[Megoldva] Autojav. kis és nagybetű között csak részben jó

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
sibolya
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 16:04

[Megoldva] Autojav. kis és nagybetű között csak részben jó

Hozzászólás Szerző: sibolya »

Calcban beállítottam, hogy a mondat első betűje ne legyen nagybetű. Szeretnék a cellákba 1-1 betűt beírni, és fontos, hogy melyik kis és melyik nagy betű. Az összes betűvel működik a dolog, kivéve a p-t, h-t, k-t és a v-t. Ezeket visszateszi nagybetűvé. Ezen nem tudok változtatni?
köszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sibolya 2013. április 25., csütörtök 22:57-kor.
OpenOffice 3.4.1 a Windows 7 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatikus javítás kis és nagybetű között csak részben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ez érdekes...

ApacheOpenOffice3.4.1-ben tényleg így van, fogalmam sincs, hogy miért...
ha viszont - aposztróf kis há - karaktereket írok:
'h
akkor nálam az OpenOffice is jól működik, mert aposztrófjellel kezdve a bevitt adatot a program mindenképpen szövegnek értékeli, nem próbálja meg átalakítani számmá, dátummá... - hoppá!...

Á!, megvan :bravo: :ezek a hét napjainak a kezdőbetűi! Tehát a továbbiak: a cs -> Cs lesz, a sze -> Sze lesz, a szo -> Szo lesz!
Megoldás (trükk):
Használd a bevitelnél az aposztróf jelet...


Egyébként LibreOffice3.6.4-ben nálam trükk nélkül is, az általad elvárt módon, remekül működik.


A két különböző nevű (AOO/LO) verzió akár egyszerre fent lehet a gépeden. Van ami az egyikben jó, van ami a másikban, de a dolgok többsége mindkettőben működik.
(azt nem tudom, hogy nálam a két program az általam elvégzett beállításoknak köszönhetően működik másképp, vagy maga a programok különböznek ebben a dologban...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatikus javítás kis és nagybetű között csak részben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Beállítások - {Open/Libre}Office Calc - Rendezett listáknál, látszik is, hogy tudja kezelni ezt a dolgot, de továbbra sem látom, hogy az automatikus felismerését hol kellene kikapcsolni az AOO-ban, illetve, hogy miért nem csinálja a LO-ban...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
sibolya
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 16:04

Re: Automatikus javítás kis és nagybetű között csak részben

Hozzászólás Szerző: sibolya »

Köszi, a hét napjaira nem gondoltam!
az aposztrófos megoldás nekem tökéletes!
Köszönöm!
OpenOffice 3.4.1 a Windows 7 -en
Válasz küldése