HA függvény a jelentésben

Adatbázis kezelő
KlikkerFinley
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. június 8., szerda 17:58

HA függvény a jelentésben

Hozzászólás Szerző: KlikkerFinley »

Üdvözletem!
Úgy gondolom, hogy a kérdésem ugyanerre a függvényre vonatkozik.
Most ismerkedem a Base használatával, olvasom a segédleteket és igyekszem gyakorlatban is kipróbálni a tanultakat. Készítettem egy "gyakorló" adatbázist "Filmek"címmel A tábla elemei: FilmID(egész, elsődleges kulcs), FilmNév(VARCHAR), Megjelenés Dátuma(DATE), Korhatár(BOOLEAN). A hozzátartozó űrlapon a "18év felettieknek" Jelölőnégyzet vezérlőelemmel van megoldva, melynek alaphelyzete a "Nem" .
Jelentés készítéskor hogyan tudom megoldani, hogy a jelentésben a Korhatár alatt vagy a "Csak 18 éven felülieknek", vagy a "Bárki megnézheti" szöveg jelenjen meg?
Arra gondoltam, hogy az IF függvény erre kiválóan alkalmas, de sajnos tévedtem. így próbáltam: =IF(Korhatár="IGAZ";"Csak 18 éven felülieknek";"Bárki megnézheti")
Köszönöm a segítséget
LibreOffice3.2 Windows XpSp3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HA függvény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Keverednek itt az információk, érzésem szerint...

Ez itt a Calc (táblázatkezelő) témakör. Te egy adatbázis kezeléshez (Base) kapcsolódó(nak látszó) kérdést tettél fel, de Calc példával megtámogatva. Mert az
=IF(Korhatár="IGAZ";"Csak 18 éven felülieknek";"Bárki megnézheti")
képlet nagyon egy Calc cellába beírandó képletnek tűnik számomra...


Tehát részletezd egy kicsit a problémádat:

Az adatbázisod adatai egy Calc táblában vannak, és a táblát normál Calc táblaként (a cellákban képleteket alkalmazva) is akarod használni, és regisztrált adatbázisként is? A Base-hez nem értek egyáltalán, úgyhogy nem tudom: ez így működőképes-e egyáltalán?

A kérdésedet valószínűleg át fogjuk helyezni a Base témakörbe, ott keresd majd...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HA függvény a jelentésben

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A jelentéstervezőben is használhatók a Calc-ban megszokott függvények egy része.
Itt a függvények még nem kerültek bele a fordítási csomagba, így az angol függvényeket lehet csak használni, annyi eltéréssel a Calc-tól, hogy a mezőneveket szögletes zárójelbe kell tenni [mezőnév] formában, így a neked szükséges függvény helyesen:

Kód: Egész kijelölése

=IF([Korhatár];"Csak 18 éven felülieknek";"Bárki megnézheti")
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
KlikkerFinley
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. június 8., szerda 17:58

Re: HA függvény a jelentésben

Hozzászólás Szerző: KlikkerFinley »

Üdvözletem!

Köszönöm a válaszokat, igen, volt egy kis zavar a megfogalmazással... Az elmúlt 1-2 napban sikerült közelébe jutnom a megoldásnak (=IF(Korhatár;"Csak 18 éven felülieknek";"Bárki megnézheti")), de a szögletes zárójelekre nem is gondoltam volna... Most még egy picit játszanom kellett a beállításokkal, ide írom a megoldást, ha esetleg valaki ugyanígy járna:
A Függvényt a jelentés megfelelő mezőjének Adat/Adatmező rovatába kell beírni, valamint a mező Általános/Formázás rovatának Szöveg értéket kell beállítani.

Mégegyszer köszönöm a segítséget!
LibreOffice3.2 Windows XpSp3
Válasz küldése