Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Szövegszerkesztő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: editor »

Szervusztok, azt próbálom megoldani, hogy egy dokumentumba egy külső adatforrás sorait ismétlődő sorokként (tehát nem körlevélként) tudjam beemelni. Egyelőre elképzelésem sincs, hogyan induljak el. Kérem, ha tudtok adni valami támpontot, adjatok.

Például ha van már egy nézetem base-ben, hogy tudok abból mezőket betenni egy .odt-be, hogy annyi sor legyen belőle, ahány rekordot talált a Base?
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Nem igazán érthető a kérdés.
Van egy adatbázisod? Ha nincs csinálj.
Kell egy űrlap az adatbázis feltöltéséhez.
Utána csinálsz egy lekérdezést, majd ebből egy jelentést. Kész. Jelentésbe meg azt raksz bele amit csak akarsz, pontosabban ami a lekérdezésben szerepel.
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: editor »

Van adatbázisom, nincs szükség a feltöltésre.
Lekérdezést is tudok írni, pl. SQL-ben vagy a Base-ben.
El is érem az adatbázist, pl. ODBC segítségével.

Nem adatbázis jelentést szeretnék írni (ami például lehetséges a Base-zel), hanem egy Writerben készült színes-szagos dokumentumba szeretnék behivatkozni adatbázis mezőket úgy, hogy a lekérdezés által megtalált sorok egymás alatt jelenjenek meg a dokumentumban. Nem valami copy-paste megoldást keresek, hanem azt, hogy a dokumentumban mindig pontosan azok a sorok jelenjenek meg, amelyeket a lekérdezés az adott pillanatban megtalál.

Mondok egy légbőlkapott példát. Van egy adatbázisom, amiben van két oszlop: településnév, aktuális hőmérséklet. Tegyük fel, hogy ezt a táblát frissíti a meteorológiai szolgálat, én pedig hozzáférek ODBC-vel. Szeretnék egy szép Writer dokumentumot, aminek a 2.1. fejezete ismerteti a fagypont alatti hőmérséklet veszélyeit. Itt, a folyó szövegben van egy táblázat, ami felsorolja az éppen fagypont alatti településeket. Nyáron ez a táblázat üres, kemény télen minden település fel van sorolva. Szépen egymás alatt a városok, mellette szépen egymás alatt a hozzá tartozó hőmérsékletek.

Sőt, több lekérdezés eredményét is szeretném beletenni a dokumentumba. Mondjuk van egy fejezet a kellemesen meleg helyekről, és ebben a fejezetben ugyanolyan tábla van, csak a hozzá tartozó lekérdezés a 22 és 26 fok közötti hőmérsékletű településeket adja vissza.

Azt nem tudom, hogy egy ilyen lekérdezési eredményt hogyan kell betenni a Writerbe úgy, hogy a megtalált rekordokat szépen egymás alá írja.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Hát Writerben, F4 és akkor megjelennek a regisztrált adatbázisok.
De ide csak .odf-et tudsz felvenni szóval ez nem megoldás. :(
Vagyis ha külső adatbázishoz kapcsolódsz, akkor csak a Base marad mint megoldás. Vagyis úgy néz ki még is csak írnod kell egy Jelentést. Legalábbis nekem -pillanatnyilag- semmi használható ötletem sincs.
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm, akkor átfogalmazom a kérdésemet. Ha már ott van a regisztrált adatbázisok listája a Writerben (például egy odf), kiválasztok egy táblát, és abból beteszek egy mezőt a Writer dokumentumba, mit kell tennem annak érdekében, hogy ne külön dokumentumok jöjjenek létre mint körlevél, hanem egyazon dokumentumon belül, szépen egymás alatt jelenjenek meg a táblában lévő rekordok?
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Semmit. Legalábbis nekem simán megy.
Megpróbáltam két különböző adatbázisból rekordokat beszúrni egy dokumentumba. Nekem simán megy. Kijelölöd hogy mit akarsz beszúrni és beteszi, a kurzor helyére. (Formázás, meg állítási lehetőségek vannak persze)

Viszont az roppant idegesítő, hogy a lekérdezéseket nem tudja lekezelni. Egyet sem. :(
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: editor »

De hogyan szúrod be? Kopipészt? Beszúrás a menüből? És hogyan tovább?

Én egy élő dokumentumot akarok. Nem azt, hogy az adatbázis nézetben kimásolok gyakorlatilag egy táblázatot és azt bemásolom a Writer dokumentumba, hanem egy működő adatbázis-hivatkozást. Miket nyomsz meg milyen sorrendben?
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Megint nem értem hogy mit akarsz. Gyanús hogy kevered a Szövegszerkesztőt az Adatbázissal.

A.
Ezzel a módszerrel nem tudod dinamikusan frissíteni, amit kimásolsz az lesz.
1. Megnyitod a Szövegszerkesztőt
2. F4
3. Megkeresed a neked szükséges adatbázist. (Ha nincs regisztrálva regisztrálod)
4. Kinyitod a megfelelő táblát.
5. Kijelölöd a kívánt sorokat. (Ctrl, és Shift használható hozzá)
6. Kimásolod. Jobbklikkel! - Úgy hogy nem a mezőkre kattintasz hanem az előtt található szürke mezőre, ahol egy zöld nyíl van.

B.
Csinálsz egy lekérdezést, és abból egy jelentést. És ezt el lehet menteni .odf-ként.

C.
Keresel egy másik programot ami meg tudja csinálni amit akarsz.
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm, egyelőre még bízom abban, hogy ez is meg tudja csinálni azt, amit szeretnék. Nem keverem a szövegszerkesztőt az adatbázissal. Az adatbázisból mezőket szeretnék behivatkozni a szövegszerkesztő dokumentumba azzal a céllal, hogy egy szépen szerkesztett dokumentum részeként ott legyen egy olyan táblázat is, ami az adatbázisban talált adatokból áll. Csináltam ilyet ennél fapadosabb, de iparibb szövegszerkesztővel. Ott, amikor beillesztettem egy külső adatmezőt, megkérdezte, hogy mit szeretnék csinálni vele: ahány sort talál, annyi példányban állítsa elő a dokumentumot (mail merge), vagy adattáblaként kezelje, és ha több rekord van az adatforrásban, akkor azokat szépen egymás alá írja ki. Annyi sort, ahány adat érkezett.

Szóval nem A: nem statikus másolatot szeretnék
Nem B, a jelentést mindig új dokumentumként újragenerálja a Base, én pedig egy meglévő nagy dokumentum egy alfejezetében szeretném külső adatbázisból frissíteni az adatokat.
Nem C, egyelőre még reménykedek abban, hogy megoldhatom LibreOffice-szal, ha már húsz évvel ezelőtt az Office/400 megcsinálta, ráadásul a mailmerge-öt és a táblázat-beszúrást egymással kombinálva is, függő lekérdezéssel. Végülis a LibreOffice is egy relációs adatbázissal súlyosbított irodai alkalmazás.

Ha sikerülne, nagyon szép és hasznos lenne az eredmény.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatbázis rekordok .odt-ben ismétlődő sorokként

Hozzászólás Szerző: editor »

Ez még nyitva van, és nagyon aktuális számomra. Mostanában kísérletezek a DDE mezőkkel. Nagyon fapados és nagyon nehézkes, de egy Calc táblázat bármely mezőjét bele tudom illeszteni egy Writer dokumentumba, így egy ismétlődő sorokból álló táblába is. Ha öt sor van, és hat oszlop, akkor harminc DDE mezőre van szükségem, és ötnél nem jöhet több ismétlődő rekord, kevesebb esetén pedig a dokumentumban üres sorok maradnak. Ez nagyon nem megoldás, de még mindig ez van legközelebb ahhoz, amit szeretnék.

Konkrétan nem arról van szó, de egy számlához tudnám hasonlítani, ahol a számla egy dokumentum, ami a vevő adatait adatbázisból veszi, és a tételek száma tetszőleges lehet egytől a végtelenig, a dokumentum akkorára nő, amekkorát a tételsorok száma indokolttá tesz. Ilyet szeretnék (nem számlának, mert tudom, hogy a számla nem lehet editálható).
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése