Nem indul a OOo 3.3

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
nyerob
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. január 27., szerda 23:14

Nem indul a OOo 3.3

Hozzászólás Szerző: nyerob »

Üdv!
Segítséget kérnék!
XP-m van Letöltöttem a 3.3-at feltelepítettem amikor meg akarom nyitni a programot ,ki nyílik egy ablak Üdvözli az OpenOffice.
Itt kellene regisztrálni. Bejelölöm a regisztrálás most,vagy akármelyiket a tovább gomb nem aktív. Ha a Befejezésre kattintok nem történik semmi.

Mit tudok tenni?
Előre is köszi.
OpenOffice 3.3 a Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem indul a OOo 3.3

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én jó ideje a Go-OO ágat, később az abból kinőtt OxygenOffice-t és mostanában a Legújabb LibreOffice-t használom. Ezekkel sose volt ilyen problémám. Emiatt az Apache-Oracle-sun féle változatról nem tudok nyilatkozni. (Én a regisztrációs kényszerre is csak a régi OpenOffice-ban emlékszem.)

A Lireoffice már a 3.5.2 verziónál tart, a Libre Draw programja képes megnyitni és szerkeszteni MS Visio fájlokat is, de sorolhatnám az újdonságokat és javításokat napestig:

http://libreoffice.hu/


Innen töltheted le az ÖSSZES támogatott nyelv nyelvi eszközeit is tartalmazó telepítőfájlt és a magyar nyelvű Help telepítőfájlt:

http://hu.libreoffice.org/

A súgót külön lell telepíteni a program után, különben csak a netes súgót fogja elérni a program, ami ugyanolyan teljes értékű súgó, de a netkapcsolat sebességének függvényében lassabb lehet...
A program telepítésénél érdemes az "Egyéni" telepítést választani. Nem kell bonyolult kérdésekre válaszolni, de ekkor tudod kiválasztani, hogy melyik nyelvi csomagok települjenek.
Egy pillanat alatt meg tudod változtatni a kezelőfelület nyelvét és egyéb helyi beállításokat. De ha erre neked nincs szükséged, akkor ott van még az a tudás, amit a különböző nyelvekhez megírt helyesírás-ellenőrzők nyújtanak.

A LibreOffice verziókat bátran telepítheted leszedés nélkül az előző verzióra, az Apache verziót érdemes eltávolítani (de a maradványokat is, kézi törléssel!) a Libre telepítése előtt.

Az esetleges makróid uninstall előtti előzetes mentésére van lehetőség, ha érdekel, segítek. (Újabb Libre telepítésekor ezek, és au egyéb beállításaid automatikusan átemelődnek az új verzióba.)
Elvileg két verzió is fent lehet a gépeden egyszerre (a gyakorlatban nálam az OxygenOffice3.2.1 és a mindenkori legújabb LibreOffice van fenn párhuzamosan - ha csak kipróbálni szeretnéd az újabb verziót. A régi (Apache-Oracle-Sun féle OpenOffice és a The Document Fundation LibreOffice-ének párhuzamos működőképességéről nem tudok nyilatkozni.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem indul a OOo 3.3

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

nyerob írta:Üdv!
Segítséget kérnék!
XP-m van Letöltöttem a 3.3-at feltelepítettem amikor meg akarom nyitni a programot ,ki nyílik egy ablak Üdvözli az OpenOffice.
Itt kellene regisztrálni. Bejelölöm a regisztrálás most,vagy akármelyiket a tovább gomb nem aktív. Ha a Befejezésre kattintok nem történik semmi.

Mit tudok tenni?
Előre is köszi.
Ki kell hagyni a regisztrációt, a szerver háttér megszűnt, az Oracle támogatás megszűnése után.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem indul a OOo 3.3

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Ezért sokkal jobb ma már a LibreOffice, működik Windows, Linux és Mac operációs rendszeren is. A legújabb a 3.5.2.
Innen letölthető: http://hu.libreoffice.org/letoeltes/
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Válasz küldése