OpenOffice 3.2 Base

Adatbázis kezelő
tallsoft
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 19:28
Tartózkodási hely: Budapest

OpenOffice 3.2 Base

Hozzászólás Szerző: tallsoft »

A főiskolán, ahol dolgozom, a laborokban OpenSUSE alatt használjuk a 3.1.1-es kiadású OpenOffice.org csomagot. Irodai, otthoni és hordozható gépeimen történeti okokból inkább Windows alatt dolgozom.

Amikor értesültem arról, hogy letölthető a már nem RC 3.2-es kiadás, azonnal leszedtem és elkezdtem tesztelgetni, de egy leírásban azt olvastam valahol (remélem, csak félreértelmeztem!), hogy az OOo.Base alprogramban végzett módosítások miatt nem teljesen 100%-os a kompatibilitása a korábbi, 3.1.1-es csomaggal.

Mivel nem engedhetjük meg, hogy a 3.2-vel készített adatbázisokat ne tudják olvasni és tökéletesen kezelni a laborokban telepített 3.1.1-es példányok, először szabályosan uninstalláltam a Windwsos gépemről a 3.2-es pakkot, majd újra telepítettem a 3.1.1-et. És itt kezdődnek a gondok...

A példám nem egyedi, több kollégám is hasonlóan járt. Míg korábban egy gépen egyszerre fel volt telepítve, és egymás mellett is használható volt az IBM Lotus Symphony 1.3, a Multiráció EuroOffice 2005 pakkja, az OpenOffice.org 2.4.1 és a Sun StarOffice 8.0, először megpróbáltam a meglévő 3.1.1-es mellé, egy másik könyvtárba telepíteni a 3.2-est, egy külön könyvtárba. Hát nem ment. A 3.2-es mindig törölte és sorra kinyírta a korábban telepített változatokat. Most ezeket kénytelen vagyok külön virtuális gépeken futtatni.

Ezt még elviselném, de egy másik tünet is következetesen jelentkezik. Ha ráklikkelek a sokadik újratelepítés után is egy ODT, ODS, ODB vagy ODD fájlra, akkor először homokórázik a rendszer, majd egy perc múlva a homokóra is eltűnik és látszólag nem történik semmi. Legfeljebb jelzi, hogy van egy sérült doksi, megpróbálja javítani, de ez a folyamat is leáll és nem jelenik meg a várt felület.

Ha azonban valahogy sikerül valamelyik indító ikonnal, linkkel elindítani az OOo bármelyik alkalmazását, és az már fut, akkor a TC-ben bármelyik OOo doksi fájlra kattintva előbb-utóbb bejön a program a szóban forgó doksival. Illetve ezt csinálta, de ma már 30 percet is vártam, és nem történt semmi, majd a Feladatkezelőben megnézve kiderült, hogy futni próbált - láthatatlanul, és eredménytelenül 6-8 soffice.bin, 8-12 db soffice.exe és néhány további OOo program.

Kérdésem az, hogyan szabadulhatnék ebből a helyzetből?
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice 3.2 Base

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A Base 3.2-ben az alűrlap kezelés hibás ezért nem célszerű frissíteni a 3.1.1-ről. Ha mégis frissítettél, akkor a issue 108390 alatt található makrók használata lehet a megoldás.

Valamilyen változtatás történt a felhasználói profil környékén a 3.1.1 és 3.2 között, ami azt okozza, hogy a verzió vissza állítás után hibás a működés, a felhasználói profil törlése a megoldás, de ennek következményeként a telepített kiterjesztéseket újra fel kell tenni. [Leírás]Felhasználói profil törlése.

A fájl hozzárendelési problémára nincs ötletem.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése