Véletlenül törölt dokumentum helyreállítása

Szövegszerkesztő
user
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. november 2., péntek 17:06

Véletlenül törölt dokumentum helyreállítása

Hozzászólás Szerző: user »

Sziasztok,

Volt 2 .odt dokumentum az asztalomon, amiket véletlenül kitöröltem még a lomtárból is. Próbáltam a recuver programmal megkeresni a meghajtón de nem sikerült, a törlés és a helyreállítás között az egyik dokumentum esetén kb. 1 hét a másik esetén pedig kb. 1 hónap telt el. A recuver sok törölt fájlt talált, de a .odt fájlok között nem voltak. A kérdésem, hogy van-e valakinek tippje, hogy hogyan tudom ezeket a fontos dokumentumokat előszedni a gépről.

Előre is köszönöm!
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Véletlenül törölt dokumentum helyreállítása

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Mivel a lomtárból is törölted, így véglegesen törölted a gépről (nem lesz fájlrendszer bejegyzése, ami segítségével esetleg visszahozható lenne). A recover program is csak addig képes visszaállítani az adatokat, amíg azok "sértetlenül" megvannak a lemezen. (alapesetben csak fájlrendszer bejegyzést törölnek a programok, így az "adat" adig ott van, amíg valami felül nem írja. Mivel írtad, hogy egy hét és egy hónap telt el így esélyét sem látom az adatvisszaállításnak. (Gondolom még napi szinten használt éles rendszerről van szó).
Itt egyetlen esélyed az lehet, hogy baromi nagy a HDD/Partíció, és az elmúlt hónapban nem használtad írásra nagyon azt a partíciót, mert ebben az esetben nem írta felül. De ezt kétlem.
Továbbá: Libre/OpenOffice-ban az Eszközök/Beállítások --> Megnyitás és mentés --> Általános lapon az "automatikus helyreállítási adatok mentése ##perc" csak azt jelenti, hogyha összeomlik a rendszer, akkor ezek alapján a mentések alapján helyre tudja állítani a dokumentumot. Tehát ez NEM másolat a dokumentumról! (Ha rosszul tudom, akkor javítsatok ki)
A helyedben én inkább azon gondolkodnék, hogy kinek lehet még meg? (elküldted e-mailben, lementetted pendrivera, másik mappába mentettél egy előző verziót stb.) Ennek több esélye van, mint egy régen törölt adat visszaszerzésének.

Anti
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Véletlenül törölt dokumentum helyreállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Amit Anti mondott a helyreállítási adatokról az igaz.

De ha előre gondoskodtál a biztonsági mentés bekapcsolásáról, tehát a
Libre/OpenOffice-ban az Eszközök - Beállítások - Megnyitás és mentés - Általános lapon
bejelölted a "Mindig készítsen biztonsági másolatot " opciót is,
akkor a "Documents and Settings" mappában (vagy az általad az
Eszközök - Beállítások - LibreOffice/OpenOffice - Útvonalak: "Biztonsági mentés" alatt megadott helyre) "bak" kiterjesztéssel konkrétan a fájlról is készül biztonsági másolat. Ez mindig felülíródik, tehát nem lesz ezerféle állapotról biztonsági másolatod, csak egyről. (Úgy tudom, ez első telepítéskor nincs bejelölve alapértelmezettként.)
Lásd a súgót:
http://help.libreoffice.org/Common/Gene ... .A1solatot

Tehát, ha a fent említett beállítások érvényben voltak a fájl szerkesztésekor, akkor kell találnod a gépeden a fent említett könyvtárban *.bak fájlokat. Ha az [eredetifájlnév].bak fájlt visszanevezed az eredeti odt kiterjesztésűre, akkor nyert ügyed van, egyébként "veszett fejsze nyele".


Egyébként meg a legjobb megoldás: ha fontos dolgot csinálsz, te magad mentsd el sorszámozva a dokumentumaid különböző változatait, ekkor nem csak az elvesztés ellen leszel védve; hanem a meglévő, de esetleg meghibásodott, és emiatt használhatatlan fájlodnak is meglesz egy meghibásodás előtti állapota is. Ráadásul jól teszed, ha nem csak egyetlen fizikai helyen tárolod a dokumentumaidat, hanem - ahogy Anti is mondta - pendrájvra is kimented, elküldöd magadnak Emailben, Google (vagy egyéb) felhőtárolóba is teszed, sokkal nagyobb biztonsági szintet érsz el = kevesebb bosszúság fog érni. Ez nem csak az Open/LibreOffice-szal végzett munkára igaz, hanem bármiféle számítógépes programmal végzett munkára.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Véletlenül törölt dokumentum helyreállítása

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én ugyan számítógépőrült vagyok, de az a fajta aki cseppet sem bízik sem a hardwerben, sem a szoftverben. Na most író is vagyok, s azt szokták mondani, annak minden regénye az ő "szellemi gyermeke", na most képzeljétek el, mit éreznék ha elveszne valamelyik! Sok évvel ezelőtt történt meg velem, hogy elveszett egy készülő művem, szerencsére megleltem egy korábbi változatát, így csak az utoljára megírt 1 fejezet tűnt el végleg. Azóta az van, hogy a fő példányon kívül amin dolgozom, van mentésem róla ugyanazon merevlemez másik partíciójára, meg egy pendrive-ra, egy USB merevlemezre, ezekre mindig mentem naponta (kivéve ha aznap nem dolgozom vele), és ritkábban ugyan de elküldöm magamnak a gmailon át egy másik gmailos címemre így a gmailnál 2-szer is megvannak: amely címről küldöm és ahová küldöm. Sajnos nagy igazság van abban a közmondásban amit egyszer régen hallottam:

"Csak 2 fajta adat van: 1. Adat amit elmentettek. 2. Adat ami MÉG nem veszett el."
Válasz küldése