konvertálás write-impress

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
szpahi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. március 31., szerda 19:33

konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: szpahi »

Kedves fórumozók!
Eddig sikerült megoldanom a write-ban írt szöveg konvertálását bemutatóba, de lenne egy kérdésem: hogyan lehetne beállítani, hogy a write-ban elmentett formátumot, stílust (betűtípus, betűméret, kiemelés, dőlt stb.) a konvertálás után is megtartsa? A másik gondom az lenne, hogy sokszor megtörtént már, hogy a bemutatót nem úgy játszotta le, ahogy lementettem. Megváltoztak a bekezdések, kimaradtak betűk, sorok stb. Nem beszélve arról, hogy az animált részeket szinte sohasem úgy játszotta vissza, ahogy előzetesen rögzítettem. Office 97-2000/XP formátumban szoktam menteni. Az a kérdésem, hogy ugyanígy viselkedne, ha ODF-formátumban mentettem volna?
Open Office 3.2.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Az a kérdésem, hogy ugyanígy viselkedne, ha ODF-formátumban mentettem volna?
Nem tudom, próbáld ki.
Eddig sikerült megoldanom a write-ban írt szöveg konvertálását bemutatóba, de lenne egy kérdésem: hogyan lehetne beállítani, hogy a write-ban elmentett formátumot, stílust (betűtípus, betűméret, kiemelés, dőlt stb.) a konvertálás után is megtartsa?
Úgy érted: Writer-ben írt szöveg Office 97-2000/XP DOC-ba mentve, majd újra Writerrel megnyitva, és átemelve Impress-be, ott ismét MS Powerpoint formátumba mentve, majd a bemutatót újra OOo-val megnyitva van gond? :) Akkor nem csodálom... ... De ha nem ennyire bonyolult a helyzet, akkor is az a véleményem hogy kevesebb konvertálást kellene alkalmaznod! (Legrosszabb eset, amikor egy kicsit az MSO-val szerkesztem, egy kicsit OOo-val szerkesztem a dokumentumot!)

ODF-be MINDIG mentsd el a dokumentumot, és az esetleges további szerkesztésnél, módosításnál mindig az ODF formátumból indulj ki! MS formátumba csak a kész dokumentum második példányát mentsd, átadás, elküldés céljából! Ez esetben az MS formátumú végeredmény MINDIG csak egyetlen OOo-MS konvertáláson esik át. (persze a régebbi MS formátum (nem UNICODE, meg egyéb nem illeszkedő) tulajdonságai miatt akkor se 100,00%-os a kompatibilitás. Létezik olyan kiterjesztés, aminek a segítségével egyetlen kattintással 3-4 különböző formátumba lehet a dokumentumot elmenteni.
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... %A9s#p2522
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szpahi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. március 31., szerda 19:33

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: szpahi »

Köszönöm a tanácsokat. Valóban célszerűbb lesz, ha végig ODF-formátumban dolgozom.
Open Office 3.2.
szpahi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. március 31., szerda 19:33

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: szpahi »

Még két kérdésem lenne, örülnék neki, ha valaki tudna segíteni:

1. Amikor write-ból impress-be konvertálom a szöveget, használva a File - Küldés - automatikus összefoglalóból bemutató funkciót, nem marad meg a dokumentum eredeti stílusa, formátuma (pl. dőlt, kiemelt, aláhúzott stb.) Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy be lehetne-ezt valahol állítani? - Vagyis, hogy az eredeti formátum, stílus megmaradjon a konvertálás során.

2. A másik kérdés: mi a különbség a között, hogy szövegdokumentumként (ODF) vagy szövegdokumentumsablonként (ODT) mentem el az elkészült munkát?

Üdvözlettel:

Sz. László
Open Office 3.2.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

2.: A sablon, mint a neve is mutatja mintaként szolgál később létrehozandó dokumentumokhoz. Emiatt a sablonba konkrét tartalmat csak ritkán szoktunk beleírni, inkább csak a dokumentum szerkezetét (fejezetek, címsorok, felsorolások, táblázatok, stílusok) módosítjuk, vagy adjuk meg benne. Ebben az állapotában megnyitva már a kedvünkre alakított munkafelületet kapjuk.
Persze, felhasználástól függően lehet benne konkrét (szöveges, táblázatos, képi, stb.) tartalom is. Sablonként berakhatjuk a fájlt az OOo alá akár alapértelmezett sablonként is, ami azt jelenti, hogy amikor megnyitom az OOo valamelyik programját, nem a megszokott üres dokumentum (az is egy sablon: ez az eredeti alapértelmezett sablon) nyílik meg, hanem a sajátunk.
Berakhatjuk NEM alapértelmezett sablonként is az OOo alá az elkészített sablonunkat, az pl. azzal az előnnyel jár, hogy a normál dokumentumként elmentett mintáinkat keresgélni kell a fájlrendszerben (a "legutóbb szerkesztett" lista ugyan egy ideig őrzi a linkjét), a sablontár rögzített listájából viszont bármikor elérhetjük.

...hogy a kétféle fájl belső szerkezete különbözik-e, azt nem tudom...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2010. április 1., csütörtök 11:39-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

1.: Visszakerestem, a napokban valaki éppen amiatt bosszankodott, hogy a Writeren belül nem módosul egy bekezdés minden, kézzel át/beállított karakterstílusa akkor, amikor a bekezdésre egy másik stílust ráhúzunk. Azt várta el, hogy az új stílus egységes kinézetét vegye fel minden, előzőleg kézzel gondosan különbözőre formázott (dőlt, vastag, aláhúzott) szövegrész.
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... ?f=6&t=706
Te meg (ugyan nem egy programon belül, hanem két program között) azt várod el, hogy MARADJANAK MEG az egyéni, az adott stílus alaptulajdonságaitól eltérő formázások. Most akkor melyik elvárást teljesítsék a program írói?
Csak most próbáltam ki az általad említett funkciót. Úgy látom, a szöveg, bár a címsorokat tekintve a szerkezetét megtartva, de egyebeket tekintve egyszerű formázatlan szövegként megy át az Impressbe, és ott felveszi az alapértelmezett stílusok tulajdonságait.
De ha egyszerű Ctrl-C, Ctrl-V -vel viszed át a Writerből a szöveget az Impress vázlat nézetbe, akkor az egyéni módosított stíluselemek megmaradnak, a fő stílusjegyek persze így is az Impressben alapértelmezett, vagy az általad (az Impressben) beállított stílushoz fognak igazodni. (Hátrány, hogy így nekem nem sikerült a címsorokkal elválasztott bekezdéseket automatikusan külön diákra szétválogatni, azt kézzel kellett megtennem.)
...Ennyit tudok (most már) a dologról...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szpahi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. március 31., szerda 19:33

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: szpahi »

Kedves Tibor!

Köszönöm az információkat! Én is azért kérdeztem rá erre a dologra, mert láttam, hogy a Ctrl+c, Ctrl+v eljárással nagyjából ugyanolyan formátumban másolja át a szövegeket a write-ből az impress-be. Ekkor viszont diánként kell felmásolnom mindegyik részletet. Gondoltam, hogy a formázás állandósága valamiképpen beállítható ehhez az automata funkcióhoz kapcsolódóan is, mert van úgy, hogy naponta több bemutatót kell készítenem (egyetemi előadásokra), és mivel előzetesen write-ban formázom a szöveget, nagy könnyítés lenne, ha ugyanilyen formátumban átmenne az impress-be.

Én eddig MS office-t használtam (régebbi verziókat), ezért próbáltam office 97-2000/XP formátumban lementeni a dokumentumaimat. Az Open office-t régóta kóstolgatom, most próbálok teljességgel átállni erre. Az új Open Office-szal nagyon meg vagyok elégedve, kivéve az Impress néhány sajátosságát, pl. hogy van ami nem úgy jelenik meg a vetítés során, ahogy elmentettem, de remélem ez megoldódik, ha ezután DDF-ben mentek.

Üdv.

Sz. László
Open Office 3.2.
szpahi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. március 31., szerda 19:33

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: szpahi »

Esetleg, ha van rá időd, kérlek, írd meg, hogy miképpen lehet az Impress vázlatába másolt egységes dokumentumot diákra tagolni.
Open Office 3.2.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

...Ahogy írtam: kézzel, azaz Ctrl-X, Ctrl-V-vel csináltam az előtte létrehozott (beszúrt) új diákra. Mindezt a vázlat nézetben.
Hiába hoztam létre ugyanis az első bemásolás előtt a többi szükséges diát is, az első Ctrl-V az egész szöveget az első diára tette. A többi diára átrakandó szövegrészt a hozzá tartozó címével együtt (a próbában csak egyetlen címsor szint volt) kivágtam az első diáról, és átraktam a megfelelő diára. Azt az egy címsort automatikusan felismerte, és minden dián "Cím" stílusúra változtatta a beillesztés után automatikusan.
Ennél többet én nem foglalkoztam ezzel a problémával, mivel az Impress-t igen ritkán használom...
Gondoltam, hogy a formázás állandósága valamiképpen beállítható ehhez az automata funkcióhoz kapcsolódóan is
Az előző hozzászólásodban jelzett beállítási lehetőségről nem tudok...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szpahi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. március 31., szerda 19:33

Re: konvertálás write-impress

Hozzászólás Szerző: szpahi »

Köszönöm szépen az információkat. Megpróbálom az általad javasolt változatot is, és lemérem, hogy melyik esetben végzek gyorsabban a feladattal.

Üdv.

Sz. László
Open Office 3.2.
Válasz küldése