PDF problémák

Általában minden ami máshova nem fér
Giababy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. december 8., vasárnap 12:52

PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Giababy »

Sziasztok!

S.O.S.!!! Segítséget szeretnék kérni a következő problémához: készítettem Word-ben néhány dokumentumot, és PDF formátumban elmentettem őket. Ezután Adobe Acrobattal összefűztem egyetlen pdf dokumentummá, majd átraktam egy másik gépre, ahol viszont egészen más betűtípussal jelent meg a munkám, mint ahogy az eredeti kinézett. Bizonyára a másik gépen nincs telepítve az a betűtípus, amivel a dokumentumot készítettem, viszont pont az a problémám, hogy én teljesen változatlan formában akarom viszontlátni bármelyik gépen a munkámat, függetlenül a telepített betűtípusoktól. Tud valaki gyors megoldást arra, hogyan lehet olyan pdf fájlt csinálni, hogy megmaradjon az eredeti állapota?

Előre is köszi,

Gia
OpenOffice 3.1 Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ne Wordben és ne a Word fájlformátumaiban készítsd a dokumentumaidat, hanem LibreOffice-ban, vagy Apache OpenOffice-van, és a Nemzetközi- és elfogadott Magyar Szabvány szerinti ODF (odt, ods, odp) formátumokban.
Az AOOés a LO programcsomagok pdf exportálási képességének a beállításai között ott van a "betűtípusok beágyazása" opció is. Ezt be kell kapcsolnod. Ekkor a dokumentumban használt betűtípusok belekerülnek a pdf fájlba, elősegítve ezzel az azonos megjelenést bármilyen környezetben. A fájlméret jelentősen megnőhet ezáltal - főleg, ha sokféle betűtípust alkalmaztál...

Menüből:
Fájl - Exportálás PDF-be - "Általános fül" - "Általános" rész - "Szabványos betűkészletek beágyazása" opció mellé tegyél pipát!


Sőt az AOO/LO legújabb verziói már azt is támogatják, hogy magába az ODF dokumentumba beágyazd a szabadon terjeszthető betűtípusokat. Lehet, hogy a többit is engedi beágyazni, de az nem legális:

Vigyázz, mert a betűtípusok ugyanúgy rendelkezhetnek "fizetős" licenccel, tehát nem "ajándékozhatod" oda bárkinek a megvásárolt Windows-zal, vagy a boltban vett Word programmal együtt kapott betűtípusaidat! Ha ingyenes, sőt nyílt forrású betűtípusokról van szó, akkor természetesen ezt megteheted.

Egy kis olvasnivaló a témában:
http://www.mgonline.hu/archive/200609/8 ... _43-44.pdf
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az aláírásodban jelzett OpenOffice 3.1 rettenetesen régi verzió, mielőbb frissíts újabbra! Mivel az OOo/Go-OO fejlesztése megszűnt, én a LibreOffice-t javasolom neked, abból is a 4.0.6, vagy a 4.1.3 verziót.
http://hu.libreoffice.org/

De választhatod az Apache OpenOffice 4.0.1-et is!
http://www.openoffice.org/download/

Ez utóbbit kicsit "bonyolultabb" telepíteni, mivel például a nyelvi eszközöket külön-külön kell telepíteni, utólag. A LO esetében csak a magyar súgófájlt kell utólag felraknod, az összes többi komponens ott van egyetlen telepítőfájlban, csak ki kell választanod telepítéskor a neked szükségeseket (az "egyéni telepítés" opció választása után!)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Giababy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. december 8., vasárnap 12:52

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Giababy »

Zizi 64!

Nem a kérdésemre válaszoltál!

Az általam készített dokumentum főiskolai feladat, megszabott keretekkel.

A dokumentum Wordben készült, és pdf-ként kell elmentenem. Ehhez a megoldáshoz kérek segítséget!

Köszönettel,

Gia
OpenOffice 3.1 Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Két választ adtam. Az első pontosan arra tér ki, hogyan ágyazd be a karakterkészleteket a pdf-be.

* * *
Másik megoldás, hogy ne használj extrém karakterkészleteket.

Harmadik eset, hogy nem is a szöveges résszel van a probléma, hanem esetleg a képletekkel, vagy egyéb objektumokkal. Ezt csak akkor tudom eldönteni, ha felteszel ide egy képernyőképet a nálad megjelenő dokumentumról, és magát a dokumentumot, hogy össze tudjam hasonlítani a két állapotot az én gépemen is.

A témaidító hozzászólásodhoz:
"készítettem Word-ben néhány dokumentumot,"
Ha egyszer Wordben készítetted, akkor miért az OOo/AOO/LO fórumra jössz segítségért?
Ha pedig úgy értetted a dolgot, hogy az MS Word valamelyik verziójának FORMÁTUMÁBAN (doc, docx), de Apache OpenOffice-szal, LibreOffice-szal, akkor írd is azt! Az aláírásodban jelzett 3.1-es programverzió pedig már annyira elavult, hogy abban se segíteni nem fogok tudni, sem a fejlesztők nem fognak foglalkozni a problémával még akkor se, ha esetleg bejelentenéd a hibabejelentő helyeken.

Arról sem írtál, hogy a pdf-be konvertált egyedi dokumentumok egyesével még jól jelennek-e meg azon a másik gépen... Mert lehetséges, hogy csak az összefűzéskor történik a hiba. Ez pedig nem az AOO/LO problémája. Esetleg megpróbálkozhatsz egy másik "összefűző" programmal:
PDF-Creator (virtuális printer),
PDFTK builder,
stb...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Giababy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. december 8., vasárnap 12:52

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Giababy »

Szia!

Nálam egy kicsit máshol van a menüpont, de megtaláltam a betűtípusok beágyazásának lehetőségét, ami jól van beállítva, viszont itt a gond inkább az, hogy a betűtípus licensze nem engedélyezi a beágyazást. Ez most derült ki, és ez elég rossz hír... Ami viszont érdekes, hogy
OpenOffice 3.1 Windows 7
Giababy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. december 8., vasárnap 12:52

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Giababy »

... szóval az az érdekes, hogy néhány számítógépen megjelenik változatlan formában, máshol meg nem. Ez van.

Üdv,

Gia
OpenOffice 3.1 Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ne add fel ilyen könnyen.
valami publikus tartalommal és az általad használt betűtípussal töltsél fel ide egy mintafájlt, meg egy képernyőképet a megnyitott fájlodról, meg írd be a betűtípusok nevét a fájlodba, szövegesen, meg egy pdf-be konvertált fájlt.

Akkor töviről-hegyire meg tudjuk vizsgálni a problémát.

Milyen pdf nézegető programok melyik verzióját használja (milyen operációs rendszeren) az, akinél nem jól nyílt meg a fájl?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Giababy írta:Zizi 64!

Nem a kérdésemre válaszoltál!

Az általam készített dokumentum főiskolai feladat, megszabott keretekkel.

A dokumentum Wordben készült, és pdf-ként kell elmentenem. Ehhez a megoldáshoz kérek segítséget!

Köszönettel,

Gia
Ez OpenOffice és LibreOffice közösségi fórum. Nem Microsoft tanácsadó. Amúgy az http://www.online-convert.com/ oldalon a doksikat könnyen átalakíthatod sok népszerű formátummá. Ha Openoffice-t is használsz tanácsos letölteni a friss verziót. A http://blog.kowalczyk.info/software/sum ... eader.html Sumatra PDF-et ajánlom, ha a pdf nézegető kell. Kicsi és gyors. :super:
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDF problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én is rákérdeztem hogy valóban az MS Word programmal készítette-e a dokumentumot, vagy úgy értette a kijelentését, hogy Word FORMÁTUMMBAN, de OOo, AOOm, LO programcsomag segítségével. Visszaolvasva a témában úgy látom, hogy választ nem kaptunk rá...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése