OpenOffice contra Excell

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
fakukac
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 19:11

OpenOffice contra Excell

Hozzászólás Szerző: fakukac »

Üdv mindenkinek!
Ma töltöttem le az OpenOffice-t...
Azt látom,hogy pl. EXCELL fájl-t tud kezelni,de ez fordítva is igaz?
Előre is köszi.
fakukac
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: OpenOffice contra Excell

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Az új Office-k tudják kezelni az ODF fájlokat, de célszerű minidig a natív formátumot használni, és leellenőrizni az exportált(!) fájl-t. Így nem érhetnek meglepetések.
Natív fájlformátumok:
LibreOffice/OpenOffice - ODF (1.2 extended) formátumot használja alapértelmezetten.*
MS Office - Xlsx

Bizonyos mértékig importálható/exportálható formátumok**
LibreOffice/OpenOffice - xls, xlsx
MS Office - ODF (1.1?)

*: Át tudod állítani, az Eszközök/Beállítások/Megnyitás, és mentés/Általános ODF formátum verziója részen. (1.0/1.1, 1.2, 1.2 Extended)
**:Általában adat nem vész el (formátumbeli eltérések lehetnek). Sajnos erről nem tudok sok információval szolgálni, mert nálunk csak sima adatokkal dolgozunk, azokkal pedig nem találkoztam hibával.

A fentiek tükrében én az ODF-t javaslom (persze ha nincsenek kompatibilitási problémák), mert azt mindkettő szoftver támogatja. Valamint a formátum nyíltságából adódóan, sem vagy kötve a későbbiekben egy gyártóhoz sem.

Anti
fakukac
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 19:11

Re: OpenOffice contra Excell

Hozzászólás Szerző: fakukac »

Köszi Anti!
Én, mint egy vérbeli laikus, el tudtam olvasni amit írtál, és slussz.Megérteni?! azt nem.
Jelenleg nincs a gépemen EXCELL, és nem tudom leellenőrizni. A kérdésem végül is csak annyi lenne, hogy ha írok az OOo munkafüzetben,azt EXCELL-lel meg tudják- e nyitni?

fakukac
fakukac
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice contra Excell

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az OOo alapértelmezett formátuma az ods de lehet xls-be menteni.
xls fájlokat tud szerkeszteni, de a Calc nem mindenben kompatibilis az Excellel.
Ha csak sima számítások vannak benne és nincs sok munkafüzetlap, amelynek a cellái ide oda hivatkoznak, és a mérete sem túl nagy, akkor jól használható az OOo.

Ha készítesz egy munkafüzetet, mentéskor válaszd a Microsoft Excel 97/200/XP .xls opciót a fájl típusánál.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
fakukac
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 19:11

Re: OpenOffice contra Excell

Hozzászólás Szerző: fakukac »

Köszönöm szépen a segítséget!
fakukac
fakukac
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice contra Excell

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!


...De a nagyobb méretű, bonyolultabb szerkezetű dokumentumaidról mindig legyen ODF formátumú másolatod is!
Ez fontos biztonsági szempont.
Sőt, inkább úgy mondanám: Mindig ODF formátumban dolgozz az OpenOffice-ban, és csak a végeredményről készíts idegen formátumú másolatot!

Létezik olyan kiterjesztés, ami egy kattintással többféle formátumban menti a dokumentumaidat egy időben.
a
http://extensions.services.openoffice.org/
oldalon (nem mindig működik, nem mindig elérhető mostanában sajnos) talán a "Multisave" névre kell rákeresned...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése