Beillesztett táblázat után nem tudok szöveget írni

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
sibolya
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 16:04

Beillesztett táblázat után nem tudok szöveget írni

Hozzászólás Szerző: sibolya »

Writerbe beillesztettem calc táblázatot, ami szöveget és formázott számokat tartalmaz. A táblázat után következő szöveg a következő oldal tetején jelenik meg, mintha betettem volna egy oldaltörést elé, és nem tudom a táblázattal egy oldalra tenni. Nem tudom, van-e jelentősége, de a szöveg automatikusan sorszámozott. Mi lehet az ok?
Köszönöm a segítséget!
OpenOffice 3.4.1 a Windows 7 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beillesztett táblázat után nem tudok szöveget írni

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy mintafájl, amit ha ide feltöltenél, sokat segítene a probléma átlátásában...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
sibolya
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 16:04

Re: Beillesztett táblázat után nem tudok szöveget írni

Hozzászólás Szerző: sibolya »

elvileg csatoltam, remélem, sikerült...
most vettem észre, hogy tulajdonképpen a kép után sem tudok szöveget írni, csak a következő oldalra.
köszi,
szamitas fórumra.doc
(78.5 KiB) Letöltve 233 alkalommal.
OpenOffice 3.4.1 a Windows 7 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beillesztett táblázat után nem tudok szöveget írni

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Látom, *.doc formátumú mintát tettél fel...

Néhány alapszabály az Office programokkal végzett hatékony és biztonságos munkavégzéshez:

1. legelső és a legfontosabb szabály
Sohase dolgozz idegen, ráadásul nem szabványos formátumokban! Az ApacheOpenOffice és a LibreOffice is csak és kizárólag a nemzetközi szabványos ODF formátum (MSZ ISO/IEC 26300:2009) szerint képes felépíteni a dokumentumokat. De mivel rendelkezik Import/Export szűrővel az MS régebbi, soha nem szabványosított bináris formátumaihoz, és az OOXML (MSZ ISO/IEC 29500:2009)
szabványban leírtak szerint az újabb formátumaihoz (amit sajnos a szabvány kidolgozója, a Microsoft tart be talán legkevésbé); ez sajnos azt jelenti, hogy egy doc, docx dokumentumot MINDEN EGYES MEGNYITÁSKOR ÉS MENTÉSKOR konvertálni kell a natív formátumra,illetve vissza. Ez a folytonos konverzió hosszútávon majdnem biztos adat- vagy formátumvesztéssel jár.
Megoldás: Ha nyílt forráskódú Office programokkal dolgozol, akkor a munkáidat a szabványos ODF formátumban tárold, azt nyisd meg az újabb és újabb módosítások során, és MINDIG csak a legutóbbi változat egy másolatát konvertáld más formátumokba - ha az elengedhetetlenül szükséges!!

2. szabály
Soha ne dolgozz egy adott dokumentumon két, különböző alapokon nyugvó Office programmal. Ha elkezdeted MS-ben, folytasd is abban. Ha elkezdted ApacheOpenOffice-ban, folytasd is abban. Már az AOO/LO között is lehetnek olyan - egyelőre kicsi - különbségek a fejlesztésük eltérő üteme miatt, hogy amit az egyikben létrehozol egy vadonatúj funkcióval, azt a régebbi nem fogja tudni értelmezni... Ez azt is jelenti hogy EGYAZON gyártótól származó Office program két, időben egymástól távol keletkezett verziójával sem érdemes ugyanazt a dokumentumot abajgatni, legyen szó az MS-ről, vagy bármi másról...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beillesztett táblázat után nem tudok szöveget írni

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyébként én tudok írni a táblázataid után minden további nélkül, sőt a kép után is, ha a kép jobb oldalára kattintás után ütök egy Enter-t, hogy egy "sorral" lejjebb kerüljön a kurzor.
szamitas fórumra.odt
(66.56 KiB) Letöltve 229 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beillesztett táblázat után nem tudok szöveget írni

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Aha! Most, hogy újra megnéztem: azt hiszem értem már, látom már, hogy mi az ami nem megy...

A Címsor3 stílusában ha kikapcsolom az "Együtt a következővel" opciót, akkor "összeugrik" a szöveged.
Együtt a következővel.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése