Költöztetés

Szövegszerkesztő
puho
Önkéntesek
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009. január 24., szombat 17:49
Kapcsolat:

Költöztetés

Hozzászólás Szerző: puho »

Mivelhogy Ubuntu alatt kevés nyomtató működik, kénytelen vagyok Windowst használni, és nem tudom, hogyan költöztessem át a jegyzeteimei. Ubuntu alatt használtam a LibreOffice-t, és a helyesírást javító táblázatot teljesen lecseréltem, és egy magyar-román szótárat készítettem belőle. Ez a fájl el is van mentve, ez az acor_hu-Hu.dat. Hogyan lehet ezt Windows alatt működő LibreOffice-ba költöztetni?
Windows 7 - LibreOffice 4
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Költöztetés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kérdések:

1.: Azonos LO verziók között költözöl?
2.: Próbáltad már megkeresni a .dat fájlok helyét? (Program Files, Documents and Settings és ezeknek a "megfelelője" Linux alatt...)
3.: Próbáltad már simán átmásolni a .dat fájlodat a megfelelő helyre? (és ott működött?)

Nálam WinXP alatt a LibreOffice3.6.4 verziónál egy acor_hu-HU.dat itt található meg:
c:\Documents and Settings\{Felhasználónév}\Application Data\LibreOffice\3\user\autocorr\
(valószínűsítem, hogy ez a felhasználó által összeállított verziója, mert friss a dátuma.

De megtalálható az összes telepített nyelvhez itt is:
D:\Program Files\LibreOffice 3.6\share\autocorr\
Ezeknek telepítéskori dátuma van, ezért gondolom, hogy a másik az user-verzió...


No most...
Van nálam telepítve ApacheOpenOffice is. Ennek nem létezett még a Documents... könyvtárban semmiféle .dat fájlja, amíg nem módosítottam az "Automatikus javítás" funkciónál legalább egy új bejegyzést. Ekkor viszont lett.

Megint csak valószínűsítem, hogy ha egy bejegyzést kézzel megteszel a friss programodban, akkor az új .dat fájl nemcsak létrejön, hanem szabályosan be is regisztrálódik a rendszerbe. Ezután megpróbálkozhatsz egy cserével: a te fájlodat másold be a helyére.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Költöztetés

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Ha csak felhasználóként módosítottad a beállításokat, akkor a következő helyen megtalálod mindet:
/home/<felhasználó>/.config/libreoffice/3
Ezt a könyvtárat másold át a Windowsos gépre
c:\Documents and Settings\{Felhasználónév}\Application Data\LibreOffice\3
és meglesz minden beállításod.

Ami gondot okozhat: az útvonalak. Például regisztrált adatbázisoknál a nevek megvannak, de az útvonalak sajnos nem (újból meg kell adni)
Legalábbis eddig csak ezekkel találkoztam.

Amit célszerű figyelembe venni:
- Azonos verzió legyen.
- Amíg nem költöztél át teljesen, addig legyen meg az eredeti rendszered is (hátha vissza kell nyúlni a régi megszokott dolgokhoz)

Anti
puho
Önkéntesek
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009. január 24., szombat 17:49
Kapcsolat:

Re: Költöztetés

Hozzászólás Szerző: puho »

Sajnos nem azonos verzió, és a régi rendszer sincs már meg, de azért megpróbálom.
Windows 7 - LibreOffice 4
Válasz küldése