Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Szövegszerkesztő
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Sziasztok.

OS X alatt használom LO-t de már OO-ban is hibásan jelentek meg a felsorolások ikonjai.
A kötöjel helyet kis rákocska lesz egy négyzetben. A teli pöttyből pedig egy három ágú csillag. Csatolok is egy példát.
Van valami megoldás, hogy ezek az "ikonok" helyesen jelenjenek meg?

Hacsi
OS X 10.7.2
LO 3.4.4
Csatolmányok
Screen Shot 2012-01-03 at 22.26.37.png
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ugyanazon a gépen, máskor megnyitva is előfordul ez? A feltöltött képből arra lehet következtetni, hogy ugyanazt a fájlt kétszer nyitottad meg, és az egyikben még jó, a másikban meg nem...


Első észrevételem:

Soha ne ments .doc kiterjesztéssel egy dokumentumot! Microsoft .doc formátuma nem szabványos, és már nem is lesz az. A z OpenOffice/LibreOffice fájlformátuma nemzetközi szabványban van lefektetve: (MSZ ISO/IEC 26300:2009)
Használd az ODF formátumokat!
http://libreoffice.hu/2012/01/03/szabad ... #more-4272
Ha olyannak kell elküldened a dokumentumot, akinek már nem kell szerkesztenie, exportáld .pdf-be!
Ha mégis az elavult .doc a formátumban muszáj dolgoznod, (már a Microsoft is xml alapú formátumot alkalmaz: .docx!) használj Word-öt.


Ha .doc formátumban kaptad a fájlt, akkor ki kell cserélned a renitenskedő jeleket, és a szabványos .odt formátumba menteni a dokumentumot.
Ugye nem egyesével (direkt formázással) vannak odabiggyesztve, ahogy a Wordben az átlagfelhasználó azt elkövetni szokta?
Használd a Stílusokat! Egy Bekezdés Stílus létrehozásával és alkalmazásával egy mozdulattal tudod a dokumentumban azonos pozícióban lévő össze ehhez hasonló jelet lecserélni.

Mivel részleteket nem közöltél, és mintadokumentumot se töltöttél fel, én is csak találgatni tudtam, meg általános tanácsokat adni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Nem csak ugyan ezen a gépen, hanem minden Mac-es gépemen így nyílnak meg a .doc fájlok (win alatt legalább az idéző jeles ikonok rendben vannak).

Ez most csak egy példa volt. Csináltam egy odt fájlt elmentetem doc-ba is és mindkettőt megnyitottam, hogy lássátok mi a probléma. De szívesen csatolom.
Rendszeresen kapok .doc fájlokat ezek mind így néznek ki és ezeket lenne jó jól látni (mint a win-es verzióba), ezeket .doc formátumba kell visszaküldenem ezért az odt-es konvertálgatás nem igazán megoldás, és igen egyenként kéne rendbe rakni.


Nincs Word-om (OS X) tudom, hogy van valami MS cuc de azt 1x kipróbáltam és annál minden jobb. Nekem már az is nagyon jó lenne, ha a Mac-es verzió úgy jelenítené meg mint a Win-es verzió.

H
Csatolmányok
Példa2.doc
(11 KiB) Letöltve 161 alkalommal.
Példa2.odt
(9.05 KiB) Letöltve 133 alkalommal.
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A te .odt fájlodban akármelyik lista sorra kattintok, a stílustáron ("Formátum - Stílusok és formázás" menüpont, vagy F11 billentyűre jön elő) nem látok semmiféle alkalmazott stílust. Se karakter, se bekezdés, se lista stílust (az alapértelmezetten kívül.)

A .doc fájlodban viszont van három egyedi listastílus, sőt van néhány azokhoz rendelt egyedi karakterstílus is.
Amikor a Writer konvertálja a fájlodat kompatibilitási okokból kénytelen létrehozni néhány eddig nem létező karakterstílust és listastílust. És mivel a te fájlodban minden az alapértelmezett értéken van, a konvertálás után nem ugyanaz az alapértelmezett karakter jelenik meg a létrehozott stílusban, mint ami az eredeti fájlban volt alapértelmezett. (Legalábbis ezt gondolom a hiba okának)

Ha a .doc fájlodat Writerrel megnyitom, látom a konvertáláskor automatikusan létrehozott listastílusokat. Az adott stílus kérdéses szintjén az alkalmazott karaktert meg lehet változtatni (methogy ezek nem képek, nem ikonok, hanem egyszerű - egy bizonyos karakterkészletből származó) karakterek:
Felsorolásjel_doc.png
Ezután már bármelyik programmal megnyitva ugyanaz a karakter látszik. (Nekem Word2002 van.) Sőt, ezután már konvertálgathatom ide-oda "doc-odt", "odt-doc" irányba, a helyzet már nem romlik, hiszen nem kell megint új stílust a saját szakállára létrehoznia a programnak (amit valamiért kicsit pontatlanul végez el, vagy csak nem értjük a logikáját).

Tehát megint csak azt mondom: NE direkt formázást alkalmazz, hanem használd a stílusokat! Egy kicsivel ez esetben jobb lesz a kompatibilitás a két formátum között.

(Használhatsz egyébként valóban "ikonokat" (beágyazott kis képeket) is felsorolásjelként, talán azzal is nagyobb kompatibilitást lehet elérni, mint az alkalmazott módszereddel...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Tehát a probléma nem az én általam létrehozott doksikkal van hanem amit kapok, abba pedig nincs beleszólósom, a példa fájlokat csak azért raktam fel, hogy lássátok miről beszélek.

Amiket kapok doc fájlok, azokat emberek használják nagy örömmel és minden gond nélkül ezt szeretném én is. Értem, hogy nincs megformázva amit kapop de nekik mégiscsak működik (még a Win-es LO is egészen jól jeleníti meg csak a Mac-es LO pakolja tele dobozos rákokkal).

Megnéztem most egy .docx dokumentumot (ezt is kaptam) és a helyzet pontosan ugyan az. (Csatolom, hogy néz ki)

Kérésedre próbáltam stílust adni a listának a helyzet változatlan doc-ba mentve és újra megnyitva a konzerv rákok vannak az idéző jelek helyet.
Csatolmányok
Screen Shot 2012-01-04 at 10.43.17.png
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No most, az idézőjeleid (hosszú kötőjelek) esetében a Word fájlodban a Symbol nevű karakterkészletből került oda az a vonal.
Olyan karakterkészleted viszont neked valószínűleg nincs a gépeden. (Nem is érdemes telepíteni mert az még - tudtommal - nem UNICODE karakterkészlet. Elavult, régi Windows karakterkészlet még a 16 bites Word6-hoz adták talán... De lehet, hogy muszáj... Próbálkozhatsz az OpenSymbol készlettel esetleg...)
Ez a tulajdonság sajnos a feltöltött képed alapján nem állapítható meg a .docx dokumentumod esetében.
Felsorolásjel2_doc.png
Emiatt valami más karakterkészletből jelenik meg nálad az azonos kódú betűalak.
Megint csak az a megoldás, hogy kicseréled olyan karakter készlet olyan karakterére, ami nagy valószínűséggel mindenkinek rendelkezésére áll...

A karakterkészletek az operáció rendszer részei (bár a szövegszerkesztők telepítő fájljai szoktak néhány saját készletet felrakni). Arról neked kell gondoskodni, hogy azonos karakterkészleteid legyenek, mint annak, aki küldte a dokumentumot...

Ezeket a dolgokat kell átnézned a megkapott dokumentumokban (a stílusok alkalmazásán kívül)
:)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Kérésedre csináltam egy szép formázott listát.
Screen Shot 2012-01-04 at 15.12.11.png
Majd konvertáltam és íme a végeredmény.
Screen Shot 2012-01-04 at 15.14.05.png
Nekem ez nem tűnik normális jelenségnek.

Amúgy van symbol nevű karakterkészlet de apple gyártmány.
Csatolmányok
Form.odt
(8.92 KiB) Letöltve 146 alkalommal.
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No most, nálam ha WindowsXP alatt a form.odt fájlodat elmentem form.doc néven MS formátumba, és akér Worddel, akár Writerrel megnyitom (LibreOffice3.4.4-et használok én is), akkor mindenhol a hosszú kötőjelet látom a megnyitott fájlban.
Form_odt.png
Ja, és nem "Symbol", hanem "OpenSymbol" karaktert alkalmaztál ebben a fájlban. (Legalábbis nálam az .odt-ben úgy jelenik meg.)
Viszont amikor a konvertált .doc fájlt megnyitom, ott már "Symbol" karakterek vannak (és mivel nekem van olyan, nálam az is jól jelenik meg). Ráadásul nem is az általad beállított "Lista 2" nevű stílus látszik, hanem a program által létrehozott "WW8Num1" nevű.
Form_doc.png
Ez azt jelentheti, hogy a konvertálásnál a Writer megpróbálja - talán fölöslegesen - lebutítani a tudását a Word97 szintjére, azaz önhatalmúlag lecseréli az OpenSymbol karakterkészlet nevét "Symbol" névre (mert szerintem az UNICODE készleteket ezek a régi programok még nem kezelték) és ez okozhatja a hibát.
De még az is lehet, hogy a "WW8Num1" név a MS belső szabályai szerint kötött, ezért kell létrehozni az általad megadott stílus helyett egy másik, hasonlót.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Én azt gondolom, hogy egy felsorolás jel helyes megjelenéséhez nem kellene pilóta vizsga. Tehát felmerül a kérdés, be lehet ezt jelenteni hibának? Ha igen hol kell ezt megtenni? Van rá esély, hogy foglalkozzanak vele?
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Megpróbálhatod bejelenteni:
http://libreoffice.hu/hibabejelentes/

de én ezt nem a program hibájának érzem.

Volt már rá példa, amikor sikerült elérni. hogy javítsanak egy hibát:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 684&p=3118
igaz, ez még OpenOffice időszakban volt...

A régi formátum és a szabványos ODF formátum olyan inkompatibilitási gondja lehet ez, amin nem könnyű javítani. A régi, elavult, nem szabványos bináris .doc formátumhoz már egy fejlesztő se fog alkalmazkodni sem a Microsoftnál, se a nyílt forráskódú programoknál. Ahogy látom így is fölösleges köröket kell futnia a konvertáló rutinnak (új stílus létrehozása, régi karaktertípusra való hivatkozás), ha valamelyest meg akar felelni az MS belső, senki más által nem alkalmazott szabályainak.
(Ugyanolyan felhasználó vagyok, mint te, tehát nem a fejlesztőket védem.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Nade a .docx is rossz!
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Feltételezésem szerint (de ez tényleg csak vélemény) két jelenséggel állunk szemben:
A formátum inkompatibilitásból adódó kényszerű stílus-létrehozásból adódó,
illetve a karakterkészletek jelenlétéből, hiányából adódó hibaokkal.
A .docx esetén szerintem a második a fő ok.

De tölthetsz fel ide egy kritikus .docx formátumú, hibásan megjelenő dokumentumot is, megnézem Windowson... (nekem nincs olyan Word-öm, ami képes lenne .docx-et létrehozni.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Íme
Screen Shot 2012-01-04 at 21.04.37.png
Csatolmányok
Form.docx
(4.25 KiB) Letöltve 128 alkalommal.
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nálam Word2002-vel és Writerrel is jól jelenik meg: hosszú mínuszjelként. (itthon is ugyanazok a programjaim vannak, mint a munkahelyemen, azért tudom ugyanúgy ellenőrizni, mint napközben...)

De azt hiszem, rossz következtetést vontam le:

Az alkalmazott jeleid nem a Symbol karakterkészletből jönnek, mert a Listlabel1 karakterstílust alkalmaztad, vagy alkalmazta a program. A közvetlen karaktertípus megadás, - ami az előzőleg feltöltött képeimen szerepel -, az csak akkor érvényesül, ha stílusként a "nincs"-et választjuk. A Listlabel1 karakterstíluson belül meg ThorndaleAMT karakterkészlet van megadva.
Akkor viszont vagy olyanod nincs, vagy valamiért mégsem érvényesül a megadott stílus nálad. És ez már lehet, hogy a te operációs rendszeredre lefordított, fejlesztett Writer hibája.

Azt viszont nem tudom, hogy az OSX-re LibreOffice-t fejlesztők merre üldögélnek...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Na ez a beszéd jelentsen ez akármit is :D

Az igazából akkor a nagy kérdés, hogy olyan embert ismersz-e aki tudja, hogy merre laknak ezek a fejlesztő emberkék.

Hacsi
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudok, illetve fogalmam sincs.

Alapból próbálkozhatsz az alap LibreOffice bejelentő helyen, amit megadtam, de ott még én se próbálkoztam...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
schpeter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008. november 30., vasárnap 13:46

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: schpeter »

Ez lehet, a Mac OSX hibája, Intel platformon nem ismerem, de régebben önkényesen hajlamos volt más nemzeti nyelvekre átállni (előszeretettel: USA, cseh) , az Unicode-os karaktereknél a nemzeti beállítás fontos. Az eddig nem merült fel, hogy az OSX éppen milyen nyelvi beállítással működik a hibajelenség előfordulásakor.
Ms Windows XP • 3.2.1 • MS Windows Vista
Hacsi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. február 1., vasárnap 18:19

Re: Hibás felsorolás ikonok .doc-ban

Hozzászólás Szerző: Hacsi »

Hát PowerPc korszakban nem is volt benne magyar nyelv. Mostmár tudna magyarul de én angolul, magyar regionális beállításokkal használom.
Viszont a LO minden beállítása magyar!
Csatolmányok
Screen Shot 2012-01-05 at 20.18.47.png
Mac OS X 10.7.5 • LO 3.6.2
Válasz küldése