Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Általában minden ami máshova nem fér
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Van egy Mac programom (TextWrangler a neve), amivel két dokumentumot össze tudok hasonlítani, tartalom tekintetében.
Hogy tudom a különbségek listáját kinyerni a programból, hogy a kinyomtatott papírt nézve, javíthassak a dokumentumokban?
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ugye ez nem OOo/LibO kérdés, amit itt el kellene kerülni.
Ahogy rákerestem a TextWrangle egy sima txt szerkesztő.

Milyen formátumú dokumentumokat akarsz összehasonlítani, doc, odt?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Igen, ez nem elsősorban OOo/LibO kérdés, de a .doc és .odt fájlok miatt gondoltam, hogy más is találkozott ezzel a gonddal...!

Talán másnak is kellett már két szöveges dokumentumot összehasonlítani az itt jelenlévőknek...Ezért gondoltam arra, hogy írok ide...
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha egy odt dokumentum két változatáról van szó és a változtatásokat összeakarod fésülni, nyisd meg azt a fájlt, amelyikben rögzíteni akarod a változtatásokat.

Majd Szerkesztés>Dokumentumok összehasonlítása... alatt nyisd meg a módosításokat tartalmazó fájlt.

Ekkor előjön a módosítások elfogadása felugró ablak, és ott elfogadhatod vagy elutasíthatod a módosításokat.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kedves fat spider!

próbáld meg - légy szíves - kicsit egyértelműbben, jobban körülírva megfogalmazni a kérdéseidet.
Van egy Mac programom (TextWrangler a neve), amivel két dokumentumot össze tudok hasonlítani, tartalom tekintetében.
Hogy tudom a különbségek listáját kinyerni a programból, hogy a kinyomtatott papírt nézve, javíthassak a dokumentumokban?
Első, sőt sokadik olvasásra is úgy értettem, te az említett (TextWrangler nevű) program tudását/használatát akarod jobban megismerni...

...mondjuk így fogalmazva sokkal egyértelműbb a kérdés - már ha tényleg ezt értetted alatta:
Van egy Mac programom (TextWrangler a neve), amivel két dokumentumot össze tudok hasonlítani, tartalom tekintetében. Nagyon jó funkciónak tartom.
Tud-e ilyet az OpenOffice is? Hogy tudom a különbségek listáját kinyerni a Writer programból, hogy a kinyomtatott papírt nézve, javíthassak a dokumentumokban?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: fat spider »

r4zoli írta:Ha egy odt dokumentum két változatáról van szó és a változtatásokat összeakarod fésülni, nyisd meg azt a fájlt, amelyikben rögzíteni akarod a változtatásokat.

Majd Szerkesztés>Dokumentumok összehasonlítása... alatt nyisd meg a módosításokat tartalmazó fájlt.

Ekkor előjön a módosítások elfogadása felugró ablak, és ott elfogadhatod vagy elutasíthatod a módosításokat.
Két dokumentumot szeretnék összehasonlítani és a különbségeket, vagy eltéréseket szeretném egy harmadik dokumentumba kiexportálni, amiben megmutatható, elküldhető másnak a két dokumentum közötti különbség. Ezt szeretném!

Csak sikerült megfogalmaznom...:-)

A Szerkesztés>Dokumentumok összehasonlítása...lehetőséget ismerem, csak azzal azt érem el, hogy módosíthatom a dokumentumot, egyesével lehetne kinyerni a módosításra került részeket. Vagy, ha azokat valahogy egy kattintással színessel kiemelhetném...
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Esetleg a "Verziókövetés" funkció?

http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ?f=6&t=615
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:Esetleg a "Verziókövetés" funkció?

http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ?f=6&t=615
A verziókövetés értelmezésem szerint hasonló, mint a Dokumentumok összehasonlítása. Itt is láthatom, hogy mi változott, de nekem az lenne e jó, ha csak és kizárólag a változásokat (15-18 oldalakról van szó) mutatnám meg, listáznám ki, amit elküldhetnék egy kinyert dokumentumban!

Köszönöm, hogy segíteni akartok, azt gondolom, ehhez már valamilyen - általam nem alkalmazott - akár makró a megoldás...Vagy tovább keresek a neten...:-(
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Itt is láthatom, hogy mi változott, de nekem az lenne e jó, ha csak és kizárólag a változásokat (15-18 oldalakról van szó) mutatnám meg, listáznám ki, amit elküldhetnék egy kinyert dokumentumban!
...És aztán szegény partner csak hadd keresgesse, hol is van a kiemelt változás az eredeti dokumentumban???
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Zizi64 írta:
Itt is láthatom, hogy mi változott, de nekem az lenne e jó, ha csak és kizárólag a változásokat (15-18 oldalakról van szó) mutatnám meg, listáznám ki, amit elküldhetnék egy kinyert dokumentumban!
...És aztán szegény partner csak hadd keresgesse, hol is van a kiemelt változás az eredeti dokumentumban???
Most a feladat a fontos, nem a partner...:-)
Az, hogy miért így van, a nem a fórum része, nem untatnék azzal senkit...:-))
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Két (vagy több) dokumentum összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No, most ugye változás az is - és a verziókövető szépen ki is színezi - amikor (mondjuk) egy szót dőlt betűsre változtatok az eredeti állóhoz képest. Az milyen módon jelenne meg a te listádban?

Magyarul, és röviden: Két, az általad körülírt, - vagy legalábbis hasonló - célra alkalmazható eszköz is van a programban,
1. próbáld meg azokkal megoldani a feladatodat,
2. vagy próbálj makrót írni hozzá (én nem látom még az irányt se, hogyan kéne elindulni, ha ezt az utat választanád...) Nem tudom, hogy lehet elérni a változtatott szövegrészeket Basic makróval. (Más nyelvűvel se.)

A verziókövetés ("Változások követése" a becsületes neve) szépen kiszínezi a változást (még ha az csak valamilyen apró formátumváltozás is), áthúzza a "törölt" szavakat, aláhúzza az utólag beillesztetteket. Ebből szerintem mindenki képes meglátni, milyen változás is történt a dokumentumban, és azt is , hogy melyik részében.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése