Több ODBC kapcsolat egy adatbázisban

Adatbázis kezelő
feco75
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. november 10., kedd 15:09

Több ODBC kapcsolat egy adatbázisban

Hozzászólás Szerző: feco75 »

Üdvözlök mindenkit!

A kérdésem az, hogy lehet e egy adatbázisban több ODBC forrást beállítani? Az új adatbázis létrehozásánál beállítok egy MySQL ODBC kapcsolatot, de szükségem lenne egy Oracle ODBC kapcsolatra is, mivel onnan olvasnék ki adatokat. Az Oracle szervert nem én üzemeltetem.

A válaszokat előre is köszönöm.

feco75
OxygenOffice 3.1 Windows XP-n
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Több ODBC kapcsolat egy adatbázisban

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Nem támogatott jelenleg, lásd issue 42464, [RFE] allow to link tables from dfferent sources into one database file.

Az egyetlen amit tenni lehet regisztrálni és a szavazni a hibára, minél több szavazat, annál hamarabb javítják (legalábbis elvileg).
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
hajdul
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. október 14., szerda 21:06
Tartózkodási hely: Budapest, Köveskál
Kapcsolat:

Re: Több ODBC kapcsolat egy adatbázisban

Hozzászólás Szerző: hajdul »

Már miért ne lehetne? Nekem több is van. A windóz odbc kapcsolatok között kell beállítani. Gondolom nincs a gépen Oracle kliens, s nem kínálja fel az Oracle ODBC
kapcsolatot, ezért a Microsoft odbc for oracle-t kell választani.
Az én gondom inkább az szokott lenni, hogy, ha dba jogú userrel jelentkezem be, minden usert látok és nem lehet választani, hogy éppen melyik user sémájában akarok dolgozni, hanem felsorolja az összes táblát, user előtaggal (pl ELES.KI_SZAMLA_TETEL, ELESPRO.KI_SZAMLA_TETEL)
feco75
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. november 10., kedd 15:09

Re: Több ODBC kapcsolat egy adatbázisban

Hozzászólás Szerző: feco75 »

hajdul írta:Már miért ne lehetne? Nekem több is van. A windóz odbc kapcsolatok között kell beállítani. Gondolom nincs a gépen Oracle kliens, s nem kínálja fel az Oracle ODBC
kapcsolatot, ezért a Microsoft odbc for oracle-t kell választani.
Az én gondom inkább az szokott lenni, hogy, ha dba jogú userrel jelentkezem be, minden usert látok és nem lehet választani, hogy éppen melyik user sémájában akarok dolgozni, hanem felsorolja az összes táblát, user előtaggal (pl ELES.KI_SZAMLA_TETEL, ELESPRO.KI_SZAMLA_TETEL)
Nem igazán értelek. Azt tudom, hogy a Windows-ban több ODBC kapcsolatot is létre lehet hozni. Nekem az a problémám, hogy OpenOffice Base-ben nem tudok egy adatbázisban több ODBC forrásra hivatkozni. Tehát egy adatbázis-fájlban egyszerre lenne hivatkozás egy MySQL szerver egy sémájára, valamint egy Oracle szerver egy adatbázisára és így mindkét adatbázis tábláit látnám.
OxygenOffice 3.1 Windows XP-n
Válasz küldése