Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Szövegszerkesztő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: editor »

Szervusztok,

egy Writer dokumentumot készítek, amelyben sok táblázat lesz. A táblázatokat megformáztam, ami nem kis kézimunka volt. Most szeretném külső adatforrásból bemásolni a szövegeket a Writerben már meglévő táblázatokba, de nem boldogulok vele. Ha például Excelben vannak az adatok, kiválasztok egy tartományt, vágólapra másolom, és a Writerben sem a beillesztés, sem az irányított beillesztés funkcióval nem tudtam elérni azt, hogy az eredeti cellák itt is külön cellákba kerüljenek.

Egy "megoldást" találtam: a táblázaton kívül irányított beillesztéssel formázatlan szövegként beteszem az Excelől hozott adatokat. Itt a cellák közt tab, a sorok közt bekezdésjel lesz. Ezt az állományt táblázat / átalakítás / szöveg átalakítása táblázattá paranccsal egy formátlan alap-táblázattá alakítom, majd itt szerkesztés / másolással ismét vágólapra téve a cellák tartalma már átvihető az előre formázott táblába. Tud valaki ennél jobb megoldást?
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A táblázatokat megformáztam, ami nem kis kézimunka volt.
Ha minden táblázat más-más formátumú, akkor nincs mit tenni, a stílusok megszerkesztése sem kerül kevesebb időbe. De ha azonos jellegű a formázás, akkor az "Automatikus formázás" segíthet.
Hasonló téma:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 389&p=1694
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm szépen a választ. Nem annyira a formázás a probléma, mint inkább az, hogy egy külső alkalmazásban, egy Excelben vagy egy adatbáziskezelőben rendelkezésre álló táblázatos (több sor, soronként több oszlop) a Writerbe úgy legyen bemásolható, hogy ott egy táblázatban a táblázat celláiként jöjjenek létre az adatok. Mert most vagy nem Writer táblázat jön létre, vagy a táblázat egyetlen cellájába ömleszt be mindent. Arra szeretnék rájönni, hogy ami kívül külön cella volt, az hogyan kerül a Writerben is külön cellába.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Erre is találtam egy hasonló témát:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ?f=6&t=421
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Szia!

1.
Idézet a súgóból:
Hozzáadás
Hozzáad egy új táblázatstílust a listához.
1. Formázzon meg egy táblázatot a dokumentumban.
2. Jelölje ki a táblázatot, majd válassza a Táblázat - Automatikus formázás lehetőséget.
3. Kattintson a Hozzáadás gombra.
4. Az Automatikus formázás hozzáadása párbeszédablakban adjon meg egy nevet, majd kattintson az OK gombra.

Ez arra vonatkozik, hogyan lehet egy előre elkészített táblázat formátumot ráhúzni az utólag beszúrt "formátlan alap-táblázat"-ra.

2.
Annyit fűznék hozzá a megoldásodhoz, hogy először csv-be elmentettem a táblázatot, majd kijelöltem a beszúrni kívánt részt.
Másolás vágólapra (CTRL-C), és Writer-ben Irányított beillesztés - Formázott szöveg (RTF).
így beszúrja a tartalmat cellákra bontva. Erre a formázatlan táblázatra rá lehet húzni a Táblázat - Automatikus formázásban az általad előre elkészített formázási stílust (a táblázat eszköztáron megtalálható az ikonja is a gyorsabb elérés végett).
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm a választ, kipróbálom. Volt egy programom - már nem emlékszem, melyik -, az a következőképpen járt el a szöveges adatokkal.

Volt egy adatimport funkció. Ha menüből meghívta az ember, akkor meg lehetett mondani neki, hogyan értelmezze a szövegfile-t, amit majd importálni fogunk. Aztán a síma szövegfile-ok megnyitásakor vagy vágólapról beillesztésekor ugyanúgy járt el, ahogy a legutóbbi adatimport definíció kérte. Nem tudok róla, hogy ez dokumentálva lett volna valahol, szájhagyomány útján terjedt, és működött. Abban bízom, hogy az OpenOffice-nál sem kell daru a különböző táblázatos programokból átemelt adatoknak a Write táblába emeléséhez.

Ha valaki tud ilyen okosságot, ne tartsa magában.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: editor »

Kipróbáltam az automatikus formázást. Köszönöm az ötletet, ez egy elég jó funkció. Egy dolgot nem tudtam megoldani vele: azt, hogy az automatikusan formázott táblázat ugyanazokat a méreteket, és a margók közti elhelyezkedést is örökölje, amik az eredeti táblázatot jellemzik.

Ha a méret beállítására is tud valaki tanácsot adni, akkor ez a problémám kipipálható.

(Most az újonnan, szövegből átalakítással létrejövő táblázat kitölti a margók közt rendelkezésre álló helyet. Azt szeretném, ha jobbról is, balról is a margótól egy magadott távolságra kezdődne a táblázat széle. Vagyis a táblázatok keskenyebbek lennének, mint a szabadon folyó szöveg.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Adatok másolása külső táblából Writer táblázatba

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Elvileg tudná ezt is, gyakorlatilag meg nem működik.
Szerintem programhiba.
Linux Mint
LibreOffice
Válasz küldése