[Megoldva] Jelszóval védett .doc nem szerkezhető utólag ?

Szövegszerkesztő
Georgeo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. február 7., csütörtök 8:34

[Megoldva] Jelszóval védett .doc nem szerkezhető utólag ?

Hozzászólás Szerző: Georgeo »

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy jelszóval levédtem egy docot és nem tudok benne változtatni semmit csak olvasásra nyítja meg.
Van egy gomb ami azt takarja, hogy szerkeztés de miután azt megnyomom engedélyez bizonyos műveleteket de érdemileg nem tudok szerkeszteni a docot. Csak másolni engedi ! Törölni a docban lévő cuccokat átírni vagy táblázatot beszúrni nem.

Esetleg valakinek valami ötlete, hogy miként lehetne ezt megoldani.

Egy alternativát találtam kimásoltam a doc tartalmát egy új doc. -ba , mondjuk ez egy megoldás, de érdekelne hogyan lehetne ezt megoldani.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.
Georgeo
Openoffice 3.3 Mac OSX
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jelszóval védett (.doc kit.) Miért nem szerkezhető utól

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az aláírásodban jelzett OpenOffice3.3 verzió már elég réginek számít. Érdemes lenne frissíteni ApacheOpenOffice3.4.1-re és/vagy LibreOffice3.6.5-re. Az "ÉS" azért van, mert felrakhatod mindkettőt egyszerre is. (Bár ezt csak Windowson próbáltam ki.)

Tudni kéne továbbá, hogy a dokumentumot ugyanazzal a verzióval készítetted-e, vagy régebbivel, esetleg MSoffice-szal?

Tudni kéne aztán azt is, hogy honnan nyitod meg a fájlt? Ha közvetlenül E-mail csatolmányból, akkor eleve csak olvashatóként nyílik meg minden dokumentum, a szerkesztéshez el kell mentened máshová, "mentés másként" opcióval.

(Azt feltételezem, hogy az írási és/vagy olvasási jelszót tudod, és jól is írtad be.)

Annak utána kellene nézni, hogy ennél a régi változatnál (és/vagy annál, amivel a dokumentumot létrehoztad), jelentettek-e ilyesféle hibát - különös tekintettel a te operációs rendszeredhez tartozó változatra. (rémlik, hogy volt probléma a jelszavas mentéssel, de hogy melyik verzióval, és konkrétan mi volt a hiba, azt már nem tudom.

Ez az információ sajnos sokat nem segít neked persze - legfeljebb annyit, hogy megtudod az okát -, mert nagy valószínűséggel csak az lehet a megoldás, hogy egy újabb programverzióval újra létrehozod a dokumentumokat, lehetőség szerint a legkevesebb munkával. (Persze az elsővel kipróbálva, hogy az újban jól működik-e ez a funkció.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jelszóval védett (.doc kit.) Miért nem szerkezhető utól

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jelszóval védett (.doc kit.) Miért nem szerkezhető utól

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Georgeo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. február 7., csütörtök 8:34

Re: Jelszóval védett (.doc kit.) Miért nem szerkezhető utól

Hozzászólás Szerző: Georgeo »

Köszönöm a segítséget.

LibreOfficra való váltás megoldotta a problémát.
Openoffice 3.3 Mac OSX
Válasz küldése