rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Szövegszerkesztő
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: góbé »

OpenOffice.org 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-06-02

Egy szöveges állomány két verziójáról van szó. Mindkettő rtf-ben.
A köv. történik, ha ikonról indítom az OO-t, majd megnyitom benne az egyik állományt:
- teljesen normálisnak tűnik minden, de kb. 1 perc múlva összeomlik az OO. Ez idő alatt még módosítani is tudom, vagy elmenteni odt-be, de az összeomlás mindig bejön,
- megjelenik az összeomlást jelző panel, de CSAK a fejléce van kiírva, egyébként üres,
- ekkor a TaskManagerben NINCS futó alkalmazás,
- rákatt. az üres panelt bezáró x-re és megjelenik a TaskM-ben az OO, valamint az Endnow-os kérdező panel is.
- Endnow után minden okésnak tűnik, persze a fájl mellett ott van a lezáratlan 'duplikátum'
- újra OO-t indítva, akkor jelzi a helyreállítandó fájlt és sikeresen helyreállítja, megnyitva azt.
- és innen kezdődik minden elölről.

Leginkább az 1 percnyi "várakozási" idő lep meg.
Próbáltam az rtf-et doc-ra cserélni, nem használt.
Hová küldhetném el ezt a két állományt? Nem nagyok.
Előre is köszönöm a segítséget.
go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hová küldhetném el ezt a két állományt? Nem nagyok.
Ide.
Itt lejjebb láthatod a csatolmány feltöltése fület. 128 kiB-ig feltölthetsz ide fájlokat. Ha az adott kiterjesztéssel nem menne, akkor csomagold be zip-be, és úgy töltsd fel.
Egy hozzászóláshoz 3 mellékletet tudsz feltölteni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: góbé »

Zizi64 írta:
Hová küldhetném el ezt a két állományt? Nem nagyok.
Ide.
Itt lejjebb láthatod a csatolmány feltöltése fület. 128 kiB-ig feltölthetsz ide fájlokat. Ha az adott kiterjesztéssel nem menne, akkor csomagold be zip-be, és úgy töltsd fel.
Egy hozzászóláshoz 3 mellékletet tudsz feltölteni.
sajnos nem ennyire kicsik :)
innen talán letölthető: http://data.hu/get/5524568/office.zip
Üdv.
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Nálam tökéletesen megnyílik, szerkeszthető stb. (LibreOffice Verzió: 3.6.0.4 (Build az.: 932b512))
Szerintem frissíteni kellene egy újabb verzióra, mert két év alatt azért fejlődött a rendszer.
Természetesen a frissítés előtt meglévő beállításaidról ne feledkezz el.

Anti
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nagyon-nagyon régi programverziód van. Ideje lenne frissíteni, mert mind az ApacheOpenOffice-ban, mind a LibreOffice-ban történtek fejlesztések az rtf formátum importszűrője tekintetében.
A nagyobbik fájlod nagyon lassan nyílik meg a LibO3.5.5.3-ben, jóval gyorsabban az AOO3.4.0-ban, de egyik se omlott össze tőle.

Mind a kettővel szépen tudtam natív odt formátumba konvertálni, és akkor a fájlméret is lecsökkent, meg az újabb megnyitás is gyorsabban megy a netív formátumból, és a formázást is normálisan meg lehet csinálni, mert az rtf ilyen szempontból igen korlátozott lehetőségekkel bír.

Ha a frissítésre adod a fejed, mindenképpen tudnod kell, hogy a 3.2.1 verzió a "fősodorból", vagy a Go-OO ágból származik-e, és valószínűleg TELJESEN el kell távolítanod a programot, beleértve az UNINSTALL után fennmaradt fájlokat a Program Files és a Document and Settings könyvtárakban is.

Az AOO, és a LibO gond nélkül telepíthető egymás mellé is, futhatnak is egy időben.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: góbé »

Köszönöm a gyors válaszokat!
Zizi64 írta:Nagyon-nagyon régi programverziód van. Ideje lenne frissíteni, mert mind az ApacheOpenOffice-ban, mind a LibreOffice-ban történtek fejlesztések az rtf formátum importszűrője tekintetében.
A nagyobbik fájlod nagyon lassan nyílik meg a LibO3.5.5.3-ben, jóval gyorsabban az AOO3.4.0-ban, de egyik se omlott össze tőle.
Régi akárcsak én. :)
Maguk az elküldött fájlok nem érdekesek, mert van linuxos OpenOff-om és az gond nélkül megnyitja és menti odt-be. Azt visszahozva a WinXP-re rendesen mükszik.
Ez ügyben kizárólag a miértek érdekeltek volna.
Zizi64 írta: Ha a frissítésre adod a fejed, mindenképpen tudnod kell, hogy a 3.2.1 verzió a "fősodorból", vagy a Go-OO ágból származik-e, és valószínűleg TELJESEN el kell távolítanod a programot, beleértve az UNINSTALL után fennmaradt fájlokat a Program Files és a Document and Settings könyvtárakban is.
Az AOO, és a LibO gond nélkül telepíthető egymás mellé is, futhatnak is egy időben.
Nemtom mi az a fősodor, Go-OO. Honnan lehet megtudni?
Ez a TELJES eltávolítás nagyon rosszul hangzik. Mi lesz a 160 egyéni szótárammal?
A Libre és az Apache officeokat ugyanazok fejlesztik, mint az OO-t? Melyik áll 'közelebb' az OO-hoz?

Üdv, go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nemtom mi az a fősodor, Go-OO. Honnan lehet megtudni?
StarOffice volt a kiindulópont. Star Division volt talán annak a cégnek a neve, amelyben elkezdték fejleszteni ezt az Office programcsomagot. A program belső nevei még a mai napig tartalmaznak erre való utalást. Ilyen például a Windows feladatkezelőben látható, éppen futó "soffice" nevű program-mag. Ők az 5.2-es verziójukat tették először ingyenessé.

Majd megvette a jogokat a SUN és OpenOffice néven - nyílt forráskóddal fejlesztette tovább. Náluk (is) volt fizetős verziója a programnak (például egy ideig az ingyenes verzióban nem volt HELP egyáltalán, míg a fizetősben volt...

A SUN fejlesztőgárdája sokat hozzátett a programcsomag tudásához, de a fejlesztők egy csoportja lassúnak találta azt a folyamatot, amelynek során egy egy újabb funkció belekerülhetett a hivatalos forráskódba. Ezért létrehoztak egy "mellékágat" Go-OO néven, amibe némi tesztelés után azonnal belekerülhettek az újdonságok. Az ilyen megoldás persze azzal a kellemetlenséggel jár, hogy üzembiztosra maguk az első kipróbálók, a felhasználók tesztelik a programot, és a visszajelzéseik alapján javítják a hibákat a fejlesztők. Ez a módszer a "gyári verziónál" is létezett, hiszen 100%-osan kitesztelni egy ekkora programcsomagot több évbe telne...

A SUN is kihátrált később az OpenOffice mögül, eladta a jogokat az Oracle-nak. Ebben az időben történt a "nagy szakadás". Az Oracle alig lendített valamit az OpenOffice szekerén, ezt a fejlesztők egy nagy csoportja megunta, és létrehozta a The Document Fundation-t, illetve a LibreOffice-t. Az Oracle talán egyetlen új verziót hozott ki, és máris továbbadta a jogokat az Apache-nak, akik ApacheOpenOffice néven viszik tovább a projektet. Ezzel párhuzamosan létezik a LibreOffice, két teljesen független fejlesztőgárdával. Mivel a forráskód továbbra is nyitott mindkét "ágon", ezért a jó ötletek, az új funkciók viszonylag gyorsan átkerülnek egyikből a másikba és fordítva is.
Ebből adódik, hogy a két programcsomag - bár majdnem azonos tudású, mégsem egyforma egyetlen időpillanatban, vagy azonos számü, esetleg közel azonos időben kiadott verzió esetén sem. A LibreOffice fejlesztői - hűen a Go-OO vonalhoz - igyekeznek mindig újabb és újabb funkciókat fejleszteni, és azt minél hamarabb integrálni a programcsomagba, míg az AOO fejlesztői érzésem szerint inkább a megfontolt lépések taktikáját követik. Ezért lehetséges, hogy a LibreOffice a 3.6.1-verziónál jár, míg az AOO "még csak" a 3.4.1-nél.

Sőt mindezekből még az is következik, hogy "sima" OpenOfice MÁR NEM LÉTEZIK - tulajdonképpen sose létezett, hiszen az mindig kapcsolódott valamilyen profit-orientált céghez, aki vagy reklámcélból foglalkozott a közvetlen hasznot nem hozó projekttel, vagy valamilyen jól titkolt hátsó szándékkal - így annak nincs, nem is lehet újabb verziója sem.

Választanod kell, hogy melyik vonalat követed ezután. LibO, vagy AOO... Illetve nem is kell választanod, mert a két programcsomag gond nélkül telepíthető egymás mellé is. Sőt akár egyszerre futtathatók is. A LibreOffice telepítése esetén nem távolítja el a régebbi OpenOffice-t, hanem az egyéni telepítés opciót választva megadhatsz egy másik könyvtárat, ahová települhet.
Az ApacheOpenOffice viszont könyörtelenül eltávolítja a régebbi OpenOffice verziókat a feltelepülés közben. Elvileg az egyéni beállításokat importálnia kellene, de nem 100%, hogy ez sikerül is neki.

Az egyéni beállításokat a te régi verziódról történő frissítés esetén nagy valószínűséggel újra be kell állítanod. Ne hagyd a későbbiekben ennyire elavulni a verziódat, kisebb "ugrásokat" a telepítőprogram még jól le tud kezelni az egyéni beállítások szintjén is.

Létezett még a Go-OO egy-két magyar hajtása is: az OxygenOffice például egy egyemberes projekt volt; jó néhány újítását átvette a LibreOffice (például az összes nyelvi eszköz beintegrálása a telepítőbe).


Mindez, amit most leírtam nem egy "hivatalos közlemény", a saját tapasztalataimat és az innen-onnan összeszedett információkat sűrítettem össze neked...
Melyik áll 'közelebb' az OO-hoz?
A te régi verziódhoz már egyik ág legfrissebb verziója sem áll közel...


Aktualitások:
http://www.documentfoundation.org/
http://www.libreoffice.org/
http://hu.libreoffice.org/
http://www.openoffice.org/hu/
http://openoffice.hu/

Történelem:
http://de.wikipedia.org/wiki/Star_Division
http://hu.wikipedia.org/wiki/OpenOffice.org
http://www.openoffice.org/hu/background.html

http://hu.wikipedia.org/wiki/LibreOffice
http://hu.libreoffice.org/rolunk/a-magy ... oertenete/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: góbé »

Helló !
Köszönöm a sok olvasnivalót. Minden tiszteletem azoké kik ingyen/bérmentve/ajándékba dolgoznak. (magam is ebben a cipőben sántikálok) :)
A LibreOffice-al kezdtem. (mert az nem törli az OO-t). Felraktam, megnéztem, leszedtem. Egyéni install közben NEM kérdezett semmi "hovárakjam" szerűt.
Én választottam magyar, román, angol, francia, német nyelveket, de szlovént nem. Erre beteszi nekem. Ki is dobtam azonnal. Az LO-t.
Mielőtt az ApacheO-val is megpróbálkoznék, szeretnék tisztázni pár kérdést:
- az OO magyar hejjesírás-tudóján jócskán lenne mit javítani. Történt-e ezirányban javulás az LO-nál, vagy AO-nál?
- van-e magyar kezelőfelülete mindkét proginak?
- melyikbe lehet importálni az OO-ban feltöltött egyéni szótárakat.

Előre is kössz. a válaszokat és üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyéni install közben NEM kérdezett semmi "hovárakjam" szerűt.
Szerintem csak elkerülte a figyelmedet. Legalábbis a 3.5.5 verzióig telepítettem, és mindig megkérdezte. (Persze csak akkor, ha az egyéni telepítést választod.)
A 3.6-okat még mindig nem raktam fel. Az másképp csinálná? (És persze Windows XPprof_SP3-re való telepítésről beszélek)

az OO magyar hejjesírás-tudóján jócskán lenne mit javítani. Történt-e ez irányban javulás az LO-nál, vagy AO-nál?
A te verziódhoz képest: IGEN! Nem tudom itt felsorolni a hír-oldalakat, hol ezekről információt találhatsz, de biztos, hogy többször is jelent meg hír a helyesírás-ellenőrzés területéről a te verziód óta.
- van-e magyar kezelőfelülete mindkét proginak?
Hogyne lenne!
Ha a magyar honlapról szeded le a LibreOffice-t (vigyázz, mert a tartózkodási helyed szerint esetleg automatikusan átirányíthat valamelyik külföldi tükör-tárhelyre) akkor a magyar nyelv alapértelmezettként eleve be lesz jelölve, és az mellé még kiválaszthatsz több tíz másikat a telepítés közben. (ha neked a szlovén külön bejelölés nélkül felment, akkor valamilyen operációs rendszer szintű beállításod tartalmazhatja a szlovén nyelvet, vagy olyan helyről töltötted le, vagy mégiscsak rákattintottál a telepítés közben.
Kezelőfelület nyelvet is tudsz váltani (az csak a legközelebbi programindításkor fog aktivizálódni), meg a nyelvi eszközöket is úgy tudod irányítani ahogy neked a legjobb. A bekezdés stílusban megadhatod például, hogy az milyen nyelvű legyen, és akkor az összes olyan stílusú bekezdést annak a nyelvnek a szabályai szerint fogja kiértékelni a program (pl: a hibákat aláhúzni); ezek természetesen azonnal életbe lépő beállítások, nem kell újraindítani a programot.
Nyelvi beállítások.png
- melyikbe lehet importálni az OO-ban feltöltött egyéni szótárakat.
Sose importáltam szótárakat, így ezt nem tudom. Ezt neked kell kipróbálni. (Inkább a Saját makrók importálása/exportálása, ide-oda vitele fordul elő az én munkám során...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy-két példát viszonylag rövid keresés után találtam:

http://libreoffice.hu/2012/02/07/uj-mag ... ffice-ban/

...és én úgy tudom, hogy a LibreOffice-nál van több magyar fejlesztő:
http://libreoffice.hu/2012/02/14/megjel ... ffice-3-5/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ja, és ha csak kipróbálni akarod, vagy más gépen is használni pendrájvról, külső vincseszterről, ahol nincs telepítve, akkor választhatod a hordozható verziót is, az bizonyosan nem kutyulja össze a régebbi telepítésű verziókat:
http://libreoffice.hu/2012/09/01/libreo ... -portable/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: góbé »

Újra felraktam a LO-ot. Verzió: 3.6.1.2 (Build az.: e29a214)
Naagyon figyeltem. Valóban megkérdi, hogy hová?
NEM jelöltem ki a szlovént és mégis van egy (részlegesen feltöltött) felhasználói szótáram szlovén, En-US, En-GB nyelveken + egy technical angolul. Ezek bele vannak hegggesztve, vagyis nem törölhetők. Nadekéremalásan ez egy használt példány!! :D
Már nem emléxem, hogy az itt megadott linkről töltöttem-e le vagy egy, a google által feldobott linkről. Az viszont biztos, hogy a letöltés helyén SEMMIT SEM ÍRT a szlovén nyelvről. :shock: Most leszedtem a http://www.libreoffice.org/download/ címről és újra eljátszom a leszed-felrak játékot. Megírom az eredményt.
Van jó hírem is: a LO simán elfogadja és kezeli az OO felhasználói szótárait.
Apropó: pár évvel ezelőtt kaptam egy e-mail címet ahová beküldtem a felhasználói szótárakat a magyar-hejjesírás-szótár vagy mittomén fejlesztőinek. A köszönőlevélből derült ki, hogy nem arra volt szükségük. A felhasználói standard szótár kellett volna, amely a könyvekből általam kigyűjtött "új" szavakat tárolja. Új olyan értelemben, hogy az OO nem ismeri. Megtudná adni valaki azt az e-mail címet, mert azóta többször is leomlott a PiciPuha WinXP+SP2 nálam és mindez odaveszett. :(
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: góbé »

Jelentem, hogy lepucoltam az előző LO-ot minden (általam) elérhető helyről és felraktam a FŐ-FŐ FORRÁSBÓL letöltöttet. Ugyanaz van, mint előzőleg.
Szvsz a progi egyik szlovén fejlesztője beállította magának otthonira, majd elküldte a központnak, mint legújabb verziót.
Még nem sikerült megtalálnom a 'bedrótozott' szótárak tárolási helyét, ugyanis nincsenek a szokásos wordbook könyvtárban. Így aztán törölni sem tudom őket. :(
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: rtf megnyitásakor összeomlik az OO

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Apropó: pár évvel ezelőtt kaptam egy e-mail címet ahová beküldtem a felhasználói szótárakat a magyar-hejjesírás-szótár vagy mittomén fejlesztőinek.
Ez itt volt a fórumon? Ha igen, a saját témáid (amit te indítottál, vagy amihez hozzászóltál) között megkeresheted.
Vagy privát üzenetben kaptad? Akkor a leveleid között meg kell lennie.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése