kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
hanna1968
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. július 10., péntek 14:00

kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: hanna1968 »

Sziasztok !

W Vistára telepítettem Open Office 3,1-et. A régen Word alatt futó dokumentumok már Open - ben nyílnak. A gondom az ,hogy az hogy a törölt karakterek áthúzva vannak jelen a dokumentumban és nem tudom törörlni őket ...... Biztos megmosolyogtató a probléma de szeretném ha valaki segítene hogy hol tudok állítani rajta hogy ne jelenjenek meg a töröltek.. előre is köszönöm. :knock:
Ms Windows XP • 3.1.X • MS Windows Vista
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Szerkesztés - Változtatások követése - Megjelenítés (pipa kiütése)
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Csurika »

MIndenkinek üdvözlet! Most álltam át az OpenOffice használatára, miután sok évig MS Office-t, Word 97-et használtam. Ezt azonban tönketette egy biztonsági
résen bejutott kártevő. Úgy döntöttem, nem veszek méregdrága új Office-t, hanem igyekszem megtanulni pl. Writer és az Impress használatát. Most viszont a
nyomtatóm okoskodik, nem akar .rtf fájlokat sem nyomtatni. Lehetséges, hogy valamit nem állítottam be? Tud valaki segíteni? HP Deskjet a nyomtatóm. Üzemkész,
de valahogy "nem látja" a fájlokat. :(
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
nem akar .rtf fájlokat sem nyomtatni.
SEM? mást sem?
Csak OOo-ból nem működik, vagy más programból sem nyomtat? Esetleg valamilyen (szövegszerkesztő, vagy bármilyen, pl. grafikai) programból, valamilyen típusú fájlokat rendesen kinyomtat? .(..vagy WEB oldalt, pdf-et?)
JAVA van fenn a gépen? (nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de OpenOffice-hoz mindenképpen tegyél fel JAVA-t.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az OOo rft formátum támogatása az OOo átlagához képest is gyenge, annyi féle változat van rtf-ből, hogy nem lehet jó import-export szűrőt készíteni hozzá.
Javaslom minden rtf dokumentumot konvertálj át odt-re, odt-ben szerkeszd és amikor végeztél a formázással akkor mentsd doc formátumba ha másnak ebben a formátumban kell.
Fájl>Tündérek>Dokumentumátalakító segítségével, egész könyvtárakat tudsz konvertálni.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Ez utóbbi információ nekem is új. Ha valamivel, akkor az RTF megnyitással, abba való mentéssel nem volt eddig semmi gondom.
Ezek szerint: ami késik, nem múlik... :)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Leginkább az rtf-be illesztett képek esetében (nem olvassa be, vagy nem exportálja), és az erősen formázott szövegek esetében vannak problémák.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Köszönöm a tanácsokat, a HP Deskjet drivere okozta, megkapta neten keresztül a frissitést (bekapcsolva hagytam a nyomtatót és feldobta a frissités ablakát). De változatlanul gondja van a Writerből .rtf fájl nyomtatásával, ha abban fotók is vannak. Egyszerűen kihagyja a fotók helyét. Mit tegyek vele?
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Sajnos a Word 97 .doc fájljait fertőzte meg a Sasfris trójai, a gép egyszerűen allergiás a .doc fájlokra, még a levelező is. Megkerülte a gép biztonsági rendszerét, ami azért is kínos, mert fizetős komplex védelem van rajta. Ezért töröltem véglegesen az MS Office-t. Csak az .rtf jöhet szóba.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Csak az .rtf jöhet szóba.
Ha küldöd valakinek a dokumentumot, akinek már nem kell szerkeszteni, akkor inkább pdf-et használj.
Ha te hozod létre és neked kell kinyomtatni, akkor ODF (odt) kiterjesztést használj.
Létezik egy kiterjesztés ami egy gomb nyomásra egyszerre ment doc, rtf és txt fájlba: zip csomagba. Hátha ott nem veszi észre a féreg... (ugyanazt az OOo export modulokat használja, csak egyszerre vezérli a kiterjesztés azokat)
Egyszerűen kihagyja a fotók helyét. Mit tegyek vele?
...Ha nyomtatás előtt odt-be mented, úgy nyomtatod esetleg...?
Sajnos a Word 97 .doc fájljait fertőzte meg a Sasfris trójai, a gép egyszerűen allergiás a .doc fájlokra, még a levelező is.
Ha a víruskeresők sem boldogulnak vele, akkor nem ártana egy újratelepítés, a fertőzött fájlokat meg előtte rtf-be, txt-be, odt-be menteni, aztán a doc-okat kukába még az újratelepítés előtt! Lesz munkád vele, míg ugyanolyanra formázod a dokumentumokat, de egyszer meg kell szabadulni ezektől a férgektől. (Biztosan tudod a típusát a fertőzésnek? Kifejezetten ezt iró, tisztító alkalmazást nem találtál? Nagy vírusirtó cégeknek szokott lenni ingyenes, letölthető, egyféle fertőzést irtó alkalmazásaik.)

...Most nem írom, hogy tegyél fel mintafájlt...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kezdő vagyok de hódítani akarok :-)

Hozzászólás Szerző: Csurika »

A problémákat az okozta, hogy az MS Office 97 maradványai (a Program Files-ban az Install könyvtárban) és a Registryben bennragadtak. Mivel csak hét hónapos a gépem és ennyi ideje van fent a Windows XP SP3, úgy gondoltam, megpróbálom a Registryből és mindenhonnan törölni az Office maradványait (Csökkentett mód, rendszer-visszaállítás kikapcsolva, kémprogram irtó lefuttattása). Ekkor már gyorsabb lett, de még mindig akadozott. Végül az OpenOffice 3.1-et is letöröltem, megint takarítottam, ezúttal Ccleaner Crap Cleanerrel. Aztán letöltöttem és telepítettem az OpenOffice.org 3.2-t. Ez volt a megoldás, minden ragyogóan működik, kezeli többek között a kb. hét-nyolc éves CD-n levő régi .doc fájlokat is, az Impress sem akadozik, ha Power Pointot nyitok meg. A tanulság az, hogy MS szoftvert nem is olyan egyszerű tökéletesen eltávolítani, különösen ha belezárta a fertőzést a kémprogram irtó. Tizennyolc éve ismerem a számítástechnikát, de megint tanultam valamit. Köszönöm a segítséget. :D
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Válasz küldése