Fájlok kezelése Base-ban

Adatbázis kezelő
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Fájlok kezelése Base-ban

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdvözletem!

Szeretnék egy adatbázisban tárolni fájlokat/vagy útvonalakat. A lényeg, hogy űrlapon keresztül lehessen rögzíteni, majd megnyitni a fájlokat.
Ehhez találtam az "űrlap vezérlőelemek"-en belül a "további vezérlőelemek" részen a "fájlválasztás" mezőt. Nem tudok ennek beállítani adatmezőt (adat fül), így azt sem tudom milyen formában tárolná a bevitt anyagot és hogyan tudnám onnan kiolvasni.

Anti
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fájlok kezelése Base-ban

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Andrew Pitonyak Base programozási dokumentumában a 2.5 pont alatt található a megoldás, csak makrókkal lehet ezt megtenni.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Zeugniss
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. február 18., csütörtök 12:46

Re: Fájlok kezelése Base-ban

Hozzászólás Szerző: Zeugniss »

Szervusztok!
Sajnos nem értek sem ehhez a programhoz sem az access-hez. Azt szeretném megoldani, hogy egy adatbázist fel tudjak tölteni a megfelelő adatokkal űrlap segítségével. Eddig sikerült is eljutnom. A bajom ott kezdődik, hogy minden egyes rekord utolsó eleme egy pdf fájl kéne hogy legyen, ami lekérdezéskor megnyitható. Azt sem tudom, hogy egyáltalán ezt meg lehet-e csinálni. Ebben szeretném kérni a segítségeteket. Sajnos az előző hozzászólásban lévő linkkel nem tudtam segíteni magamon, ezért fordulok hozzátok.
OpenOffice 3.2 a Windows XP-n
hajdul
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. október 14., szerda 21:06
Tartózkodási hely: Budapest, Köveskál
Kapcsolat:

Re: Fájlok kezelése Base-ban

Hozzászólás Szerző: hajdul »

Zeugniss írta:Szervusztok!
Sajnos nem értek sem ehhez a programhoz sem az access-hez. Azt szeretném megoldani, hogy egy adatbázist fel tudjak tölteni a megfelelő adatokkal űrlap segítségével. Eddig sikerült is eljutnom. A bajom ott kezdődik, hogy minden egyes rekord utolsó eleme egy pdf fájl kéne hogy legyen, ami lekérdezéskor megnyitható. Azt sem tudom, hogy egyáltalán ezt meg lehet-e csinálni. Ebben szeretném kérni a segítségeteket. Sajnos az előző hozzászólásban lévő linkkel nem tudtam segíteni magamon, ezért fordulok hozzátok.
Ilyet a BAse-ben még nem lehet megcsinálni. Ehhez BLOB adattipus kellene.
Adatbeviteli interfészen lehetne (program ami segít az adatmanipulációban) megoldani, hogy egy mezőbe (varchar tipussal) felvitt elérési út nyíljon meg a regisztrált alkalmazással.
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Válasz küldése