BASE problémák

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
GaborV
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. január 10., csütörtök 17:30

BASE problémák

Hozzászólás Szerző: GaborV »

Még nem döntöttem, hogy a jövőben a ms Office-t vagy a libreoffice-t/openoffice-t használom ezért gondoltam kipróbálom mindegyiket, hogyan működnek,

A BASE-el olyan alapvető problémám van, hogy csinálok egy üres adatbázist, abba hogyaan tudok munkafüzetekből adatokat behívni.
Mondok példát:
Xls-ből áthoztam a fájlokat : nepesseg.odf, adoalap.odf. Most szeretném az adóalapokat és a népességet egy adatbázisba áttenni, hogy kiszámolhassam az adott településeken az egy főre jutó adóalapot (elsődleges kulcs a teleülések KSH kódja lenne) Majd leválogassam a megyéket a ksh kóddal.


És már ott elakadtam, hogy hogyan tudom behívni a két fájlt, mert annyira nem vagyok elmebeteg hogy kézzel átmaszatoljam az adatokat tervező nézetben létrehozott új táblába. Az ms Accessben ilyenkor csak simán beimportáltam egy új üres táblázatba az xls munkafüzetet.


Hogy biztos érthető legyen, itt a képe annak a funkciónak accessben aminek a megfelelőjét keresem.
http://kepfeltoltes.hu/130110/137637421 ... es.hu_.jpg
accessben ez a gomb az amivel behozom az adatokat az adatbázisba és 30 perc keresgélés után se találom ezt a BASE-ben
Köszi
LibreOffice 3.6 a Windows XP -??n
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: BASE problémák

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az adatimport nem érhető el menü rendszeren keresztül mint az MSA-ban.

Az adatbázisban készítsd el az üres táblákat azokkal a mezőkkel amik a munkafüzetben is vannak, figyelj a mezők méretére, mert ha a munkafüzetben hosszabb adat van mint ami az adatbázis táblában van adatvesztés lehet belőle.

Nyisd meg a munkafüzetet, ragadd meg egérrel a munkalapot, ami az adatot tartalmazza, dobd rá a táblára, megindul a másoló tündér, egyeztesd a mezőket és kész. Hasonlóan járj el a másik munkafüzettel is, és már minden ott van ami a további munkádhoz kell.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése