miért van SZLOVÉN felhasználói szótár a LIBREO 3,6-ban

Szövegszerkesztő
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

miért van SZLOVÉN felhasználói szótár a LIBREO 3,6-ban

Hozzászólás Szerző: góbé »

Helló!
Mint már írtam egyik levelemben:
"a LibO 3.6.1.2 (Build az.: e29a214) NEM jelöltem ki a szlovént és mégis van egy (részlegesen feltöltött) felhasználói szótáram szlovén, En-US, En-GB nyelveken + egy technical angolul. Ezek bele vannak hegggesztve, vagyis nem törölhetők. Nadekéremalásan ez egy használt példány!! :D "

Ugyanez van a 3.6.2-ben is!!!!!
Totál automatice telepítette magát.

Ez NEM ZAVAR SENKIT? A jelzett szótárak sz@rt sem érnek, alig pár szó van bennük.
Vagy ezen a fórumon senki sem használja a 3.6-os verziókat?

Letöltöttem a 3.5.7-est is, de még nem installáltam. Az jobb?
Üdv. góbé
ps. a 3.6.2-est innen töltöttem le: http://hu.libreoffice.org/index.php/letoeltes/
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: miért van SZLOVÉN felhasználói szótár a LIBREO 3,6-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

a 3.5.7 és a 3.6.3 a mai napon még csak a előzetes verziók.
Letöltheti a LibreOffice előzetes kiadását kipróbálás és tesztelés céljából. Ez a verzió nem való általános használatra.
Nem, még nem telepítettem én se a 3.6.x verziók egyikét sem. 3.5.4 - 3.5.6 verziókat használok.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: miért van SZLOVÉN felhasználói szótár a LIBREO 3,6-ban

Hozzászólás Szerző: góbé »

Jelzem, hogy ugyanezek megtalálhatóak a LibreOffice 4.0.1.2-ben is. :ucrazy:
Belehegesztve, kitörölhetetlenül.
Használhatatlanok!
A szlovén fejlesztő ezeken tesztelte a progi idevágó részét? Majd elfeledte kitörölni?
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: miért van SZLOVÉN felhasználói szótár a LIBREO 3,6-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A hírek között található
http://libreoffice.hu/2013/01/12/libreoffice-4-0-0-rc1/
az alábbi párbeszéd:
dr. Nagy Gábor szerint:
2013. január 21., hétfő, 19:08

Vajon mikor változik meg az a fura alapbeállítás, ami még a 4.0 RC1 kiadásban is benne maradt, hogy a “Nyelvi beállítások” között az “Egyéni szótárak” között az sl [Szlovén] is feltűnik, számomra teljesen feleslegesen.

Az, hogy ott van az en-GB [Angol (UK)] és en-US [Angol (USA)], azzal semmi bajom, hisz rendszeresen dolgozom angol szövegekkel, így jól is jönnek, sőt a “technical” és az “IgnoreAllList” sem zavar, de a szlovén nyelvvel az elmúlt 58 évben még nem sikerült mélyebben megismerkednem.

Tudja valaki a választ?
Andras Timar szerint:
2013. január 21., hétfő, 20:41

Be van jelentve ez a “hiba”, mást is zavar, csak tudnám miért. :) Minden kivételszótár egy komponensbe van szervezve, és a nagy kivételszótár-irtást egyedül a szlovén élte túl az angolok mellett. Ezért azt hiszik az emberek, hogy a szlovén valami különleges dolog, közben régen ott volt nekik az összes nyelv. A szlovének is megérik a pénzüket, mert ragaszkodtak ahhoz az 5 kivételhez, ahelyett, hogy a hunspell szótárukba felvették volna, vagy belátták volna, hogy nem is úgy kell helyesen írni ezeket a szavakat. Át lehetne szervezni a komponenst, de mivel fél-egy nap munka buildeléssel, teszteléssel, ezért mindig van jobb dolgom ennél, és másnak is. Egyszer, ha nem lesz más, kijavítom.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: miért van SZLOVÉN felhasználói szótár a LIBREO 3,6-ban

Hozzászólás Szerző: góbé »

Kössz. a felvilágosítást.
"Andras Timar szerint:
2013. január 21., hétfő, 20:41
Be van jelentve ez a “hiba”, mást is zavar, csak tudnám miért. :) Minden kivételszótár egy komponensbe van szervezve, és a nagy kivételszótár-irtást egyedül a szlovén élte túl az angolok mellett. Ezért azt hiszik az emberek, hogy a szlovén valami különleges dolog, közben régen ott volt nekik az összes nyelv. A szlovének is megérik a pénzüket, mert ragaszkodtak ahhoz az 5 kivételhez, ahelyett, hogy a hunspell szótárukba felvették volna, vagy belátták volna, hogy nem is úgy kell helyesen írni ezeket a szavakat. Át lehetne szervezni a komponenst, de mivel fél-egy nap munka buildeléssel, teszteléssel, ezért mindig van jobb dolgom ennél, és másnak is. Egyszer, ha nem lesz más, kijavítom."
Timár András ezxerint az egyik fejlesztő. Éljen sokáig!
Most már engem az ő hozzáállása zavar. És az is, hogy nem értem a válaszát.
Írta: "Minden kivételszótár egy komponensbe van szervezve, és a nagy kivételszótár-irtást egyedül a szlovén élte túl az angolok mellett."
Értsem úgy, hogy abban a bizonyos "komponensben" csak ezek maradtak meg? És a többit törölték?

Tovább: "Ezért azt hiszik az emberek, hogy a szlovén valami különleges dolog, közben régen ott volt nekik az összes nyelv. A szlovének is megérik a pénzüket, mert ragaszkodtak ahhoz az 5 kivételhez, ahelyett, hogy a hunspell szótárukba felvették volna, vagy belátták volna, hogy nem is úgy kell helyesen írni ezeket a szavakat."
Nem 5 kivétel van abban, hanem 19. Azok a fránya szlovének persze, hogy ragaszkodnak ezekhez a kivételesen kevés kivételekhez.
Hisz csak ez van nekik. Bezzeg magyarul egész könyvre valót lehetne összeszedni, de nincs ragaszkodás/igény, magyarul mondva: nem érjük meg a pénzünket. :( Előbb-utóbb belátjuk, hogy nem is kell magyarul írni, elvégre ott van a zangol. A szoptatós dajkát is az angol tudása szerint alkalmazzuk. :ucrazy:
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: miért van SZLOVÉN felhasználói szótár a LIBREO 3,6-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Most már engem az ő hozzáállása zavar.
? ? ? ? ? ? ? ?

Ő (és még egy páran Magyarországról) fejleszteni tud, projekteket magyarítani; ezt csinálja a szabad szoftveres közösség közösség érdekében, hogy legyenek licencdíj-mentes jól használható programcsomagok, amit bárki a világon elérhet ingyenesen. Ezzel járul hozzá a TDF munkájához.
Jómagam (meg még itt néhányan) még ennyit se tudunk segíteni: Csak irányítgatjuk az érdeklődő (esetleg a problémával küzdő) embereket a hasznosnak tűnő információ-források felé, esetleg próbálunk együtt gondolkodni velük a probléma megoldásán, vagy - ha tudunk - konkrétan segíteni.

...És te?

(Pontosan azzal tudsz segíteni, hogy az új verziókat teszteled, és visszajelzel a problémákról a fejlesztőknek. Ez a felhasználói fórum is szívesen fogadja az hibákkal kapcsolatos jelzéseket is, hiszen ezáltal is értesülünk a gongokról, de leginkább arra való, hogy a program JÓL MŰKÖDŐ, de nem eléggé ismert funkcióinak használatában segítsük egymást, köztük az új felhasználókat.
Élesben (munkahelyen, fontos, határidős feladatokra) használni pedig a fejlesztők által is ajánlott legstabilabb verziókat kell.)


Visszatérve az eredeti problémára...
Valóban: miért zavar, hogy ott az a Szlovén szótár? Nem tudsz miatta másfélét telepíteni/használni?

András válaszát - mivel nem vagyok fejlesztő - én sem értem teljes egészében. De valami olyasmit takar, hogy (ahogy már többször a fejlesztés során többször történt más programrészekkel) megváltoztatták a program részeinek, moduljainak szerkezeti felépítését /az elhelyezkedését, elérhetőségét/, és ez valamiért ott maradt az eredeti helyén. Valószínűleg nem okoz semmiféle problémát (de észrevehető mértékűt eddig nekem soha nem okozott).

Egyébként a hibabejelentőből látszik, hogy dolgoztak már a problémán:
https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=50827
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése