Standard JET db

Adatbázis kezelő
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Standard JET db

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Van egy *.mdb kiterjesztésű fájlom. Ha megnyitom xedit-tel, azt mondja, hogy ez egy „Standard JET db”.
Szeretném megnyitni Base-ban. Sajnos nem megy. Máshol olvastam, hogy ilyen adatbázisokat nem lehet közvetlenül megnyitni, csak kapcsolódni hozzájuk. Nosza! Kapcsolódás adatbázishoz.
Melyik típust válasszam? MySQL vagy valami mást? Sehogy nem működik.
Kell ehhez valami plugint felrakni?
A Kexi importáláskor folyamatosan lefagy. Esetleg van valami globális lib a Linuxban, amivel terminálban lehetne hozzáférni az amúgy nem túl bonyolult adatbázishoz (sorszám, címszó, leírás). Ezt lenne jó áttenni táblázatba vagy végső esetben TXT-be.
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Standard JET db

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

A *.mdb az MS Access fájlja. Itt van még pár infó.

Anti
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Standard JET db

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Köszi. Közben feltettem az mdbtools csomagot is, de ez sem tud hozzáférni az adatbázishoz. A fájl egy 1999-es CD-n van. Tudok hozzáférni Office 2000-hez Windowson, de most nincs itthon. Ezzel esetleg tudnám importálni?
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Standard JET db

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Nem vagyok otthon az adatbázis kezelésben, de nálam így működött:
Legyen: adatbazis.mdb a fájlunk.
- cd <adatbázis helye>
- mdb-header adatbazis.mdb (types.h, dumptypes.h, dumptypes.c fájlokat készít abba a könyvtárba, ahol az adatbázis van. A dumptypes.h fájl tartalmazza a táblák neveit)
- mdb-export adatbazis.mdb tabla >> tabla.csv
- az exportált adatok tetszőlegesen felhasználhatók.

Ugyanez GUIval. az mbdtoolshoz van egy gui is (mdbtools-gmdb), mellyel a fent leírtakat lehet gyorsan és egyszerűen megoldani.

Anti
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Standard JET db

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Most be tudtam tölteni Access-be. Azt írta, hogy egy régebbi verzióban készült. Aztán konvertálta. Exportálni nem lehetett helyesen, mert TXT-be csak a táblázat egy kis részét mentette (5000-nél több bejegyzés!). Aztán mentettem belőle XLS-t. Ezt már az Ooo meg tudta nyitni. Az mdbtools-szal próbálkoztam én is, de ez is elszállt. Biztos nem volt megfelelő verziójú (vagy nem volt szabványos) az mdb. Csak azt nem értem, mikori lehetett, ha 1999-es kiadásnál egy Office 2000 is régi verziót mond.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Standard JET db

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az mdb-tools egy félbehagyott fejlesztés eredménye, vagy dolgozik vagy nem, az mdb fájl sérülését is okozhatja, ezért is nem fejlesztették tovább.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése