Writer - stílus alkalmazásának hibája

Szövegszerkesztő
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Writer - stílus alkalmazásának hibája

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

OOO 3.2
Writer
WinXP SP3

Sziasztok!
Nem tudom találkozott-e már valaki a következő hibával a Writer -ben?
Ha egy Writerben megírt és odt-be mentett dokumentum bekezdéseihez utólag stílusokat rendelek a formázás miatt, akkor elég gyakran előfordul, hogy úgy tesz mintha alkalmazná a stílust, de például a stílusban beállított betűméretet nem rendeli hozzá a szöveghez, az marad az eredetileg begépelt (Alapértelmezett) betűméret. Tehát:
Adott egy 12pt betűmérettel Alapértelmezett stílussal ellátott bekezdés, amiből Címsor 1 lesz.
Címsor 1 stílusban beállítok mindent, betűméret is pl.: 24pt.
Ha ráállok a bekezdés bármely pontjára és Címsor 1-re formázom, nem minden esetben alkalmazza a Címsor 1-ben beállított paramétereket (marad 12pt betűméret).
Ez akkor kínos, ha nem veszem észre és "úgyfelejtődik". Ha kijelölöm a teljes bekezdést és nyomok egy CTRL+M-et, akkor kijavítja, de ezt több ezer bekezdésnél elég kínos egyesével megcsinálni (ráadásul, akkor meg törlődik a megrendelő karakterformázása; dőlt betű, vastagítás, aláhúzás, stb.)
Érdekes, hogy ha elmentem a doksit és visszatöltöm, akkor meg már kicseréli (alkalmazza a Címsor 1 beállításait). De a fentebb említett okok miatt nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás.
Kellene tehát valami F9-hez hasonló megoldás, ami a stílusokra is alkalmazható... de tudtommal nincs ilyen...
Példa doksit azért nem tudok feltenni, mert mentés után és visszatöltéskor a stílus alkalmazásra kerül, tehát a hiba nem fog látszódni.
Ráadásul ez a jelenség elég következetlenül jön elő, eddig még nem sikerült kitapasztalni mikor jelentkezik és mikor nem...
Vajon ez BUG?
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Writer - stílus alkalmazásának hibája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

...Pedig valamit csak kellene feltöltened.

Például:
Képernyőképet a hibásan formázott részről, és egy mintafájlt a változtatások (Stílus tulajdonságainak beállítása és annak alkalmazása előtti állapotról, és egyet az azutáni állapotról. (Még akkor is, ha a hibás állapot már nem látszódik az újabb megnyitáskor, de legalább teljes mértékben megismételhetők lesznek a lépéseid... A hiba talán így reprodukálható másik gépen is...)
Nálam frissen telepített WinXPprofi és OxygenOffice 3.2 kombinációval (tehát minden friss telepítés, nem frissítés! ...Most csak ez volt...) nem jött elő a néhány próbálkozásom alatt a probléma.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Writer - stílus alkalmazásának hibája

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Ráadásul ez a jelenség elég következetlenül jön elő, eddig még nem sikerült kitapasztalni mikor jelentkezik és mikor nem...
Nem mindig jelentkezik, épp ezért nem tudom kötni eseményhez. De a jelenség attól még megvan és többször szívtam már vele!

Ha végzek a munkával felteszek egy képernyő-videót.
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Writer - stílus alkalmazásának hibája

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Sziasztok!
Csatolok egy dokumentumot, amiben leírtam a nyomoromat!
Kiderült, a felvetett témában megjelölt működés nem hiba, hanem funkció (pedig nem is MS program :D ).
Csatolmányok
Névtelen 1.odt
(12.28 KiB) Letöltve 141 alkalommal.
Linux Mint
LibreOffice
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Writer - stílus alkalmazásának hibája

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Így már látom, és értem (érteni vélem).
de ha a felhasználó úgy gépelte be, hogy mindegyiknél formázott valamit – annak ellenére, hogy közlöd vele ne tegye –, ráadásul 100 címsornál is több van, elég melós mindegyiknél egyesével átállítgatni mindent.
Persze, ha a kedves felhasználó előbb formázgat és utóbb próbál (valaki) a bekezdésre egy másik stílust ráhúzni, akkor az egyedileg megváltoztatott tulajdonságú (pl. vastagított, dőlt, aláhúzott) szövegrészek - amit nyilván készakarva formázott olyanra - a stílus ráhúzása után önkényesen a stílusban mereven megadott tulajdonságúra változnának az általad javasolt megoldás esetén. A felhasználók másik 50%-a emiatt berzenkedne, legalábbis úgy gondolom.

Szerintem csak az lehet igazi megoldás, ha ténylegesen SZÖVEGSZERKESZTŐKÉNT próbálja meg mindenki használni az OpenOffice-t (és a többi szövegszerkesztő programot). Tudom: nehéz, mert tanulni kell hozzá. ...És ami még nehezebb: régóta rögzült szokásokon változtatni.
Vagyis: a felhasználó ELŐBB megtervezi a dokumentum szerkezetét és a kinézetét, majd létrehozza az új (vagy beállítja a meglévő) kívánt stílusokat, és csak utána kezd gépelni, meg a beállított stílustól egyedileg eltérni.

Utólag nagyon nehéz a szöveg javítójának eldönteni (de az OOo program írójának meg egyenesen lehetetlen), hogy az egyedileg megváltoztatott stíluselemekből mit is óhajt a kedves felhasználó megtartani, és mit kell átírni az új alkalmazott stílus alapján.

Most legjobb tudomásom szerint úgy működik, hogy amely tulajdonságot a szöveg írója kézzel megváltoztatott az elsődlegesen alkalmazott (pl.: Alapértelmezett) stílushoz képest, az úgy is marad az új stílus "ráhúzása" után is. Kivéve, ha a teljes, kijelölt bekezdésre alkalmazza előbb a "Formázás törlése" parancsot, amit az eszköztáron a bekezdés stílusok közt lehet megtalálni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése