Körbefuttatás nem lehetséges

Szövegszerkesztő
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Körbefuttatás nem lehetséges

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Beszúrtam egy képet és szeretném a szöveget körbefuttatni. Ha jobbklikkelek, akkor csak a körvonal szerkesztése jelenik meg, de az se lehetséges, a felpattanó kisablakban semmi nem engedelmeskedik. A Formátum menüben látom a különböző körbefuttatási lehetőségeket, de csak szürkében és ott is csak a körvonal szerkesztésére lehet kattintani, az eredmény(telenség) ugyanaz. :crazy: : Mit tegyek?
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körbefuttatás nem lehetséges

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mit tegyek?
Töltsél fel ide egy így működő képet tartalmazó példafájlt. (mert így azt se tudom, hogy csak belinkelted, vagy beágyaztad a képet, és hogy az milyen formátumú, mekkora méretű, van-e kerete, felirata, stb...)

Azonkívül frissítsd az aláírásodat és/vagy a programverziódat ApacheOpenOffice3.4.1 re, vagy LibreOffice3.6.4-re (vagy telepítsd mindkettőt, mert az is lehetséges).
Az OpenOffice3.1 olyan régi, hogy kevesen lesznek akik annak a viselkedését még ki tudják próbálni (én sem: csak AOO3.4.1-en és LO3.6.4-en tudom kipróbálni, megvizsgálni a fájlodat), illetve ahhoz a verzióhoz már egészen bizonyosan nem lesz semmiféle hibajavítás, ha ez a jelenség esetleg bug-nak bizonyulna.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körbefuttatás nem lehetséges

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Felújítottam a LibreOffice-t, de az pont ugyanúgy viselkedett, mint a régi, mert csak ctrl V-vel beragasztottam a képet. Aztán rájöttem a válaszodból, hogy inkább őrizzem meg a képet és fájlból illesszem be, így már egyből lett körbefuttatás. :D Köszönet érte.
Viszont a kép körüli margó nélkül csúnya. A Körvonal szerkesztése így se megy. Az egyetlen, ami változást idéz elő az automatikus körvonal, az rondán megrágja az oldalsó szegélyekt. A kisablakban meg se tudom növelni a munkafelületet. A cakkos szegélyt már el se lehet feledtetni. Ha a képben vissza is vonhatom, de a kinyíló ablakban az már olyan, amilyen lett.
Csatolmányok
csillagtávolság.odt
(36.74 KiB) Letöltve 145 alkalommal.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körbefuttatás nem lehetséges

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Viszont a kép körüli margó nélkül csúnya. A Körvonal szerkesztése így se megy. Az egyetlen, ami változást idéz elő az automatikus körvonal, az rondán megrágja az oldalsó szegélyeket. A kisablakban meg se tudom növelni a munkafelületet. A cakkos szegélyt már el se lehet feledtetni. Ha a képben vissza is vonhatom, de a kinyíló ablakban az már olyan, amilyen lett.
Olyan furcsán fogalmazol, hogy kéne egy magyar-magyar szótár a megértéséhez számomra.
A Körvonal szerkesztése így se megy.
Keretet (vonalat) szeretnél a kép köré, vagy csak üres helyet, hogy a szöveg ne érjen hozzá a képhez?
Ha az utóbbit, akkor arra megoldás lehet a Térköz beállítása a képhez (jobb klikk a képen, "Kép" - "Körbefuttatás" - "Térköz"):
Körbefuttatás.png
az rondán megrágja az oldalsó szegélyeket. A kisablakban meg se tudom növelni a munkafelületet. A cakkos szegélyt már el se lehet feledtetni.
???
Keretet tettél a kép köré? A mellékelt fájlodban nincs ilyen. ...Hogy-hogy "megrágta"? Minek az oldalsó szegélyét?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körbefuttatás nem lehetséges

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

A "megrágta" arra vonatkozott, hogy a Körvonalszerkesztőben, az Automatikus körvonalra kattintva a kép jobb- és baloldala cikk-cakkos lett. Nem kattintottam az Alkalmazra, mégis ugyanígy jelent meg a következő alkalommal, amikor megint megpróbáltam a körvonalat szerkeszteni. De ez a probléma nincs többé. Valóban a térközt akartam beállítani, és ez most sikerült is az útmutatásod segítségével. Legközelebb igyekszem érthetőbben fogalmazni. Köszönöm szépen a segítséget! Kellemes ünnepeket!
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körbefuttatás nem lehetséges

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Aha, látom már a "rágást": ez egy effekt - sose használtam még - amivel akár direkt ilyen cakkosra lehet a kép szélét alakítani; illetve, ha szerkeszted a "rágás" pontjait, akkor alakos körvonalat is alakíthatsz ki belőle (vagy szabályos kört, ellipszist, téglalapot is megadhatsz körvonalként) Az automatikus körvonal megpróbálja a kép árnyalataiból megállapítani, hogy meddig nyúlhat be a szöveg a kép területébe. Lásd a kacsás példát a visszaküldött fájlodban.
csillagtávolság.odt
(269.93 KiB) Letöltve 144 alkalommal.


Nem szoktam még hozzá, hogy létezik már számítástechnikai tájnyelv is...
:-)

Mifelénk így mondják általában:
"hogy inkább őrizzem meg a képet" = hogy inkább (mentsem el / mentsem le / tároljam el / tároljam le) a képet.
"Felújítottam a LibreOffice-t," = Frissítettem LibreOffice-t,

Nem baj a változatosság, sőt! És meg is értettem, de mégis furcsának tűnt elsőre.
Kellemes Karácsonyt és B.Ú.É.K!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése