OpenOffice 3.2.1 letöltés - 404 Not Found hiba

Véleményed rólunk
Szaboi5605
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. március 28., szerda 11:29

OpenOffice 3.2.1 letöltés - 404 Not Found hiba

Hozzászólás Szerző: Szaboi5605 »

Sziasztok!

Remélem jó helyre teszem fel a témát.....
Megpróbáltam letölteni az OO 3.2.1 verziót az alábbi linken:
http://ftp.fsf.hu/OpenOffice.org_hu/3.2.1-upstream/
Sikertelenül, 404-es hibába futottam.

Rákerestem a fórumon, de nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.

Némi magyarázat, miért is keresem pont ezt... Középiskolai rendszergazda vagyok, és a Tisztaszoftver program körüli bizonytalanságok miatt sikerült meggyőznöm a suli vezetőségét hogy térjünk át a Linux + Openoffice / Libre Office használatára az oktatásban.

Az Oktatási hivatal által érettségin engedélyezett szoftverlistán szereplő Linux alapú lehetőségek( UHU, Ubuntu, Novell SLED, Sulix) közül mindet letöltöttem, egy-egy gépre feltelepítettem (egyelőre dual boot módban) és a főnökség megtekintette, majd a Fedora alapú Sulix mellett döntött.

Valamilyen rejtélyes oknál fogva a Sulix 5.0 (pedig már 6.3 is van) és az OpenOffice 3.2.0 az érettségin engedélyezett változat. Ez nem a nyílt forráskódú rendszerek elleni aljas merénylet, hanem szerintem az illetékes tisztviselők bokros teendőinek folyománya lehet, hiszen irtó macerás lehet ezt a listát évente átnézni és frissíteni.... MS Office-ból is csak a 2007-es engedélyezett, a 2010-es nem pedig már 2012-t írunk.....

A diákok elég jól vették a váltást, csak azért panaszkodnak a főnökségnél mert a Calc-ban a függvénynevek angolul vannak - érthető, magyarul tanulták eddig. Utánanéztem a fórumon és azt találtam, hogy a 3.2.1 változatban már választható hogy angolul vagy magyarul legyenek.
Leellenőriztem a Windows-os változatban gyorsan, abban tényleg váltható. (fordított problémára találtam cikkeket a fórumon - magyar helyett angol legyen.....)

Gondoltam lesz ami lesz a Magasságos Hivatallal, talán csak nem lőnek agyon a Duna jegén, ha a 3.2.0 helyett a 3.2.1-et tanítom, de a 3.3-at csak végszükség esetén tenném fel.....

Előre is köszönöm a segítséget.......

Üdv.
Szabó István
OpenOffice 3.2.0 Linux
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 3.2.1 letöltés - 404 Not Found hiba

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Nem tudok jó hírrel szolgálni.
A 3.2.1-ből már csak a Windowsos változat készült az FSF-nél, ebben lehetett a függvény neveket átváltani, de linux-os nem.

A 3.3-ból már csak félig tesztelt Oracle változat készült (hivatalosan minden funkciójában nem tesztelt, de nekem működik) és érhető el az openoffice.org-nál, és ott van linux változat is. De ez csak magyarul tartalmazza a függvény neveket a Calc-ban.

Ha szükséged van a függvény nevek közötti átváltásra akkor az újabban kiadott LibreOffice változatai maradnak, de az gondolom egyáltalán nem szerepel a listádon.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 3.2.1 letöltés - 404 Not Found hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én nagyon meg voltam elégedve az OxygenOffice3.2.1 többnyelvű változattal... Ezt egy magyar (Kami) fejlesztő rakta össze, és egészítette ki különféle kiegészítőkkel a LibreOffice alapját is adó Go-OO vonal azonos számú verziójából. Van Linuxos változat is, azt nem tudom, hogy pont olyan-változat van-e ami neked kell... Nem értek sajnos a Linuxhoz ((sem))

Még letölthető néhány helyről:
http://ooo.itc.hu/oxygenoffice/download/3.2.1.40/
http://sourceforge.net/projects/ooop/files/

...De sokkal jobb lenne, ha azt írnák abba listába: "az OpenOffice vagy a LibreOffice aktuális legújabb változata megengedett"... Amilyen tempóban folyik a fejlesztés (főleg a Libre háza táján,) soha nem lesz az a lista másképp naprakész...
:-)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése