Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Ramonserrano
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. január 7., péntek 21:03

Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Hozzászólás Szerző: Ramonserrano »

Sziasztok!

Kb. 2 napja túrom a Google-t megoldásért, de feladtam, ezért kérnék egy kis segítséget a problémámra.

A problémám:

Rögzítettem makrót, amit szeretnék a dokumentumba menteni, de ez nem jön össze, mert mikor újból megnyitom azt a munkafüzetet, sem a makró, de még az újonnan készített modul sem található a munkafüzetben.

Amivel próbálkoztam:

Eszközök-makrók-makrók rendezése-Openoffice.org basic Itt olyan könyvtárak vannak, hogy: Saját makrók, OpenOffice makrók és legalul az aktuális munkalap könyvtára(?). Több módszerrel próbálkoztam. A szervezőre kattintva csináltam egy új modult a megnyitott dokumentum könyvtárába és a modult szerkesztésre megnyitva bemásoltam a kívánt makrót. Elméletileg ez eddig oké. Most rányomtam a szerkesztő felület jobb felső részén található mentés gombra aztán kiléptem a szerkesztőből. Már az gyanús volt, hogy a dokumentum mentése ikon halvány volt, ami elvileg azt jelenti, hogy nem történt változás a dokumentumban. Megpróbáltam a súgóban és beállításokban keresgélni a megoldást, de a beállításokban a makróbiztonságot a legkisebbre állítva sem született eredmény egy újabb próba után.

Mi lehet a probléma? Egyszerűen nem tudok rájönni. A segítséget előre is köszönöm!
OpenOffice.org 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-06-02
Win Vista
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Milyen fájlformátumba mented a munkafüzetet?
Azt hiszem, az OOo Basic makrókat csak ".ods" (esetleg a régebbi ".sxc") fájlba menti program, ".xls"-be nem!
A natív ".ods" formátumba nekem mindig rendben mentette a megírt, felvett, vagy bemásolt makrókat.
Az MS VBA makrókat az OOo képes megnyitni, vissza is menti a fájlba, de ritka, amit gond nélkül futtatni is képes.

Használd a natív formátumokat!
most javasoltam ugyanezt nemrég:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ?f=7&t=878

Ha eleve azt használtad, akkor nem tudom, mi lehet a baj...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Ramonserrano
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. január 7., péntek 21:03

Re: Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Hozzászólás Szerző: Ramonserrano »

Szia Tibor!

Valószínűleg itt van a bibi, mert xls formátumban lett mentve a munkafüzet, megpróbálkozok az ods formátummal.

Hálás köszönettel: Szabó János
OpenOffice.org 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-06-02
Win Vista
Ramonserrano
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. január 7., péntek 21:03

Re: Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Hozzászólás Szerző: Ramonserrano »

1-0 oda, ez volt a probléma, Sajnos a munkafüzet publikus használatra készül és mivel egy átlag felhasználónak általában nem mond semmit az ods formátum, ezért lehet kénytelen leszek excelben megcsinálni a munkát :-(
OpenOffice.org 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-06-02
Win Vista
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az OOo Basic-ban írt makrók 90%-át de a "rögzítetteknek" 100%-át úgyse lenne képes futtatni az MS Excel...
és mivel egy átlag felhasználónak általában nem mond semmit az ods formátum, ezért lehet kénytelen leszek excelben megcsinálni a munkát
De erről TE IS TEHETSZ! :)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Ramonserrano
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. január 7., péntek 21:03

Re: Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Hozzászólás Szerző: Ramonserrano »

No igen :-) Egyébként van esély arra, hogy az openoffice-ban rögzített makrók valaha kompatibilisek lesznek a excellel? Készül ilyesmi merénylet?
OpenOffice.org 3.2.1
OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 2010-06-02
Win Vista
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem sikerül a dokumentumba menteni a makrót

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Fogalmam sincs, én is olyan felhasználó vagyok, mint te, csak többször válaszoltam itt a fórumon, mint kérdeztem... Pedig itt, meg az angol fórumon tanultam meg azt, amit tudok az OOo-ról (azon túl, ami a Helpben le vagyon írva, meg amit magamtól kipróbáltam), sokszor magukból a kérdésekből...

De annyit tudok, hogy egyrészt a Basic csak az egyik programozási nyelve az OOo-nak, és nem is a leghatékonyabb. Épp ezért valószínűleg "mostohagyerek". (Sajnos egyelőre én is csak ahhoz értek valamelyest...)
Másrészt az OOo-nak nem csak Windowson kell tudnia működni. Az MS VBA meg elválaszthatatlan a Windowstól, így az OOo számára nem lehet cél egy egyplatformos eszköz "hűséges lemásolása".
...Nem túl régen röppent fel a hír, hogy az MS megszünteti a VBA-t az Office programján belül. Hogy mennyi igaz a hírből azt nem tudom...
Most hirtelen csak egy bugyuta gép-fordítását találtam meg a hírnek:
http://translate.google.hu/translate?hl ... ining.html

Edited: no jó, nem most volt, hanem 2008-ban (ott a fordítás linkjében az eredeti hír is):
http://www.microsofttraining.net/articl ... ining.html
azt se tudom, hogy az azóta megjelent (jelent egyáltalán meg?) MS office-okban végül is van-e VBA vagy nincs, mert a cégünknél is évek óta OOo-t használunk, otthon is OOo-t használok... MS Office-t a 2002-es verziót láttam utoljára közelről...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése