Hivatkozások más dokumentumokra

Szövegszerkesztő
Mist
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. március 20., szerda 14:34

Hivatkozások más dokumentumokra

Hozzászólás Szerző: Mist »

Egy nagyon terjedelmes családtörténeti dokumentumot akarok készíteni, úgy, hogy van egy összefoglaló rövidebb ismertetés, és hivatkozásként az egyes dokumentumok (leírás pdf/doc, kép, diagram stb) szerepelnének.
Tudok hivatkozást készíteni (abszolút és relatív hivatkozással -nekem a relatív kell, mert dvd-re akarom tenni), de nem értem a hiperhivatkozás megjelenő ablakában a cél a dokumentumban, a célkeret (_blank, ..._top) kifejezéseket, súgóban sem találtam.
A fő gondom, hogy a hivatkozással behívott dokumentum nem nyílik meg a képernyőn, hanem elbújik a tálcára, onnan kell felnyitnom (ha észreveszem).
Miután ezt másoknak is át szeretném adni, olyanra szeretném alakítani, hogy magától értetődően legyen kezelhető.

A témát azért választottam szét, mert a fórumon létezik egy "egy probléma - egy téma" szabály. És bár az eredeti téma nagyon hasonló volt, de a te érdekedben (a megválaszolatlan ÚJ téma jobban felhívja a segítők figyelmét, mint egy sok válasszal rendelkező régi téma...) inkább szétválasztottam.
Kovács Tibor (Zizi64, Glob.mod.)
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Hivatkozások más dokumentumokra

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Cél a dokumentumban
Megadja, hogy a hiperhivatkozásra kattintva hol nyíljon meg a dokumentum. Ezen hivatkozási pontok típusai dokumentumformátumonként változnak.

Keret*
Meghatároz egy célkeretet, amelyben a betöltött URL megjelenik.
Ha rákattint a mezőre, akkor kiválaszthat egy beállítást a listából, amely megadja, hogy a következő dokumentum melyik keretbe legyen betöltve. Az alábbi lehetőség állnak rendelkezésre:
Bejegyzés:Jelentés
_blank:A következő dokumentum egy új, üres keretben jön létre.
_parent:A következő dokumentum a szülőkeretben jön létre. Ha nem létezik szülő, akkor a dokumentum ugyanabban a keretben jön létre.
_self:A következő dokumentum ugyanabban a keretben jön létre.
_top:A dokumentum a legfelső szintű ablakban, tehát a hierarchiában legfelül álló keretben jön létre. Ha az aktuális keret már legfelül van, a dokumentum az aktuális keretben keletkezik.

*Súgóban találtam. Igaz az űrlapos részen, de szerintem mindenhol hasonlót jelenthet.
Anti
Válasz küldése