11:42

[Megoldva] Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Avaceratrops »

Sziasztok.

(Nem vagyok kezdő, de itt a fórumon még kezdő vagyok... :geek: )
Lehet, hogy régimódi vagyok, de szeretnék mindenfajta formázást/javítást kikapcsolni. (Writer)
Nem akarom, hogy állandóan erőltesse a sorszámozást, és beljebb ugrassza a szöveget, mint ahová én szeretném.
Nem akarom, hogy a pont után mindíg nagy betűvel kezdje a következő szót (hiszen rövidítés miatt van a pont sokszor).
Egyszer nagy nehezen sikerült kikapcsolni, de az is angol volt, aztán újból kezdte.

Általában elegem van ( :) ) abból, hogy belejavít a munkámba, cserél, előugranak menűk, lejjebb/bejjebb ugranak a bekezdések, nem tudok szóközt tenni ahová én szeretém stb. :crazy: Csak kikapcsolhatók ezek, nem?

A sorok közé se tegyen nekem üres sort.... majd én teszek, ha akarok... :x ;)
Általában sokkal több időm elmegy, hogy keresgélem a kikapcsolás lehetőségeit, mint megírok egy rövidebb dokumentumot.
Az egy/kétjegyű sorszámozásnál kösz, de nem kérném, hogy a gép belerondítson. :oops: Majd én bekapcsolom, ha szükséges.... :)
Nekem nagyon idegesítő, gondoltam, regisztrálok és megírom.
A régebbi Open Office-kben (kb. 10 éve használom) még sokkal kevesebb ilyesmi volt és könnyebben kikapcsolható volt. Most már elveszettem a fonalat... :)
Sokszor valóban komoly gond, hogy nem úgy néz ki a doc-om, ahogy ÉN szeretném...
Ne tegyen be tab-okat az elejére, stb, stb...

Várom a válasz(oka)t.
Köszönöm a segítséget előre is.
Szerintem ez sokaknak hasznos.
(Ha van már ilyen fórum, bocsánat, de nem volt sok időm átnézni a 181 találatot...)
Üdv. Avaceratrops
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Avaceratrops 2014. június 4., szerda 22:01-kor.
Üdv.: Avaceratrops
Win XP - Open office 4.0.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(Ha van már ilyen fórum, bocsánat, de nem volt sok időm átnézni a 181 találatot...)
Rossz hírem van: nem 181 találatot kell átnézned, hanem valamelyik jó vastag kézikönyvet, ami az Apeche OpenOffice vagy a LibreOffice Writer, Calc használatáról szól...

Ugyanis a problémád többrétű.
A kérdéseidből azt érzem, hogy leginkább a stílusokkal kellene megismerkedned. Konkrétabban: a Bekezdés-stílusokkal.
Csak kikapcsolhatók ezek, nem?
De igen, a többsége a funkcióknak kikapcsolható, átállítható... De akkor mi a jó égnek terheled magadat, és a gépedet egy b bonyolult SZÖVEGSZERKESZTŐ programmal, amikor neked egy sima TEXTEDITOR is megtenné...

A sorok közé se tegyen nekem üres sort.... majd én teszek, ha akarok...
Ha ezalatt azt érted, hogy adott két sor (BEKEZDÉS!) közé nagyobb térköz kerül, mint a bekezdésen belül, akkor azt egyszerű beállítani az éppen használt stílusokban. Van soremelés karakter is abban az üres sorban, vagy csak üres térköz? HA van: töröld; ha nincs, akkor állítsd be a térközt (a megelőző és a követő térközt is) kisebbre, olyan értékűre az adott stílusban, ami neked megfelel.

...Nem is részletezem tovább a mondanivalómat; jobb lenne, ha feltöltenél ide mintadokumentumokat olyan szöveg-, bekezdés-, sorközmintákkal és megjegyzésekkel, ami alapján rá tudunk mutatni, hogy mit hol és hogyan állíts be (egyik vagy másik esetben...).

Az egy/kétjegyű sorszámozásnál kösz, de nem kérném, hogy a gép belerondítson. :oops: Majd én bekapcsolom, ha szükséges.... :)
Ezt a problémádat is részletesebben kellene leírnod.

Sokszor valóban komoly gond, hogy nem úgy néz ki a doc-om, ahogy ÉN szeretném...
Ha valóban a nem szabványosított ".doc" formátumban dolgozol, akkor az tényleg sokféle formázási problémát okozhat. Mindig a natív, szabványos ODF fájlformátumokat használva dolgozz!
SOHA nem lesznek 100%-ig kompatibilisek a régi bináris MS formátumok a szabványos ODF (vagy akár a szintén szabványosított docx, xlsx) formátumokkal!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avaceratrops
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. június 3., kedd 11:42

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Avaceratrops »

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából a doc-on én a dokumentumot értettem gyűjtőnéven (irat... file... és hasonló megnevezések). Nem a word szabványát.

A konkrét mostani problémám az volt, hogy elkezdtem egy ÚJ dokumentumot. (tehát odt).
Ez egy jegyzőkönyv, ahol 1-es 2-es sorszámozás van, ami nem haladja meg az erőmet, hogy mindíg kiírjam a köv. számot.
Sokkal jobban zavar, hogy "Ő" próbál sorszámozást rámeröltetni, + arrébb teszi a sort.

Nekem kell ez az OO, mert táblázatot is szoktam kezelni és néha kellenek a bonyolultabb funkciók. ;)
Vallom azt, hogy ha valami nehezen kezelhető vagy bosszúságot okoz, akkor nem a (gyakorlott) felhasználó
a "hülye", :ucrazy: hanem rosszul írták meg a programot. Sokan nem így gondolják, én igen. :roll:
Szeretném ezt használni tehát továbbra is,
de azt nem tudom elfogadni, hogy ne lehessen ezeket kikapcsolni, egyszerűen és minden utána létrehozott file-ra érvényesen.
Ha 5 helyen kell kikapcsolni, megteszem, csak utána maradjon is úgy... :D

Különösen bosszant a pont utáni kéretlen átváltás nagybetűre, mintha a pont az csak a mondat végén lehetne. Ezt legalábbis felajánlhatná a rendszer, hogy akarom-e bekapcsolni. És hogy hol tudom ki-be kapcsolni. Mintha egy fizetős profi szoftver lenne.
Ez pl. hol tudom véglegesen (minden jövőbeni létrehozott file-ra is) kikapcsolni?
Én talán nem gondolom, hogy minden formázás stb. kikapcsoláshoz végig kellene néznem a kézikönyvet.
Legalábbis remélem...
Összefoglalva tehát: Egyszerűen csak annyit kérek, hogy az OO-ban létrehozott dokumentumokban ki tudjam kapcsolni ezeket úgy, hogy többször már ne kelljen.
Ha formázó file-t kell ehhez törölnöm vagy kiiktatnom, azt is megteszem, csak nincs több órám vagy napom nyomozgatni ezeket... : :? )

Kérlek, ezeket írd (valaki írja) meg.
Előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Avaceratrops
Üdv.: Avaceratrops
Win XP - Open office 4.0.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én talán nem gondolom, hogy minden formázás stb. kikapcsoláshoz végig kellene néznem a kézikönyvet.
Legalábbis remélem...
De! Vagy minden egyes esetben meg kell kérned valakit, hogy mondja meg neked, hogy mit kell tenned...
Nem úszod meg a tanulást, a program alaptulajdonságainak és finom részleteinek a megismerését! Ráadásul a program állandóan fejlődik, így gyakran előfordul, hogy más szisztéma szerint kell beállítani egy 6-8 verziószámmal későbbi állapotú Office programot.


Úgy látom, hiába kérem, hogy töltsél fel mintafájlt ide...
:( :? :crazy:
Különösen bosszant a pont utáni kéretlen átváltás nagybetűre, mintha a pont az csak a mondat végén lehetne. Ezt legalábbis felajánlhatná a rendszer, hogy akarom-e bekapcsolni. És hogy hol tudom ki-be kapcsolni. Mintha egy fizetős profi szoftver lenne.
Ezt itt tudod megtenni:
Eszközök - Automatikus javítás beállításai - Beállítások - Mondat első betűje nagybetű
Vedd ki a pipát a gépelés közbeni és az utólagosan futtatott helyesírás közbeni ellenőrzés oszlopában is.
(Természetesen ezután SEMMILYEN mondatvégi írásjel (pont, kérdőjel, felkiáltójel...) után nem fogja kijavítani az esetleg kis betűvel kezdett új mondatod első betűjét nagyra.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ez egy jegyzőkönyv, ahol 1-es 2-es sorszámozás van, ami nem haladja meg az erőmet, hogy mindíg kiírjam a köv. számot.
Sokkal jobban zavar, hogy "Ő" próbál sorszámozást rámeröltetni, + arrébb teszi a sort.
Itt megint nem írtad le részletesen, hogy a vázlatszintek számozásáról, vagy kézi formázással bekapcsolt "sima" sorszámozásról van-e szó.
Mindkét esetben igaz viszont, hogy a sorszámozás egyesével történik, és ha beszúrsz egy újabb bekezdést valahová ugyanazzal a stílussal, vagy kézi formázással, akkor természetesen újraszámozza az új állapotnak megfelelően az összes számozott bekezdést.
A vázlatszintszámozáshoz rendelt stílusban átállíthatod a behúzásértéket. És ez igaz az "utolsó" számozott sorra is: ha Entert ütsz, akkor a program ugyanazzal a formázással folytatja a szövegírást, amit az előző sorban alkalmaztál. Ez a stílusok esetében precízebben meghatározott: Azzal a stílussal folytatja, aminek a nevét beállítod az adott stílus tulajdonságai között.

A manuális formázás használatát kerülni kell az intelligens szövegszerkesztő programokban.
Használd helyette a stílusokat! (nem csak az előre definiált, már létező bekezdés-, karakter-, oldal, felsorolás- és számozásstílusokat használhatod, hanem átállíthatod azokat, sőt akármennyi újat is hozhatsz létre!
Mindig legyen megnyitva a képernyődön a Stílustár és a Navigátor! (Sokkal könnyebben tudsz általuk megtalálni valamit egy nagyobb dokumentumba, és könnyebben tudsz alkalmazni, módosítani dolgokat a stílusok segítségével.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A sorok közé se tegyen nekem üres sort.... majd én teszek, ha akarok... :x ;)
Mutasd már meg egy mintafájlon, hogy milyen üres sorra gondolsz!?
(Nem tudom kitalálni a sok lehetőség közül, hogy téged melyiknek a létezése zavar éppen, és hogy melyiket nem tudod rendesen beállítani! Vagy legalább pontosan fogalmazd meg, írd körül a problémádat...)
Már egy képernyőkép is sokat segítene, ha a nem nyomtatandó karaktereket, és a stílustárt bekapcsolva csinálsz egy képernyő mentést, és a képet feltöltöd ide PNG formátumban.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avaceratrops
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. június 3., kedd 11:42

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Avaceratrops »

Szia, köszönöm a válaszokat!

Semmi különös,
egyszerűen Új szöveges dokumentum.... és kezdd el írni: " 1.valami..." és enter.
És már erőlteti is a kikapcsolhatatlan kis menüt - De azért küldök egy képet.

A többi beállítást megcsináltam, (sőt több pipát is kiszedtem) de nem találtam "beállítások mentése"-t,
de bezártam, megnyitottam és eddig valóban megjegyezte. :bravo:
Köszönöm - Remélem, ez így is marad.

Fontos lenne még, hogy a (máshonnan másolt és) beillesztett idézetekből is vegyen ki minden stilust, formázást stb. - persze ha lehet.

Egyébként az üres sorok beszúrásánál megtaláltam a "bekezdés..." stb. menűpontot, csak mindíg át kell mindent egyesével írni 0-ra, és ennél kerestem egyszerűbbet, ha van, mert ez macerás szerintem. (Pl "Bekezdés formázása" pipát kivenni valahonnan-ilyesmit kerestem - nem találtam.(még régebben).
Avaceratrops írta:(Természetesen ezután SEMMILYEN mondatvégi írásjel (pont, kérdőjel, felkiáltójel...) után nem fogja kijavítani az esetleg kis betűvel kezdett új mondatod első betűjét nagyra.)
-- Jaj de jó, erre vágytam! - Valahogy nem megterhelő nekem a shift+kisbetű használata. :D

:super: Köszönöm az eddigieket, már talán közel a "megoldva".
(Látod ez a szöveg is egész formás, mindenféle gépi formázás nélkül ;) )
Csatolmányok
kep001.jpg
Üdv.: Avaceratrops
Win XP - Open office 4.0.1
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

(Látod ez a szöveg is egész formás, mindenféle gépi formázás nélkül ;) )
Eszközök/Automautikus javítás beállításai --> Beállítás fül "Felsorolásjel:" elől szedd ki a pipát és nem fogja felsorolássá változtatni a bekezdésedet.

megj.: Ha a pipa ott van, akkor azért húzza be a bekezdést, mert úgy működik, hogy van a felsorolásjel (számozás, "-" stb.) plusz tesz egy Tabulátort (alapesetben a következő 1,25cm-re lesz) és oda igazítja a bekezdést.

Ha ezt el akarod kerülni, akkor a fent említett beállításra és a számozási/bekezdési stílusokra lehet szükséged a későbbiekben.

üdv: Anti
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyébként az üres sorok beszúrásánál megtaláltam a "bekezdés..." stb. menűpontot, csak mindíg át kell mindent egyesével írni 0-ra, és ennél kerestem egyszerűbbet, ha van, mert ez macerás szerintem. (Pl "Bekezdés formázása" pipát kivenni valahonnan-ilyesmit kerestem - nem találtam.(még régebben).
Nem tudom, hogy mi az a "stb. menüpont", ha te nem írod le ide normálisan és részletesen. Ezer meg ezer beállítási opció létezik. Hogyan találjam ki, hogy te mire gondolsz?

Nagy valószínűséggel többféle bekezdés stílust használsz. (Ha csupán egyet, akkor az nagyon nagy baj!)
Minden azonos stílusú bekezdés tulajdonságait az adott, éppen használt stílusban tudod beállítani (egyetlen helyen az összes darab azonos stílusú bekezdésre.)
Ha tényleg csupán az "Alapértelmezett" bekezdésstílust használod, akkor nagyon nagy bajban leszel, mert a kézzel különbözőre formázott (de valójában azonos - Mondjuk: "Alapértelmezett" - stílusú) bekezdéseket utólag már valóban csak egyesével tudod módosítani!!
Tessék használni azokat a nyavalyás, különbözőféle stílusokat!

A bekezdésSTÍLUS nem más, mint egy adott/általad választott Stílusnévvel elmentett tulajdonságcsoport (betűtípus/betűnagyság/szín/háttér/behúzás/térköz/stb./stb.), amit bármikor elővehetsz, és egy kattintással alkalmazhatod más bekezdésre is, és természetesen szabadon módosíthatod. És csupán a stílus tulajdonságainak módosításával minden olyan bekezdés kinézete azonnal megváltozik, amire az adott nevű stílust alkalmaztad.
Ugyanígy/hasonlóképpen működnek az Oldalstílusok, karakterstílusok, bekezdés stílusok, stb., stb...

De a stílusok használata MEGKÖVETELI az előregondolkodást, a dokumentum minimális MEGTERVEZÉSÉT.
Az általad létrehozott stílusok csak az adott dokumentumban léteznek, hacsak el nem mented a dokumentumot sablonként. Akár a LO alapértelmezett sablonját is módosíthatod (persze majd csak akkor, ha már nagyon értesz hozzá!), ekkor MINDEN újonnan létrehozott dokumentum azokkal a tulajdonságokkal jön létre, amit te beállítottál.
De addig csak egyedileg elmentett sablonokat (.ott kiterjesztéssel elmentett dokumentum) használj, és először gyakorold egyáltalán maguknak a stílusoknak a használatát!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avaceratrops
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. június 3., kedd 11:42

Re: Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Avaceratrops »

Köszönöm a választ,

a "bekezdés..." menűpont jobb klikkre választható, erre gondoltam. A "stb."-vel pedig a "bekezdés" menűbe belépve található fülekre, nem akartam részletezni. De valóban nem volt egyértelmű.

Köszönöm a segítségeket, most már az is jó, ha ennyi beállítás helyét ismerem.

Az én dokumentumaim (röviden doc-aim) nem hosszúak, úgyhogy nekem valóban elég a gyakorlatban általában egyféle stílusú bekezdés. :)

Valóban nem akarom megtervezni, hanem elkezdem írni, a bekezdéseket 2-3 szóközzel beljebb, és kész.
Nekem ez így megfelel. Köszönöm a segítséget.
Sablonokra egyelőre nincs szükségem... :).

Nekem bőven elég annyi kézi tördelés, ahogyan ez ebben a fórum szövegben is látható.
Tényleg.
Talán a helyesírás-ellenőrzés az egyetlen, amit szívesen használok.

Megoldva. Köszönöm antiuhu-nak is, az is hasznos volt.
Üdv.: Avaceratrops
Win XP - Open office 4.0.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [MEGOLDVA] Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

elkezdem írni, a bekezdéseket 2-3 szóközzel beljebb, és kész.
Jaj, jaj, jaj!

Mondtam én, hogy neked egy egyszerű Notepad-ra vagy egyéb Texeditorra van szükséged...
Rossz még olvasni is, hogy a behúzást 2-3 szóközzel valósítod meg! Szörnyű! Hiszen a normál szóköz nem is fix szélességű karakter a magára kicsit is adó szövegszerkesztő programokban! Ugyanaz a 3 db szóköz egy sűrűbb szövegű sorban más "behúzást" értéket ad, mint egy kevesebb szót tartalmazó sorban, ha használod a "sorkizárt" (a sorok végét egyenletesre, azonos pozícióba hozó) opciót.
A többszörös szóközt - mint valós HIBÁT - egyébként a helyesírás-ellenőrző képes javítani.
(Nem vagyok kezdő, de
Hanem?!

(ÉS ezt tényleg nem rosszmájúságból írom... Sajnos máshol is azt tapasztalom, hogy aki 100 karakternél többet bepötyögött a Word-be, az már rögtön gyakorlott szövegszerkesztő-program fölhasználónak tartja magát...)
((Én még sem vagyok igazán hozzáértő ehhez a dologhoz - talán még "átlagos" tudással sem rendelkezem...))
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Fontos lenne még, hogy a (máshonnan másolt és) beillesztett idézetekből is vegyen ki minden stilust, formázást stb. - persze ha lehet.
Természetesen lehet: "Irányított beillesztés"-nek hívják a funkciót.

Megtalálod a menüben a "Szerkesztés" alatt, vagy az eszköztár "Beillesztés" ikonja melletti nyilacskára kattintva:

"Formázatlan szöveg"-ként kell beillesztened a máshonnan másolt tartalmat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
gvandor
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. november 24., vasárnap 16:11

Re: [Megoldva] Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: gvandor »

Együttérzek a témaindítóval. Nem gondolnám, hogy notepadra lenne szükségem, nagyon is jó a LibreOffice/OpenOffice, és sok hasnos funkcióját használom, de igenis idegesítő, amikor helyettem eldönti a program, hogy mit akarjak. Pl. az említett automatikus felsorolás nem mindig jó, de van, hogy használom, de hagy döntsem el én, hogy mikor. Ezért én is kikapcsolok automatikus javítás funkciókat, de attól még nem notepadra van szükségem, csak amikor írok egy dokumentumot (ez nem doc), akkor elég nagykorú vagyok eldönteni, hogy amit írok, az úgy jó, ahogy van, nem kell egy tanító bácsi, aki automatikusan belejavít. Pl. ahogy írták, egy rövidítés után pontot teszek, akkor meg bosszantó, hogy nagybetűs lesz, és nekem kell kérvényt benyújtanom, hogy ne má, ahelyett, hogy akinek ez jó az állítsa be magának ezt a funkciót.
Egyszóval nem lenne hátrány, ha egyetlen helyen lehetne kikapcsolni egy pipával minden automatikus javítás funkciót. Lennének, akik díjaznák.

Természetesen ez nem csak OOffice és LibreOffice gond, ez van a MSOffice-nél is, csak az nem ide tartozik.
LibreOffice (Ubuntu 12.04)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Mindenféle formázás, javítás KIKAPCSOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyszóval nem lenne hátrány, ha egyetlen helyen lehetne kikapcsolni egy pipával minden automatikus javítás funkciót. Lennének, akik díjaznák.
Elhiszem, hogy lennének, vannak olyanok; de akkor is nagy butaság ez a kérés.
:crazy:
(Elnézést a nyers fogalmazásért, de ez az igazság.)

Nehogy már ne tudjam megválogatni, hogy mit akarok ki-/bekapcsolni, és mit ne! És egyáltalán mit értesz bele abba a "MINDEN AUTOMATIKUS JAVÍTÁS" csoportba? Egyébként a részleteket be- és kikapcsolni az

Eszközök - Automatikus javítás beállításai - Beállítások (fül) - A "[T]: Automatikus formázás / automatikus javítás gépelés közben" oszlopból vedd ki az összes pipát. Ekkor gépelés közben semmit nem fog javítani az ott felsorolt esetek közül.

Csak ismételni tudom: nem kézzel kell egyesével formázgatni a sorokat, bekezdéseket, hanem meg kell tanulni alkalmazni a STÍLUSOKAT!
Attól, hogy a felhasználók egy részének fogalma sincs, hogy mit miért és mikor (milyen beállítások mellett) csinál a program, attól még nem kell lebutítani egy text-editor szintjére, mert abból is van ezer, meg ezer, köztük nagyon jó ingyenesek/nyílt forráskódúak is. El kell olvasni a Súgót, meg a magyar nyelvű leírásokat, és meg kell próbálni logikusabban, előre gondolkozva használni a programcsomagot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése