MS Word dokumentumba illesztett kép

Szövegszerkesztő
teschnergergely
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. szeptember 8., szombat 20:20

MS Word dokumentumba illesztett kép

Hozzászólás Szerző: teschnergergely »

Sziasztok, Libre Office 3.5.4.2-val MS Word 2003-as dokumentum megnyitásakor, a dokumentum fejlécében lévő kép fele látszódik, nagyjából átlós irányban, mintha ketté vágták volna. A hiányzó rész fehér. Mozgatás és átméretezés sem segít. Ez kompatibilitási hiba, törődjek bele, vagy lehet ellene tenni?

Üdv.: Gergő
LibreOffice 3.5.4.2, Ubuntu 10.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MS Word dokumentumba illesztett kép

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A beszúrt kép fájltípusa?
Az MSO2003 fájltípusa? (az már tudott xml alapú fájlformátumot is...)
Mintafájlt, vagy legalább képernyőképet tudsz feltölteni ide?

Nézd meg az .odt-re konvertált fájlban: annak egy másolatát . zip-re átnevezve, egy fájlkezelővel bele tudsz nézni a dokumentum belső könyvtárába, ott megtalálod magát a képet, amit ha kimásolsz onnan, akkor valamilyen képnézővel meg tudod nézni, hogy nem sérült-e...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: MS Word dokumentumba illesztett kép

Hozzászólás Szerző: editor »

teschnergergely írta:Ez kompatibilitási hiba, törődjek bele, vagy lehet ellene tenni?
A Libre Office és a Word sajnos nem kompatibilis. Ez nem feltétlenül hiba, de jó tudni. Beletörődni nem kell, én is keresem azt a szűk funkció-részhalmazt, amire szorítkozva itt is, ott is megnyitható a dokumentum, és pont ugyanúgy jelenik meg. Még nem találtam meg ezt a részhalmazt, és lehet, hogy nem is létezik ilyen egzakt részhalmaz. Nagyon sok mindenben van átjárás, meg tudják nyitni egymás dokumentumait, de arra sajnos nem lehet számítani, hogy pont ugyanúgy jelenjen meg minden.

Vannak egészen meglepő kompatibilitások is, például a dokumentum egyéni tulajdonságok (felhasználói mezők) egészen átjárhatónak tűnnek. Ha a képek, fejlécek, láblécek pontos méretezésében, megjelenítésében sikerülne találni közös nevezőt, az rajtam is sokat segítene.

A képpel kapcsolatban még azt tudom javasolni, hogy mielőtt szikével esel az odt file-nak, a Writeren belülről, navigátorban (F5) próbáld megkeresni a nem jól megjelenített képet, és a navigátorból jobb egérkattal megnyitva a tulajdonságait, próbálj módosítani a horgonyzáson, vagy más, a megjelenést befolyásoló tulajdonságon. Nem garantálom az eredményt, mert nem biztos, hogy a navigátorban megtalálod a képet. Ha rá tudsz jobb-kattintani ott, ahol van, megnézheted, hogy az objektumnak van-e neve és leírása. Ha nincs neve, akkor adhatsz neki, és akkor valószínűleg megjelenik a navigátorban is, a képek listájában.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése