Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Szövegszerkesztő
molngab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. július 26., hétfő 19:16

Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: molngab »

Üdv Fórum!


A Libreoffice-nak van olyan opciója hogy ne fehér háttér fekete szöveg, hanem kék (egyéb akár?) háttér fehér szöveg?


Köszönöm
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Gondolom a Writer szövegszerkesztőre értetted a kérdést...
Annak a szerkesztő felülete ugye a valós állapotot próbálja mutatni, ennek megfelelően a fehér papír, fekete betű a leggyakoribb. Ha ettől el akarsz térni, meg kell változtatnod a használt stílusokat. Legjobb az alapértelmezett sablonban megváltoztatni a háttérszínt. Ez viszont azzal jár, hogy így is fog kinyomtatódni! Ha nyomtatni viszont az "unalmas" fekete fehérben szeretnél, akkor megint meg kell változtatnod a stílust. Ezt megteheted manuálisan, - ez nagyon hosszadalmas, kényelmetlen dolog lenne - vagy egy általad írt makróval kapcsolgathatsz az általad létrehozott és beállított és alkalmazott stílusok, "nézetek" között.

magyarul: tudtommal beépített lehetőség erre nincs... A Writer nem egyszerű TextEditor, hogy csak két szín létezzen; a: betű és a háttérszín, azok pedig legyenek jó kontrasztosak a képernyőn, a nyomtató meg nyomtasson fehérre feketét... A Writerrel sok színnel, képpel, grafikonnal "díszített", esetleg vízjeles háttérrel rendelkező dokumentumokat akar szerkeszteni a többség. Ahhoz meg nem jó, ha egész mást lát, mint amit eredményként szeretne.
...De hátha más máshogy tudja ezt a dolgot, vagy eleve rosszul értettem a kérdést...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Nem egyértelmű, hogy a szövegbemenetre gondolsz (a lapra), vagy a felhasználói felületre.
Az elsőre Már kaptál választ, a másodikra meg most fogsz:

Eszközök/Beállítások/Megjelenés/
Megjelenés beállítása
Megjelenés beállítása
Itt aztán teljesen testre szabhatod a színeket. Ha jónak találod, akkor el is mentheted. A "Vissza" gombbal tudod visszaállítani az alapértelmezett beállítást.
Itt megadhatod azt is, hogy a lapodnak például világos szürke legyen a megjelenítése. Így fog látszani a szerkesztőben és így fog látszani a nyomtatási nézetben is. Viszont nyomtatásnál és exportnál (pl.: PDF) az oldalstílusnak megfelelő színnel fog megjelenni a dokumentum.
Hogy hol tárolódik a beállításod azt nem tudom. Talán ezeken a helyeken.

Anti
molngab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. július 26., hétfő 19:16

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: molngab »

azért MS Word-ben ez finoman szólva is jobban megoldott.
Egyetlen pipa az opciókban, és már kék háttér-fehér szöveg. Sokkal- sokkal jobb a szemnek ilyen képernyőn gépelni.

És mindennek semmi köze sincs MS Word-ben a nyomtatási képhez. Az marad fekete-fehér.
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
azért MS Word-ben ez finoman szólva is jobban megoldott.
Nem tilos olyat venni...
:D

Továbbmegyek: Amit Anti leírt, az se nagyon bonyolult... (Én sose akartam ilyen formában szerkeszteni, azt hittem, nem is létezik a funkció az Open/LibreOffice-ban, most számomra is kiderült, hogy: de!)
tudtommal beépített lehetőség erre nincs...
Egy kattintásos módszer talán tényleg nincs, de ezek szerint menüből megoldott a dolog.
Átállítottam a dokumentum háttérszínét kékre, a többit tulajdonságot nem változtattam, és - mivel azok nagyrészt "Automatikus"-ra vannak állítva - a betűszín a kék háttér előtt fehérre változott.
Sajnos a nyomtatási képen nekem a kékített háttérrel jelenik meg a dokumentum, de a fizikai nyomtatásnál az eredeti fekete-fehér eredményt kapom.
Ha az Anti által leírt beállítási mód túl lassú, körülményes neked, makrózni még mindig megpróbálhatod. Akkor hozzárendelheted egy új menüponthoz, vagy egy szabad billentyűkombinációhoz az általad létrehozott funkciót (a dokumentum-háttér színváltását). ...Ha gyakran szeretnéd változtatni a háttérszínt. De ha te ezentúl mindig kéken akarod használni, akkor egyszer beállítod, és kész...
:super:

Sőt: Azért NYÍLT FORRÁSKÓDÚ a program, hogy ha valami nem tetszik benne, szabadon megváltoztathatod... Vagy javasolhatsz újabb funkciókat a fejlesztőknek. (Mi itt a Fórumon pont olyan felhasználók vagyunk, mint te; csak vagyunk néhányan, akik többször válaszolunk, mint kérdezünk...)
:lol:

Mindentől függetlenül én személy szerint nem tartom jó dolognak, ha nem az látom a képernyőn, amit majd a papíron is szeretnék viszontlátni, (maximum egy halványszürke hátteret tudok elképzelni, mint használható hátteret egy képekkel, grafikonokkal, megjegyzésekkel tarkított dokumentumban) de hát az ízlések és szokások nem egyformák...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
molngab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. július 26., hétfő 19:16

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: molngab »

Így van!
És én épp annyiért vettem az MS Office-t, mint 100-ból 99 ember!

Mondatni, jóárasítva volt.

>>>
azért MS Word-ben ez finoman szólva is jobban megoldott.

Nem tilos olyat venni...
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

És én épp annyiért vettem az MS Office-t, mint 100-ból 99 ember!
A cégnél 4 példány van: VETTÜK... Otthon 3 példány van: VETTÜK. Ezek szerint rögtön sikerült "lefedni" 700 embert. No jó, ezek még a 2002 verziójú programok és azóta nem is frissítjük, mert minek? Az átlag - sőt ki merem jelenteni: a jóval az átlag feletti - egyéni/céges felhasználó számára is bőven elegendő az Open/LibreOffice tudása. Ez sajnos az "átlagfelhasználó"-t is minősíti valamelyest...

...És a problémád megoldását is megtaláltad végre ez előző hozzászólásokban? Antiuhu hozzászólása tartalmazza a megoldást, és csak tovább értelmeztem - a magam számára is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!
azért MS Word-ben ez finoman szólva is jobban megoldott.
Egyetlen pipa az opciókban, és már kék háttér-fehér szöveg. Sokkal- sokkal jobb a szemnek ilyen képernyőn gépelni.
Ízlések és pofonok. Más a két program filozófiája. Ez ahhoz hasonló, mint az összeadás. Mindegy, hogy 1+2+3 vagy 2+1+3 az eredmény ugyanaz. Ezt a funkciót igazán csak(!) akkor célszerű használni, ha színes papírt teszel a nyomtatóba[1][2]. Mivel így azt látod a képernyőn, amit majd a nyomtatás után kapsz. Ez a lényege a Wordnek és a Writernek is. Ezért én inkább a Word-t érzem egy kicsit logikátlannak, mert ha ott az oldal hátterét átállítod bármilyen színűre, akkor a nyomtatási képnél fehér marad a lap (De ez biztos ott is beállítás kérdése).

biztos jobb tök sötét szobában kontrasztmentesebb felületen szerkeszteni, de ebben az esetben az általam javasolt beállítást egyszer kell elvégezni és utána már tudod használni. Nem értem mi ezzel a probléma?

[1]:Word és Writerben egyaránt.
[2]: Ritka mikor színes papírra nyomtat az ember. De nem elképzelhetetlen.

Anti
Recepttündér.eu
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. január 7., hétfő 16:27

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: Recepttündér.eu »

@ molngab
A Word 2010-ben nincs is olyan, hogy opciók menüpont. Te hol láttál ilyet?
OpenOffice 3.4 a Windows 7-en
Recepttündér.eu
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. január 7., hétfő 16:27

Re: Sötét háttér fehér szöveg üzemmód?

Hozzászólás Szerző: Recepttündér.eu »

Ja, 2007-ben is kéne;)
OpenOffice 3.4 a Windows 7-en
Válasz küldése