Libre Office BASE automatikus értékadás

Adatbázis kezelő
exlotus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 0:16

Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: exlotus »

Libre 3.3 és még csak most kezdtem el egy adatbázist csinálni, máris tele hibajelzéssel.

Előbb nem engedte elmenteni az adatbázist, csináltam újat.

Aztán: a varázslóval azt adtam meg, hogy legyne a táblában az ID automatikus, mégsem ír be értéket.
Így bementem tervező módba az űrlapnál, de nem sikerült elérnem, hogy működjön.

OK. Bementem a táblatervezőbe, megnéztem mi a helyzet. Hát mégsem lett automatikus értékadású.
Beállítottam arra, el akartam menteni és ez a hibaüzenet jött:
A következő oszlopot nem lehetett megváltoztatni: „ID”. Kívánja törölni az oszlopot, és újat beszúrni helyette?
SQL állapota: S0011
Hibakód: -24

Attempt to define a second primary key in statement [ALTER TABLE "teszt tábla" ALTER COLUMN "ID" INTEGER NOT NULL IDENTITY]
Ezt többször is próbáltam, hiába.

Kicsit egyébként lassabb, mint az Access, és amikor pl. az ablakot akarom nagyítani, elhúzza a kirajzolást, mint amikor egy trágya monitorkártyával akar valaki nagy igényű programokban dolgozni.

De tudom, ingyen van. Nekem megvan az Office, kifizettem, diákverzió, de abban nincs adatbáziskezelő, ezért tettem fle ezt.

Az az igazság, hogy jó pár éve az Open Office hasonló programjával is ismerkedtem és az még lassabb volt, de legalább nem voltak hibaüzenetek.

Sajnálom, de ha már az elején ez van...

admin: mivel ez az előzőtől független kérdés szétválasztottam.
XP LibreOffice 3.3.3
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Próbáld a 3.4.2-t abban nekem a varázslóval elkészíti jól az automatikus érték adást.

Vagy próbáld meg az Eszközök>SQL..- parancs ablakban megoldani: ALTER TABLE "teszt tábla" ALTER COLUMN "ID" INTEGER NOT NULL IDENTITY
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
exlotus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 0:16

Libre Office BASE hiba

Hozzászólás Szerző: exlotus »

Engem az érdekelne, hogy másnak is hibázik? Mert ugye nem kéne kerülőutat keresni, nem is olyan nagy dologról van szó és túl sok a hibaüzenet
XP LibreOffice 3.3.3
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Helló!

Amit így leírtál az -nekem- nagyon általános. Így nem tudom reprodukálni a hibáidat ha van, ha nincs. :(
Rengeteg helyen lehet hibázni egy adtbázis készítésénél. És az LO leggyakrabban nem jelzi hogy hiba van, csak nem csinál semmit sem. Viszont elmenteni nem engedi. Pont mint neked.
Szóval pontosítani kéne hogy mi is a probléma. Vagy megpróbálni újra, egy egyszerűbbel elkezdeni az adatbázis építését.
Nekem táblázatból sikerüét összehozni egy adatbázist 3.4.2 alatt. Igaz ennek még táblázat az alapja és amikor megpróbálom ezt kikerülni és adatot másolni táblázat-adatbázis irányába lefagy. :( Szóval döcög, de azért működik. :)

üdv:
Attila
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
exlotus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 0:16

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: exlotus »

Szerintem leírtam a történetet és igen, van hiba.
És amint a hozzászólásokat látom ez általános.

Nekem ennyi elég is, hogy elfelejtsem ezt a programot.

Már többször akartam áttérni Microsoftról, de korábban is voltak bajok ezzel a programegyüttessel, ezért megvettem az otthoni verzióját az Office-nak, de abban nincs Access. megvenni külön drága lenne.

Szóval most nem tudom, mert Excelben csinálni elég rossz adatbázist.

Lehet, kipróbálom az OpenOffice verziót, bár szerintem nem írták újra a szétválást után, tehát a Libre ugyan az.
XP LibreOffice 3.3.3
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Elvileg a LibO 3.3 meg az OOo 3.3 a Base alkalmazásban azonos, de mégsem. A LibO fejlesztői között nincs senki aki az adatbázissal foglalkozzon. Az OOo 3.4 Béta a legutóbbi fejlesztői változat de Base szempontjából egy csomó hiba nics benne kijavítva.

Ha az üres .odb fájlodat ide feltöltöd megnézem lehet-e vele valamit kezdeni.

A Base használata soha sem lesz olyan egyszerű mint az Access mert csak ketten fejlesztették, és most már biztos, hogy eggyel kevesebben fogják, ha valaki egyáltalán.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
exlotus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 0:16

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: exlotus »

Úgy érted 2 db ember fejlesztette?????????????


Ha már itt tartunk: milyen adatbázis-kezelők vannak még, pl. elérhető áron? Gondolom az Oracle nem az és túl sokat tud, azstali alkalmazásban pl. Mysql-t lehet valahogy használni, vagy bármi más? Vagy ennyire szűk a választék?
XP LibreOffice 3.3.3
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

exlotus írta:Úgy érted 2 db ember fejlesztette?????????????
Igen.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
exlotus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 0:16

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: exlotus »

Mindig azt hallani, hogy hány millió kód van egy ilyen programban és mekkora csapat csinálja.
Az egész világon két ember van?

Akkor gondolom a többi programrészt se sokkal többen.

Akkor ennek annyi, úgy gondolom...
XP LibreOffice 3.3.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

"Mindig azt hallani, hogy hány millió kód van egy ilyen programban és mekkora csapat csinálja.
Az egész világon két ember van?"

Nem sokat tudok a fejlesztésről. Annyit talán igen, hogy a közösségi fejlesztőket (LibreOffice) nem fizeti egy (vagy több) cég, amit a közösség "össze tud hozni" (gondolom pályázatok, adományok formájában), abból tudják csak a felmerülő költségeket (és akkor még mindig nem a munkadíjról beszélek) fedezni.
Ha gondolod, te is hozzájárulhatsz akár önkéntes munka, akár adomány formájában a fejlesztéshez: akkor egy kicsivel könnyebb lesz a fejlesztők dolga.

(Legutóbbi például a The Document Fundation alaptőkéjét kellett igen gyorsan összegyűjteni, és sikerült is.)

(Én az itteni - főleg a Calc használatához nyújtott - segítséggel /ha nevezhetem annak a tevékenységemet/ próbálok hozzájárulni...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
exlotus
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 0:16

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: exlotus »

Én szívesen segítek, de programozni nem tudok, jelenleg állásom sincs és már igen aggasztó a helyzetem.

Amiben jó vagyok, az a hibakeresés. Valahogy mindig kijönnek nálam a hibák.

Szerintem akkor lenne esélye ennek, ha maradna ingyenes, de meg lennének fizetve azok, akik dolgoznak érte, mert senkitől se várható el, hogy ingyen dolgozzon. Egyszerűen azért, mert mindenkinek el kell tartania a családját és önmagát.

Lehetne pl. egy emelt szintű verzió kisebb összegért, stb. De ez így sosem lesz konkurenciája a Windows-nak. Lásd Linux.

De kicsi vagyok én ahhoz, hogy bárki is meghallgasson...
XP LibreOffice 3.3.3
Karoly74
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. szeptember 4., vasárnap 18:49

Re: Libre Office BASE automatikus értékadás

Hozzászólás Szerző: Karoly74 »

r4zoli írta:Próbáld a 3.4.2-t abban nekem a varázslóval elkészíti jól az automatikus érték adást.

Vagy próbáld meg az Eszközök>SQL..- parancs ablakban megoldani: ALTER TABLE "teszt tábla" ALTER COLUMN "ID" INTEGER NOT NULL IDENTITY
Nekem is jelentkezett az automatikus értékadás hiba, de az SQL parancs végehajtása után, most már működik.
Köszönöm a segítséget!
Libreoffice 3.4.2. a Windows Profesional
Válasz küldése