Firebird kódlap probléma

Adatbázis kezelő
pisti
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010. április 24., szombat 23:09

Firebird kódlap probléma

Hozzászólás Szerző: pisti »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, mert gondom van a Firebird adatbázis adatainak megjelenítésével Base alatt. A gondot az okozza, hogy az adatbázis Win szerveren van, így 1250 a kódlapja, én pedig linux alól, UTF-8 kódlappal próbálom olvasni. Helyenként (ékezetes betűk) csak ilyeneket � jelenít meg. Így nem tudok sem lekérdezni, sem az adatbázisba írni megfelelő biztonsággal. Van erre megoldás?

Köszi
pisti
OpenOffice 3.2.0.7 OpenSUSE 11.2
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Firebird kódlap probléma

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Szerkesztés>Adatbázis>Tulajdonságok menüelem. Majd a megnyíló ablakon További beállítások fül, és itt választható a karakter készlet.
Nem tudom, hogy a Linux alatt van-e 1250 választási lehetőség.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
pisti
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010. április 24., szombat 23:09

Re: Firebird kódlap probléma

Hozzászólás Szerző: pisti »

Én az OpenOffice 3.2.1 verziót használom linux alatt, de sajnos ott nincs További beállítások fül és máshol sem találok ilyet. Sőt megnéztem windows-on is az OOo 3.2.1-et, ott sincs ilyen beállítás. Esetleg ezt külön módszerrel kell előcsalogatni? Ráadásul mind a kettőnél a Tulajdonságok kiválasztása után egy ablak jön fel, melynek a neve Adatbázis tulajdonságok és csak egy fül van, aminek a neve pedig Speciális tulajdonságok.
OpenOffice 3.2.0.7 OpenSUSE 11.2
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Firebird kódlap probléma

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ezt én a MySQL-nél néztem meg, ott van, nem tudom milyen kapcsolatot használsz ODBC, JDBC?
Most nincs fennt nekem a Firebird, korábban próbálkoztam vele ez előző gépemen.
Megnyitottam a régi fájlomat és az ODBC kapcsolatnál van ilyen beállítási lehetőség, a JDBC-nél nincs.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
pisti
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010. április 24., szombat 23:09

Re: Firebird kódlap probléma

Hozzászólás Szerző: pisti »

Köszönöm zoli, akkor valószínűleg ez a probléma, mert JDBC-t használok. Sajnos az ODBC-t nem sikerült beüzemelni a Firebird 2.1-hez, pedig olvastam az erre vonatkozó hozzászólásodat a forumban. Megpróbáltam, de nem működött. A JDBC-vel is napokig szórakoztam, mire összetudtam hozni. Lehet, hogy még sem jó választás?
OpenOffice 3.2.0.7 OpenSUSE 11.2
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Firebird kódlap probléma

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Nincs veszve minden.
Meg kell próbálni az URLnél

Kód: Egész kijelölése

jdbc:firebirdsql:oo:localhost:c:/database/employee.fdb?defaultHoldable
megani az kódolást is valahogy így:

Kód: Egész kijelölése

jdbc:firebirdsql:oo:localhost:c:/database/employee.fdb?defaultHoldable;encoding=Cp1250
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
pisti
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010. április 24., szombat 23:09

Re: Firebird kódlap probléma

Hozzászólás Szerző: pisti »

Nagyon köszönöm, bíztam benne, hogy tudsz megoldást. Én ezt a "trükköt" nem ismertem, minden esetre kis változtatással működik. Ugyanis ez a kódlap a csodás WIN1250, így ezt kellett a végére írni. Az útvonal pedig a suse adatbázis elérési útvonala. Ezt csak azért írom ide, hogy én se felejtsem el, illetve lehet, hogy másnak is szüksége lehet rá.

jdbc:firebirdsql:oo:localhost:/var/lib/firebird/data/employee.fdb?defaultHoldable;encoding=WIN1250

Köszönöm a segítséget.
pisti
OpenOffice 3.2.0.7 OpenSUSE 11.2
Válasz küldése