Oldal számozás

Szövegszerkesztő
twinsen
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:51

Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: twinsen »

Sziasztok!

Adódott egy kis problémám az oldalstílusokkal, aki tud, kérem segítsen, előre is köszönöm.


Amit szeretnék:
Lenne egy borító, azon nincs oldalszám, a második oldalon lesz a tartalomjegyzék, oldal alján római szám, harmadik oldaltól kezdve lenne a hasznos tartalom, már arab oldalszámozással.

Amit csináltam:
Az első oldalnak beállítottam az "Első oldal" nevű oldalstílust. Csináltam egy "Tartalomjegyzék" nevű stílust, és az első oldal alján egy oldaltörést. Megmondtam, hogy ezek után a "Tartalomjegyzék" stílust használja, és kezdje újra az oldalak számozását..

Gond:
Az eddig 1 oldalas doksit 2 helyett 3 oldalra duzzasztotta. Miközben szerkesztem, csak 2 oldalt látok, de a nyomtatási képben már 3 oldalt, és a felesleges oldalon nincs margó, viszont rá van írva, hogy "Üres oldal". Ez az oldal az első és a tartalomjegyzék közé kerül, nem tudom miért. Ha az "Alapértelmezett" stílusra állítom a tartalomjegyzék utáni részt, akkor már 3 helyett 5 oldalam van, viszont ha nem állítom be sehol, hogy kezdje újból a számozást, akkor minden működik rendesen.

Valami olyasmire tudok gondolni, hogy az oldalstílus "kikényszerít" maga után egy üres oldalt, pl könyveknél hasznos lehet, csak nem tudom hol lehet ezt állítgatni :)

Üdv

Szerkesztés: A témát leválasztottam, így jobban követhető a továbbiakban.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Szerintem ez oldalszámozási probléma, telepítsd a Pager kiterjesztést, és a Beszúrás>Oldalszámozás... alatt új menüelem jelenik meg, azt használd.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv! OO Súgó:
"Üres oldalak kihagyása
Ha két páros vagy két páratlan oldal következik egymás után egy dokumentumban, a Writer egy üres lapot szúr be alapértelmezésként. E mesterségesen létrehozott, üres oldalak nyomtatását vagy PDF-be exportálását meg lehet akadályozni.
1.Válassza az Eszközök - Beállítások - OpenOffice.org Writer - Nyomtatás lehetőséget.
2.Vegye le a jelölést az Automatikusan beszúrt üres oldalak nyomtatása négyzetről."

Ezt nem kiokításként szúrtam be ide, hanem mert nekem további gondom van vele:
Tényleg kihagyja nyomtatáskor az üres oldalakat, de ha "Oldalak száma" mezőt is beszúrtam a láblécbe, akkor az összes oldalszámot nem csökkenti a kihagyott oldalak számával.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
twinsen
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:51

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: twinsen »

Elnézést a késői válaszért, de az adsl modemem bedöglött.

Automatikusan beszúrt üres oldalak nyomtatása négyzetből kivettem a pipát, működik tökéletesen. Köszönöm.
Ubuntu 8.x • 3.0.X • MS Windows Vista
judit
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. november 18., kedd 15:38

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: judit »

Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy az első 3 oldalról hogyan törölhetném az oldalszámot? Csak ezekről az oldalakról. Az oldalszám az élőlábban van elhelyezve. Az első oldalról sikerül törölnöm, a többiről nem....kiszedi mindenhonnan.

köszi
Ms Windows XP • 2.4.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Használd az előző hozzászólásomban hivatkozott Pager kiterjesztést, a 0.9.8 változatban már kiválasztható, hogy mely oldalakat nem akarod beszámozni. Beszúrás>Oldalszámozás... a megjelenő ablakban a Tovább gombra lépve megjelenik a
Oldalszámozás minden oldalra, vedd ki előle a pipát, Kiválaszt aktiválódik, rálépve, felugró ablakon töltsd ki, hogy mely oldalakat nem akarod számozni.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
judit
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. november 18., kedd 15:38

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: judit »

r4zoli írta:Használd az előző hozzászólásomban hivatkozott Pager kiterjesztést, a 0.9.8 változatban már kiválasztható, hogy mely oldalakat nem akarod beszámozni. Beszúrás>Oldalszámozás... a megjelenő ablakban a Tovább gombra lépve megjelenik a
Oldalszámozás minden oldalra, vedd ki előle a pipát, Kiválaszt aktiválódik, rálépve, felugró ablakon töltsd ki, hogy mely oldalakat nem akarod számozni.

Köszi, sikerült! :D
Ms Windows XP • 2.4.X • Ms Windows XP
Miki24
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. december 1., szerda 23:49

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Miki24 »

Sziasztok!

Lenne egy nagy gondom. Elkészültem a szakdolgozatommal, de náhány oldalszámozást el kellene tüntetnem, az első 5 oldalt, és az utolsó 6-ot. Továbbá az első számozott oldalnak 1-esnek kellene lennie. Már mindent megpróbáltam, fent van a pager, beírom hogy melyeket akarom törölni de az összes oldalszámot törli, még a láblécet is. Mi lehet a gond??
Előre is köszönöm a segítséget.
open office 3.1 a Windows XP-n
Miki24
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. december 1., szerda 23:49

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Miki24 »

Na az előbbi problémát megoldottam nagy nehezen, újratelepítettem a pager-t. Most már csak annyi kérdésem van hogy a 6-ik oldalra hogy tudom első oldalnak megjelölni? Mármint 1-essel számozni?
open office 3.1 a Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem vagyok a kiterjesztések használata ellen - magam is használok jó néhányat - de akkor tartom helyénvalónak a használatukat, ha tisztában vagyunk vele, hogy mit is csinálnak és azt milyen módszerrel. Mivel a Pager-t én nem használom, nem tudom, hogy "oldalszám mezők"-kel és "oldalstílusok beszúrás"-ával működik-e, mint ahogy azt kézzel végrehajtanám, vagy egyszerű szöveget szúr be oldalszámként, és aktualizálja azt az oldalszámok változásakor, automatikusan.
Remélem az előbbi módszerrel működik. Ha ez így van, akkor látnod kell az Oldalstílusok ablakban, hogy milyen, automatikusan létrehozott, új oldalstílusokat használ a dokumentumod.

Egyik megoldás:
Az oldalszámozás kezdőértékének megváltoztatására (egy oldalstíluson belül) az alábbi menüpont alkalmas:
Kijelölöd az oldalszámot - Szerkesztés - Mezők - Oldalszám - Eltolás : írj be -5 értéket, vagy annyit, amilyen eltolásra szükséged van.
Oldalszám eltolása
Oldalszám eltolása
Olvasd el a súgót, ezt a módszert nem minden esetre javasolja!


Másik lehetőség az előre gondolkodás:
Amikor az új oldalstílust beszúrod a dokumentumodba, megadhatod, hogy az oldalszámozás az új oldalstílus területén milyen számértéktől kezdődjön.
Oldalszámok beállítása új stílus alkalmazásakor
Oldalszámok beállítása új stílus alkalmazásakor
Persze ehhez az kell, hogy ne a kiegészítésre támaszkodj a dokumentumok oldalstílusainak létrehozásakor és alkalmazásakor, hanem te döntsd el jó előre, hogy milyen szerkezetű is lesz a dokumentumod és hozd létre kézzel a szükséges oldalstílusokat, és aztán alkalmazd azokat amikor szükséges. (Utólag is be lehet szúrni persze új oldalstílusokat, de jobb előre tervezni.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Miki24
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. december 1., szerda 23:49

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Miki24 »

Ma este amikor megnyitottam ismét a szakdolit, minden oldalszám helyén "oldalszám" szó van........................
open office 3.1 a Windows XP-n
Miki24
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. december 1., szerda 23:49

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Miki24 »

Na végül is összehoztam, Köszönöm szépen a segítséget! Ahhoz képest hogy először használtam openoffice-t, csak az oldalszámozással, számokkal volt egy kis probléma. De minden más flottul ment.

Még egyszer köszi!
open office 3.1 a Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ez itt egy fórum, minden információ morzsából tud tanulni valaki valamit.
Egymástól tanulunk, nincsenek itt kinevezett "tanárok".
Ma este amikor megnyitottam ismét a szakdolit, minden oldalszám helyén "oldalszám" szó van........................
Na végül is összehoztam,
...Hogyan? Két-három szóval odaírhattad volna...

Az én válaszom, helyetted:
Az "oldalszám" szöveg megjelenése csak egy "nézet" beállításon múlik. Előfordulhat, hogy valaki azt szeretné látni, hogy milyen fajta mezőket szúrt eddig a dokumentumába. Erre való ez a nézet. Vissza lehet kapcsolni a "Nézet - Mezőnevek" menüparanccsal (van gyorsbillentyű megfelelője is: Windows-on ez Ctrl-F9. Esetleg a "frissítés" gyorsbillentyűjével összekeverhető, így véletlenül is átváltódhat)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csányi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. november 27., szombat 18:49

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Csányi »

Halli,Halló...OpenOffice@csányi.de
Én egy tiszta magyar ajukú 63 alvidéki vagyok.Sajnos német,angol programokat használok,így a magyar szakkifejezésekkel nem vagyok annyira meg.Tehát nem tudom.én írok egy kb. 250 oldalas A5 nagyságú önéletrazot.Minden már meg tanultam,csak az oldal számozást NEM.A német OPEN OFFICE megy egyszerüen.Probáltam a magyararon ugyan asztat csinálni,de ott más "menü" pontok vannak és igy nem sikerül.Kérek valakit,hogy irja le mint egy elsöosztályosnak.Az esö két oldalt nem kell számozni.Az elsö oldal páratlan jobb alul.....1; a második páros bal alul 2......Remélem elég értelmes.
Erre a témára csináltam egy új. @-mail címet (ha esetleg valaki direkt válaszolna) amit csak e dologra használok.Késöbb meg lessz semmisítve.Elöre is köszönöm.Csányi....
OpenOffice@csányi.de
OpenOffice 3.1.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szervusz Csányi!

Elsőként javaslom neked a többnyelvű OxygenOffice3.2.1 használatát.
Nem csak a kezelőfelület nyelve változtatható meg bármikor, néhány kattintással, hanem a nyelvi eszközök (helyesírás ellenőrző, stb. is többnyelvű benne).
EN/DE/IT/FR/HU nyelvi eszközöket tartalmazza.
Ügy is tudod használni, hogy a kezelőfelület német, de a helyesírás ellenőrző magyar, vagy akár bekezdésenként más nyelven dolgozik.

Az oldalstílusok létrehozását, használatát az alapoktól kiindulva, nem lehet leírni úgy, hogy az részletes is meg rövid is legyen.

magyar nyelvű dokumentációk:
http://hu.openoffice.org/about-documentation.html

itt van néhány szál a magyar fórumról, amik az oldal stílusok használatával kapcsolatosak:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 306&p=1305
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... t=98&p=328

az angol nyelvű fórumon még több szál foglalkozik a dologgal:
http://user.services.openoffice.org/en/forum/index.php
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
barna
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014. szeptember 28., vasárnap 18:47

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: barna »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy az első oldalról szeretném eltűntetni az oldalszámot, de nem tudom, mert ha kiszedem, akkor a többi helyről is kiszedi. És ha kiszedem majd az első oldalról a számot, akkor szeretném, ha a másodk oldalon alul nem 1-est írna ki, hanem 2-est, a harmadikon meg 3-ast,stb. Ha nem az all-t választom ki, hanem a default-ot, akkor sem történik semmi és nem ufrik fel semmilyen kis ablak, vagy ilyesmi.

Tud valaki segíteni?
Openoffice 4.1.1 Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldal számozás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az első oldalra a többitől eltérő Oldalstílust kell alkalmaznod. A különböző oldalstílusú oldalakon a többitől (más Stílusú oldaltól) eltérő értékűre állítható oldal-tulajdonság mellett - Méret; Álló/fekvő; Margóméret, Háttérkép/szín; Élőfej, Élőláb (megjelenítése/eltüntetése, tartalma) - az oldalszámok megjelenítési módja is különbözhet.

Itt föntebb találsz linkeket olyan leírásokra, amelyek az oldalstílusok létrahozásával és alkalmazásával foglalkoznak.

Ennél van példa is:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... 306&p=1305

A már nem működő linkek helyett javaslom:
http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=& ... 7554,d.bGQ

https://help.libreoffice.org/Writer/Cre ... _Styles/hu

Az alábbi linket így közlöm, mert annyira tele van "egyebekkel", hogy működőképesre nem tudtam varázsolni. Másold a címsorba.

Kód: Egész kijelölése

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDkQFjAD&url=http%3A%2F%2Ffiles.szt.ektf.hu%2Fdl.php%3Ffile%3Dfiles%252FTan%25C3%25A1ri%2BMegoszt%25C3%25A1sok%252FSzab%25C3%25B3%2BR%25C3%25B3bert%252FInfotechnoligia_I_(IKT)%252FOsz%252FGyakorlat%252FLibreOffice-es-OpenOffice%252FOpenOffice.org%252FWriter_segedlet.pdf&ei=BFYoVMmhOIed7gaOj4HQAg&usg=AFQjCNHvGcUO3WV0YnyR2CMHdjA92h89ZQ&bvm=bv.76247554,d.bGQ

Nagyon-nagyon fontos, hogy az Apache OpenOffice és a LibreOffice CSAKIS a Stílusok megismerésével és használatával válhat számodra könnyen, és hatékonyan használható programcsomaggá. Kézi formázást, (kézi tulajdonság-beállítást) csak a legszükségesebb (máshogy nem megoldható) esetekben használj!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése