Adatok szűrése

Adatbázis kezelő
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Adatok szűrése

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Van egy Önkormányzati adatbázisom, megyékre, helységekre, Típus megjegyzésekre lebontva, soronként. Az a kérdésem, hogy tudnám kinyerni belőlük legegyszerűbben az alábbiakat:

Melyik helységhez tartozik a legtöbb "Típus" bejegyzés? (azokat a Típusok száma, mennyisége szerint sorrendbe lehessen tenni)
Melyik helységhez milyen Típusú bejegyzés tartozik? (Óvoda, iskola, kollégium, Idősek otthona)

Néztem az Adatok-Szűrő és Adatok-Rendezés menüt, de nem találtam meg azt, amit keresek...:-(


Ötlete van-e valakinek...?
Csatolmányok
Borsod-Abaúj-Zemplén megye_próba.ods
(12.67 KiB) Letöltve 206 alkalommal.
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatok szűrése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Megjegyzés:

Megzavartál a csatolmány típusával, azt hittem, Calc problémáról van szó...
De, ha már megírtam a hozzászólásomat, itt hagyom, hátha ez is segít...

Gondom van a kérdéseddel:
Melyik helységhez tartozik a legtöbb "Típus" bejegyzés?
Mindegyik Település bejegyzéshez tartozik Típus bejegyzés, tehát, ha jól értelmezem a kérdésedet:
Ahhoz a településhez tartozik a legtöbb Típus bejegyzés, amelyik Település a legtöbbször szerepel.
Egy adott Település bejegyzéseinek számát pedig CUONTA() függvénnyel lehet meghatározni.
(Ha van egy településnév listád is - amiben minden település csak egyszer szerepel -, akkor annak a segítségével dinamikusan (mindig kiválasztva egyet) meg tudod állapítani melyikből mennyi van, vagy egy segédtáblázatban meg tudod számoltatni melyikből mennyi van. Onnan meg csak egy MAX() függvény kell a legtöbbször előforduló számának megállapításához.

Ha viszont úgy értetted, hogy egy adott típusbejegyzésből (mondjuk Óvodából) melyik településnek van a legtöbb az egy másik probléma...

...De az nagyon valószínű, hogy erre a feladatra egykattintásos kész megoldás nincs a Calc-ban, részekből (függvények, beépített eljárások) kell összeraknod a dolgot.
Nézd át még a Calc Súgó "Adatbázis-függvények" című részét is, azzal is közelebb kerülsz a megoldáshoz, szerintem.
Még egy észrevétel:
Biztos, hogy szerencsés dolog tabulátorokat alkalmazni egy cellán (bejegyzésen) belül?
Ha átemelem Writerbe, így néz ki az adat:
Ároktő.png
Ároktő.png (6.16 KiB) Megtekintve 1631 alkalommal
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Adatok szűrése

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Köszönöm a válaszodat!
A tabulátorok azért maradtak benne, mert elfeledkeztem róluk, nem "gyomláltam ki". Természetesen nem szerencsés, köszönöm a jelzésedet! :-)
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Válasz küldése