Microsoft Access adatbázis?

Adatbázis kezelő
Csibe
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. április 10., csütörtök 9:45

Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: Csibe »

Kedves Fejlesztők!

Microsoft Access MDE Database "kiterjesztésű" adatbázist milyen módon tudok megnyitni a BASE-el?
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Itt leginkább OOo használók vannak, néhány magyar fejlesztőt kivéve :) .

MDE egy mdb adatbázis VB kóddal és korlátozott hozzáféréssel, ha jól tudom a benne lévő adatok is csak jelszó megléte esetén elérhetők.

Meg kell próbálni az alább leírt módszerrel hozzáférni.

Az MSA mdb fájlokkal kapcsolatban nincs még magyar információ forrás, az angolok itt ésitt elérhetők az OOo wikiben.

De röviden annyi, hogy az mdb, accdb (2007) fájlok, nem teljesen használhatók Base alól, csak a táblák és a lekérdezések érhetők el, az adatbázis többi részét (jelentések, űrlapok) újra kell készíteni.

A mdb fájlt, mint külső adatbázishoz való csatlakozást lehet megvalósítani.
Fájl>Új>Adatbázis, Kapcsolódás létező adatbázishoz, alul a legördülő menüből kiválasztani a Microsoft Access-t, majd megadni az elérési útvonalat, elmenteni a Base fájlt.

A baloldali részen "Adatbázis" "Táblák" - alatt az elérhető táblákat és lekérdezéseket lehet megtalálni.

Az adatok egy üres Base adatbázis fájlba is átmásolhatók, húzd és ejtsd módszerrel, ekkor már teljesen át lehet térni a Base használatába.

Lehetőség van az mdb fájlok ODBC forrásként való kezelésére is.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
OroszNorbert
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. május 10., szombat 17:23

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: OroszNorbert »

Akkor ha jól értem, nálam van egy általam access2003-as ban elkészített adatbázisom, és mivel házi otthoni dolgokról szól, ezért a mezei háziasszonyok használnák.
De akkor csak az tudja használni aki kifizet otthonra egy vagyont az MS Office szoftvercsomagért, aminek 98%-át nem is használná.
Mi akkor a jó megoldás... Hisz egy felhasználó által egyszerűnek vélt kis adatbázis szoftverecske, pl. az enyém azért elég bonyolult programozást vett igénybe, hogy azt még egyszer átírjam, viszont mindenképp adatbázis és nem egy megvalósítható dolog lenne pl. Delphi-vel külön önálló szoftverként.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ez a fejlesztő dilemmája, ha MSA alá készít valamit, és az nem különálló alkalmazás akkor aki használni akarja annak megkell vennie a MSA-t is. Ha Base alá készít valamit akkor azt a Base-el tudja használni több platformon is de a MSA alól nem.
Ez van. StarBasic dokumentáció itt, ebben lehet az OOo-t programozni.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: timar »

Nem OOo-téma, de az Access 2007-hez létezik ingyenes runtime, ami pont arra szolgál, hogy az is tudja futtatni az Access 2007-ben írt alkalmazást, akinek nincs Access 2007-e. Access 2003-hoz is létezik ez, de a fejlesztő számára fizetős kiegészítőt igényel.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
kave
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. április 14., kedd 12:35

Re: Microsoft Access adatbázis? [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: kave »

"De röviden annyi, hogy az mdb, accdb (2007) fájlok, nem teljesen használhatók Base alól, csak a táblák és a lekérdezések érhetők el, az adatbázis többi részét (jelentések, űrlapok) újra kell készíteni.

A mdb fájlt, mint külső adatbázishoz való csatlakozást lehet megvalósítani.
Fájl>Új>Adatbázis, Kapcsolódás létező adatbázishoz, alul a legördülő menüből kiválasztani a Microsoft Access-t, majd megadni az elérési útvonalat, elmenteni a Base fájlt."

Kedves r4zoli!

Windows XP alatt a 3.0.1-es OpenOffice-szal próbálok megnyitni egy MS 2007-tel készült adatbázist (tudom, meg lehetne tekinteni másként, de szeretném szerkeszteni OOO-ban). Tudok importálni mdb file-okat, viszont accdb file-t nem tudok megnyitni.
"Fájl>Új>Adatbázis, Kapcsolódás létező adatbázishoz, alul a legördülő menüből kiválasztani a Microsoft Access-t, majd megadni az elérési útvonalat, elmenteni a Base fájlt", pl. siker néven
lépések után a válasz: Nem hozható létre kapcsolat a következő adatforrással: "siker"
Function sequence error

És innentől kezdve ezzel a siker.odb-vel nem tudok mit kezdeni, ha a táblák ikonra kattintok, ugyanazt a hibát adja.
Van rá megoldás?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kave 2009. április 15., szerda 23:58-kor.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 8.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az accdb esetében a "Microsoft Access 2007" opciót kell választani a legördülő listából, a felhasználók megkeverésére ez a lista alján található míg a MSA a legtetején (MS Win) változatban.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
kave
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. április 14., kedd 12:35

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: kave »

Köszönöm, úgy is próbáltam, de ugyanazt a hibát adta. Az most orvosolta a helyzetet, hogy ugyanabba a könyvtárba raktam be mind a forrás-, mind a mentett file-t. Írtam hozzá pár lekérdezést, meg kitöröltem a táblaként átjött lekérdezéseket (ami törölte az eredeti 2007-esből a lekérdezéseket - érdekes jelenség...). Viszont most jön a probléma: egy másik gépen szeretném megnyitni a Kosarladba_01. odb file-t. Az elérési útvonala mind a 2007-esnek, mind az odb-nek ugyanaz, hogy még csak ezzel se lehessen problémája. Fönn van az OOO3, tehát volna mivel megnyitnia. De miután megnyitom, s megnéznék egy, már meglévő lekérdezést, vagy a táblát, a válasz:
Nem hozható létre kapcsolat a következő adatforrással: "Kosarladba_01".
Function sequence error.
Ezt írja. Az eredeti neve kosarlabda.accdb

Ezt hogy lehet orvosolni? Az "anyagépen" átlehet másolni tetszőleges mappába az odb-t, úgyis működik.
:roll:
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 8.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A csatlakozást kellene helyreállítani, a Szerkesztés>Adatbázis>Kapcsolat.. alatt, újra megkeresve az accdb fájlt.

Más ötletem nincs, accdb-vel nem próbálkoztam még eddig.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
kave
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. április 14., kedd 12:35

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: kave »

Sajnos ez sem segít. Miután tallóztam a megfelelő file-t, akár ellenőrzöm, akár csak a táblákra kattintanék, az előzőben említett hibaüzenet a válasz. :cry:
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 8.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Csak egy ötlet mi történik ha telepíted a 2007 Office System Driver: Data Connectivity Components?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
kave
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. április 14., kedd 12:35

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: kave »

:D :D :D
Siker!
Köszönöm szépen!!!
:D :D :D
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 8.x
zsoltip
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. augusztus 28., csütörtök 16:06

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: zsoltip »

Sziasztok!

(Az OxygenOffice 2.4 ill. 2.6 verziót használtam már korábban, de nem túlságosan sokáig, mert a .ppt fájlok megnyitási ideje hosszú volt, valamint a Calc-ban nem tudtam olyan kis "játékokat" használni :); A 3.0 verzioval probáltam MsAccess által létrehozott fájlokat kezelni, de ez sem jött össze :cry: )
Mostanában úgy oldottam meg a gépem legalitását, h 2 havonta rendszertelepités, és így mindig tudtam a 60 napos MSoffice próbaverzióját használni...csakhát erre sok idő kellene...és feleslegesnek is látom ezért rendszert rakni. Néhány nap múlva lejár a legutóbbi 60 napos próbaidő, így választás elé kerültem. Vagy rendszertelepítés, vagy pedig ismét OxygenOffice.
(Open- és oxygen Office között csak annyi a különbség, h utóbbiban alapból benne vannak a bővítmények?
Word, Excel, PowerPoint, Access azok a programok amiket a suliban használunk, és nekem is kellene használnom itthon, mert ugyebár az informatika érettségihez ez kell...

Arra lennék kíváncsi, hogy ezek a fent emlitett dolgok a legujabb Open vagy Oxygen ofice ban megoldottak e már; vagyis inkább, hogy használhatók e?
Nem igazán tudtam meg, hogy ez a 2 hozzászólással ezelőtt szereplő link mire is jó :?: : "Csak egy ötlet mi történik ha telepíted a 2007 Office System Driver: Data Connectivity Components?"

Bocsánat a bőbeszédűségemért.
Várom a válaszokat
Köszönettel: zsoltip
:shock:
Ms Windows XP • 2.4.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

programok amiket a suliban használunk, és nekem is kellene használnom itthon, mert ugyebár az informatika érettségihez ez kell...
Akkor azt használj ami az érettségehez kell. Az OOo csak hasonlít a másikra, a Writer, Calc 80-90%-ban, az Impress 70%-ban, a Base 30%-ban, a Draw 0%-ban (mert nincs a MSO-ban hasonló modul) fedi le az MSO-t.
szereplő link mire is jó, (2007 Office System Driver: Data Connectivity Components)
Az Access 207ben elkészített adatbázis táblái és lekérdezéseinek elérhetőségét biztosító komponenseket telepíti, az olyan MS win gépekre ahol nincs és nem is volt soha telepítve MSO2007, vagy MSA 2007 futtató környezet.
Open- és oxygen Office között csak annyi a különbség, h utóbbiban alapból benne vannak a bővítmények?
Nagyjából, néhány olyan fejlesztés is bekerül ami az OOo-ba nem.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
zsoltip
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. augusztus 28., csütörtök 16:06

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: zsoltip »

Köszönöm a válaszokat.

Akkor a MSAccess fájlait nem tudom szerkeszteni OOo-ban? Semmi megoldás?
Ms Windows XP • 2.4.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A mdb, accdb fájlhoz lehet csatlakozni, nézd meg a második hozzászólást itt.
Csak a táblák/nézetek és a lekérdezések elérhetők, űrlapok, jelentések nem.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv zsoltip!
csak egy kis off:

"Bocsánat a bőbeszédűségemért"

Szerintem ez még egyáltalán nem volt az, nincs miért bocsánatot kérned. Sőt, legalább ilyen részletességgel kellene körülírnia a problémáját mindenkinek, hogy egyáltalán megérthesse a reménybeli segítő, hogy mi is a gond.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
hajdul
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. október 14., szerda 21:06
Tartózkodási hely: Budapest, Köveskál
Kapcsolat:

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: hajdul »

Szerintem minden további nélkül szerkeszthető, nekem most oracle11 adatbázishoz sikerült csatlakoznom az alábbi módon, s mivel ott felkínálja az MSACCess2007 opciót is, ez lehet a megoldás.
Az is jó ha az MSaccess adatbázis ODBC (rendszerDSN a biztos) ként is regisztrálva van, akkor az ODBC-t és az MSAccess opciót lehet választani.
Megjegyzés a JDBC nem jó a nem SUN adatbázisokhoz.
Kis hezitálás után betölti a táblákat (a nézeteket sajnos nem) Majd a tábla nevére jobb egérgombbal kattintva lehet a szerkesztés opciót kiválasztani.

Szerintem nem lenne rossz, ha a külső adatforráshoz történő csatlakozás mondjuk a Calc-ban egyszerűbb lenne, mert akkor könnyedén lehetne bármilyen lekérdezést készíteni fogd és vidd módszerrel is.
(Oracle adatbázis esetén gond, hogy minden USER, minden tábláját felkínálja, s emiatt lehet egy kissé lassú)
A Base indításakor az adatbázistündéren a kapcsolódás létező adatbázishoz opciót kell választani, majd a legördülő menüből a MicrosoftAccess2007 opciót kell választani!
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
h.attila
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. október 12., hétfő 15:05
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Microsoft Access adatbázis?

Hozzászólás Szerző: h.attila »

OFF
timar írta:Access 2003-hoz is létezik ez, de a fejlesztő számára fizetős kiegészítőt igényel.
Az Access2007 Runtime-je képes "futtatni" a 2003-as formátumban lévő Access fájlokat is.
Arra kell ügyelni, hogy az Access2003-ban az alapértelmezett fájlformátum nem a 2003, hanem az eggyel korábbi verzió, tehát vagy át kell állítani vagy át kell konvertálni.
A dolog nem tökéletes, mert a 2003 Northwind mintapéldája nem megy, viszont a többi példa, meg az én nagyon egyszerű alkalmazásaim jól működnek.
OxigenOffice Professional 3.1.1 M019 - OxigenOffice Build 25
Válasz küldése