összeomlás után üres adatbázis

Adatbázis kezelő
athos
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. július 29., péntek 14:32
Tartózkodási hely: Miskolc

összeomlás után üres adatbázis

Hozzászólás Szerző: athos »

A használt verzió:
LibreOffice 3.3.3
OOO330m19 (Build:301)
tag libreoffice-3.3.3.1

Most Win. XP-n (SP3) használtam, de linuxot is szoktam használni: Ubuntu 10.10
Eredetileg linuxon készült a fájl.

Egy számítástechnikai eszközöket nyilvántartó adatbázisról lenne szó. A fájl, egy hálózati szerveren van fent. Onnan nyitottam meg. Egyszer csak eltűnt az összes ablak, egy űrlap szerkesztés közben, mikor egy SubForm_Grid oszlopfejlécére kattintottam. Mikor újból meg akartam nyitni, helyreállítás ablak bejött, a helyreállításra kattintva, azt írta ki, hogy általános hiba, de ettől függetlenül azt is kiírta, hogy sikerült helyreállítani. Továbblépve egy másik ablak jelent meg, hogy válasszak szűrőt. Végigböngészve a listát, értelemszerűen az ODF-adatbázis tűnt a megfelelőnek. Kiválasztva megint kijött egy figyelmeztető ablak, hogy általános hiba. És az adatbázis teljesen üres. Se lekérdezések, se űrlapok, se jelentések. A táblákra kattintva újabb figyelmeztető ablak: Nem hozható létre kapcsolat az adatforrással. Az "" illesztőprogram-osztály nem tölthető be.
A részletek gombra kattintva: Hibakód: 1000, valamint SQL állapota: HY000
És táblák sincsenek.

Ha van valakinek ötlete, hogy mit csináljak, hogy visszakapjam az adatokat, az írjon bátran!
--
LibreOffice 3.3.3 Ubuntun és Win-en
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: összeomlás után üres adatbázis

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha van backup fájlod akkor tudsz mit csinálni, ha nincs akkor nincs segítség.
Valamitől sérült a fájlod, áramkimaradás, feszültségesés, hw hiba, stb. lehet az oka.

Értékes adatokat igazi adatbázisban tárold és az OOo odb fájlját mint felhasználói felületet használd.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
athos
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. július 29., péntek 14:32
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: összeomlás után üres adatbázis

Hozzászólás Szerző: athos »

Köszi!
Valahogy sejtettem, hogy ez lesz a vége. :S Van egy kicsivel régebbi mentésem.
Ezt az igazi adatbázis - OOo kombinációt még nem próbáltam, de tetszik az ötlet.
--
LibreOffice 3.3.3 Ubuntun és Win-en
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: összeomlás után üres adatbázis

Hozzászólás Szerző: editor »

Ugyanebbe a hibába futottam bele, és meglehetősen súlyos veszteséget szenvedtem. Minden adat értékes, pont azért használ az ember egy Office alkalmazást, mert nincs ideje, lehetősége, eszköze egy "igazi" adatbázist felépíteni, a szükséges szoftvereket megvásárolni, telepíteni, megtanulni, üzemeltetni.

Ezt súlyos, akár show-stopper hibának tekintem. Amikor egy Office alkalmazásban rendszeresen mentem az állapotot, és ennek ellenére tönkreteszi az állományomat, az nem tartozik az elfogadható problémák közé. Senki nem játéknak vesz igénybe egy office alkalmazást, hanem előbb-utóbb dolgozni szeretne vele. Ha kell mellette tartani egy "igazi"-t, akkor a pótra fordított idő megkérdőjelezhető.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: összeomlás után üres adatbázis

Hozzászólás Szerző: editor »

Az az érzésem, olyankor történik ez, amikor a file, amiben dolgozom, külső (hálózati) winchesteren van, meg olyankor is, amikor teljesen lokális, beágyazott adatokról van szó, de a számítógép valamitől alvó vagy hibernált állapotba kerül, miközben aktív az adatbázis. Meglehetősen furán néz ki, mikor az adatbáziskezelő elveszíti a kapcsolatot azzal az adattal, ami önmagába van beágyazva. Szóval én ezt bugnak mondanám, csúnya bugnak.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: összeomlás után üres adatbázis

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mind a két operációs rendszereden ez történik?

Nagyon nem értek a Base-hoz, csak próbálok vezérszálakat adni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: összeomlás után üres adatbázis

Hozzászólás Szerző: editor »

Jelenleg csak Windowson dolgozom, a Mac és a Linuxos gép most nem esik kézre, de ki fogom próbálni ott is. Addig is letiltom a suspendet a gépemen, és igyekszem a Base-t csak hálózati töltővel használni, hogy az akkumulátor lemerülése se okozhasson gondot. Ez persze elég erős megszorítás, nem tudom, agyban képes leszek-e lekezelni, hogy miközben minden más bírja a suspendet, a Base-t mindig be kell majd zárnom.

Az a csúnya dolog, hogy rendszeresen mentettem a munkámat. Símán hagyta a mentéseket végrehajtani tábla, jelentés és adatbázis nézetben is. A Base-ből símán elmentettem az ODB-t, nem szólt egy panaszos szót sem, majd mikor ki akartam lépni, azt mondta, hogy az adatbázis megváltozott, akarom-e menteni. Hát hogyne - kattintottam, mire nem történt semmi. Egyszerűen nem lehetett kilépni a Base-ből. Használni ekkor még lehetett az adatbázist, de amint task managerrel megöltem (más kilépési lehetőséget nem találtam), utána többé már nem volt felhasználható az ODB. Mikor a file-t megpróbltam megnyitni, azt nem értelmezte adatbázis-file-ként, és pont mint athosnál, szűrőt kért, hogy értelmezze. Hát nem találtam semmit, amivel megértette volna.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése