ID mezős kapcsolat 2 tábla között a legördülő listában

Adatbázis kezelő
vanyid
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. április 9., szerda 16:48

ID mezős kapcsolat 2 tábla között a legördülő listában

Hozzászólás Szerző: vanyid »

H!

Remélem nem megoldhatalan problémába ütköztem. Ha sikerülne ezt megoldani, akkor cégünk áttérne az OoO Base - re.
Van pl. 2 tábla a következő mezőkkel:
-------------------------
cegek tábla:
ID_ceg :int <- PRIMERY KEY
rogzito_ID :int
ceg_nev :string
...
--------------------------
user tábla
ID_user :int <- PRIMERY KEY
nev :string
--------------------------

Most jön a probléma:
Lenne egy form ahol a cégek adatait lehetne bevinni. Egy olyan legördülő listát szeretnék készíteni amiben az adatok a cegek.rogzito_ID -ből lennének, de ami látszik az a user.nev -ből.


(Más adatbázis kezelőben (pl:MS Access) úgy tudtam megoldani, hogy a legörülő lista adat mezejét a cegek.rogzito_ID -re állítottam, a lista ami megjelenik az egy SQL utasítás: SELECT user.ID_user, user.nev FROM user. Ilyenkor a legördülő listában 2 összerendelt oszlop jelent meg (a Base-ben csak az első oszlop jelenik meg. Már az sem sikerült, hogy mind a 2 oszlop látszódjon) az egyikben az ID_user a másikban a user.nev.

És amit nem találok a Base-ben, be lehetett állítani, hogy melyik oszlopot milyen szélességel mutassa. Az elsőt amiben az azonosító volt beállítottam 0-ra és már csak a név látszott és a nevet írta bele a legördülő listába is, de a mögöttes adatokat megfelelően tárolta, tehát az ID-ket rendelte össze.)

Ha valaki találkozott már ezzel a problémával (szerintem biztos) és sikerült megoldania, attól nagy és mély tisztelettel kérem, hogy ossza meg velem is, hogy sikerült megoldani!

Köszönöm!

Ványi Dénes.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ID mezős kapcsolat 2 tábla között a legördülő listában

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Milyen oprendszer és melyik OOo változat?

A MSA-val már régen találkoztam és nam nagyon programoztam benne, de a Base-ben, a legördülő listát a Lista panellel tudod megoldani mégpedig úgy, hogy a Tulajdonságok, Adat fülön, az SQL-t állítod be a Lista tartalmának típusának, és a formátuma:

Kód: Egész kijelölése

SELECT "user", "ID_user" FROM "user"  
ezzel csak az a probléma, hogy a 2.4 alatt hibás, és várhatóan ha lesz 2.4.1-es változat, akkor lesz javítva, illetve a fejlesztője kiadott egy saját próbálkozást ennek a hibának a javítására, de azt még nem próbáltam.
A 2.3 alatt rendesen működött.

A második részét másképp próbáld meg így nem tiszta nekem, hiányzik a MSA tudásom hozzá.
Lehetőleg egy témába egy kérdést tegyél fel, a későbbiekben a visszakereséskor nem okoz keverdeést.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
vanyid
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. április 9., szerda 16:48

Re: ID mezős kapcsolat 2 tábla között a legördülő listában

Hozzászólás Szerző: vanyid »

r4zoli írta:

Kód: Egész kijelölése

SELECT "user", "ID_user" FROM "user"  
Én nem pont ezt írtam, azért nem működik

Kód: Egész kijelölése

SELECT "ID_user", "nev" FROM "user" 
Egy kicsivel jobban beleástam magam a fórumba és megtaláltam a megoldást.
A LEÍRÁSok topicban a milyen leírások legyenekben
A 3. bejegyzésben van egy PDF és abban a 20-23. oldalakon.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ID mezős kapcsolat 2 tábla között a legördülő listában

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Akkor ezt elrontottam, fejből próbáltam meg :cry: , pedig elolvashattam volna saját munkámat.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése