diagram csoport láblécben

Adatbázis kezelő
bodnarj
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. március 23., kedd 12:02

diagram csoport láblécben

Hozzászólás Szerző: bodnarj »

Sziasztok!

Készítenem kell egy jelentést, melyben dátum szerint kell csoportosítanom, hogy adott személy hány színes és fekete-fehér oldalt nyomtatott ki.
Ezt csoportonként szeretném diagramon is ábrázolni. Az a baj, hogy akárhová teszem a diagramot, mindig hoz minden adatot, nem szűri meg a csoportosításnak megfelelően.
Pl:
2010.01.29.
==========
Kovács Béla szines:125 ff: 65
----------------------------------------------
2010.02.13.
==========
Kiss Piroska szines:32 ff:58
Nagy Lacika szines: 2 ff: 8

Ebben az esetben hogy 2 diagramot, de mindkét diagramon szerepel mindhárom személy adata. Hogy tudom megoldani, hogy az első csoport diagramján csak Kovács Bála, a másik csoport diagramján Kiss Piroska és Nagy Lacika legyen csak?

Köszönöm előre is.

Üdv,
BJ
OpenOffice 3.2 a Windows 7 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: diagram csoport láblécben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

1. kérdés: Mi az hogy "láblécben"? Oda akarod tenni a diagramot?
2. ötlet: A diagramoknál (ha már azonos bemeneti cellatartományt jelöltél ki a létrehozásuknál) szerkeszteni lehet az adattartományt utólag is: "Dupla-katt a diagramon->Adattartományok->Adatsorok" itt megadhatod hogy mely "Y" értékek szerepeljenek az adott diagramokon.
3. másik ötlet: már a diagram létrehozásánál csak azt az adattartományt add meg, amit látni szeretnél az adott diagramon...
4. lehetséges: ... hogy nem értem a problémádat...
5. kérés: tölts fel ide egy mintadokumentumot, az alapján okosabbakat is tudunk esetleg mondani. (főleg, ha megjegyzésekkel kipreparálod...)

Szerkesztve:
Bocsánat, elnéztem, ez tényleg nem az én "szakterületem". ...Azt se tudtam, hogy diagramot is kezel a Base. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2010. március 23., kedd 15:33-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: diagram csoport láblécben

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Gondolom, hogy a Sun Jelentéstervező használatával készíted a jelentést, mivel az FSF OOo alapból ezt tartalmazza.

A megoldás nem egyszerű, a csoportosított adatokat a diagram nem veszi fel, külön adatforrás kell mindegyik diagramhoz.

A lehetséges megoldás, lekérdezést készíteni a lekérdezés tervezőben a jelentés csoportosításnak megfelelően, és ezeket megadni a diagram adatforrásaként.

Ha a jelentés beállításait használod csak összesített adatokat tudsz bemutatni.

(Zizi64: nem Calc hanem Base fórum hozzászólás :))
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
bodnarj
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. március 23., kedd 12:02

Re: diagram csoport láblécben

Hozzászólás Szerző: bodnarj »

Zizi64:
Bocs, én fogalmaztam rosszul. Nem lábléc, hanem a csoport élőláb részére gondoltam.
Töltök fel egy egyszerű dokumentumot, amiben csak az van ami nekem kell. Abból egyértelműen látszik mit akarok.
Dátum szerinti csoportosításnál minden csoportnál hoz minden adatot, de nekem csak a csoportosításra vonatkozóan kellenének.

r4zoli:
A lehetséges megoldás, lekérdezést készíteni a lekérdezés tervezőben a jelentés csoportosításnak megfelelően, és ezeket megadni a diagram adatforrásaként.
Ezt most nem egészen értem. Most is lekérdezésből kapja az adatokat a jelentés. Le tudnád nekem írni másképp, mire gondolsz.
Csatolmányok
nyomtatok.odb
(90.54 KiB) Letöltve 189 alkalommal.
OpenOffice 3.2 a Windows 7 -en
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: diagram csoport láblécben

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

[strike] Minden diagramhoz külön-külön kell lekérdezést készíteni.

Átnézve a fájlodat, minden napra külön lekérdezést készíteni elég macerás lehet, de sajnos nincs jobb megoldás jelenleg.
A jelentés egy lekérdezésből dolgozik, a diagramnál van lehetőség másik lekérdezést megadni forrásként.[/strike]

Amit eddig írtam nem jó ötlet, úgy néz ki, hogy nem lehet megoldani a jelentéstervezőben azt amit akarsz.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése