Nagy tömegű adat felvitele

Adatbázis kezelő
Lopez
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 9:17

Nagy tömegű adat felvitele

Hozzászólás Szerző: Lopez »

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy van egy ezer tételes cikktörzsem, ami alapján egy táblát kellene hetente feltölteni (nevezzük gyártásnak). A táblába a törzsből kivett id kerül, egy dátum, egy cég id és egy mennyiség. A két id természetesen relációban van a saját törzs táblájukkal.
Nem mind az ezer tétel van minden héten töltve, csak némelyik. Listboxal tudom hozni egy griden (szép magyaros :) ) a törzset, csak baromira kényelmetlen föl le tekerni a táblában. Ráadásul jó lenne látni, hogy mennyi annak a tételnek a tervezett értéke. Arra gondoltam, hogy minden egyes bevitelkor feljönne a teljes törzs egy beviteli táblában, mindegyik mellett a tervezett érték, mellette be lehetne ütni a mennyiséget, a griden kívül lenne egy listbox a cég id-hoz és egy dátum beviteli mező. Ezzel a két mezővel lenne feltöltve minden olyan rekord, amiben van érték és az bekerülne a gyártás adattáblába. Amelyik cikk mellett nincs mennyiség, azt nem kellene felvinni. Meg lehet ezt oldani makrók nélkül? Vagy muszáj lesz azt is megtanulnom? :)
Openoffice 3.1 Windows 7-en
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy tömegű adat felvitele

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az alábbi fájl űrlap/alűrlappal az angol fórumról segíthet a megoldásban.

http://user.services.openoffice.org/en/ ... hp?id=6830


Az OOo 3.1.1-ben biztos működik, az angol OOo 3.2-ben biztos nem, az alűrlap kezelése hibás, csak a 3.2.1-ben lesz javítva.

A magyar 3.2-ben nem tudtam még kipróbálni.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Lopez
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 9:17

Re: Nagy tömegű adat felvitele

Hozzászólás Szerző: Lopez »

Ez is egy hasznos kiegészítés, de nem erre gondoltam. Azért köszi ;)
Hanem képzelj el egy cikktörzset és egy árufogyást. Az árufogyásba a cikktörzs id-jait kell beírni, de csak azokét, amikből fogyás volt. De mivel nagy a törzs, egyszerűbb felsorolni az egészet(tehát megjeleníteni a törzs táblát), melléírni az aktuális fogyásokat és a nemüres mennyiségű rekordokat beletenné a fogyásba. Azzal az "extrával", hogy a fogyásba minden dátum mezőhöz egy dátumot írna be, ami az űrlapon valahol egyszer beírásra kerül. És ha 140 termék mennyiségét töltöm ki, akkor mind a 140 új fogyás tételhez azt írja be.
Openoffice 3.1 Windows 7-en
Válasz küldése