Automatikus szűrő és SUBTOTAL

Táblázatkezelő
blprog
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. április 21., hétfő 15:29
Tartózkodási hely: Békés

Automatikus szűrő és SUBTOTAL

Hozzászólás Szerző: blprog »

Sziasztok!

A következő problémára kérném a segítségeteket.
Automatikus szűrésnél a SUBTOTAL függvényt tartalmazó sor is eltűnik mikor aktiválom valamelyik szűrési feltételt.
Mit kell tenni, hogy a táblázat végén levő sorban található összesítő függvény ne tűnjön el, lássam a szűrés összesítő eredményét.

Csatoltam egy példa táblát. Ha például az azonosító oszlopban kiválasztok egy értéket szépen leszüri, de eltünik az összesítő sor is

Köszönöm
Csatolmányok
subtotal.ods
(21.79 KiB) Letöltve 294 alkalommal.
Ms Windows XP • 3.0.X • MS Windows Vista
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatikus szűrő és SUBTOTAL

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Valami ilyenre gondoltál? (Lásd a csatolmányt)

A "Subtotal" sorba, annak "B" cellájába bemásolódik a kiválasztott 'rendszám', így a szűrő már azt a sort is láthatónak hagyja meg. Ugyanezt az értéket az "ADD_AT" nevű függvényen keresztül megkapja a szűrővezérlő "SUB" is.
A lapon látható lista állapotváltozásához a "Szuro" nevű VBA (Excel) makró kapcsolódik (a Calc UNO-ban nekem eddig nem sikerült a szűrőt makróból vezérelni, ezért van Excel VBA-ban írva).
Valaki felhomályosíthatna engem is, hogy lehetne ugyanezt ExcelVBA nélkül megvalósítani! :)
Csatolmányok
subtotal2.ods
Módosított példa
(16.07 KiB) Letöltve 303 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
blprog
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. április 21., hétfő 15:29
Tartózkodási hely: Békés

Re: Automatikus szűrő és SUBTOTAL

Hozzászólás Szerző: blprog »

Üdv Tibi!

Köszönöm a válaszodat.
Értem a lényegét a makrós megoldásodnak jó az alap ötlet, de ez másik oszlop (-ok) szűrése esetén elég körülményesen működne.

Próbálkoztam tartomány kijelöléssel, de nem sikerült úgy sem.
Gondolom, hogy ez a függvény ( SUBTOTAL ) tud rendesen is működni az automatikus szűrésnél is, mert egyébként nincs sok értelme.
Egyelőre továbbra sem sikerül használnom.

Laci
Ms Windows XP • 3.0.X • MS Windows Vista
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatikus szűrő és SUBTOTAL

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Szerintem is jól működik a "subtotal" függvény a szűrés alatt is, csak éppen az eredménye nem látszik! (Hiszen abban a sorban alapesetben nem a szűrés kritériuma szerepel.)
De ha a többi oszlopot is beleveszed a szűrendő tartományba és az oszlop számát is paraméterként adod át a makrónak, (pl. egy második legördülővel) akkor a szűrés bármelyik oszlopra fog működni (legalábbis elsőre így gondolom) :)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatikus szűrő és SUBTOTAL

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

És így?

A "Segéd" lapon tüntetem el azokat a bejegyzéseket, amire a fő lapon nincs szükség.
(Lehet, hogy megy egyszerűbben is, de bonyolultan élvezetesebb... :lol: )
Csatolmányok
subtotal5.ods
Több oszlop szűrése makróval
(24.46 KiB) Letöltve 292 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tom
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. november 12., csütörtök 20:14

Re: Automatikus szűrő és SUBTOTAL

Hozzászólás Szerző: tom »

Üdv!
Ugyan régi már a kérdés, de ha még aktuális, akkor próbáld a SUBTOTAL-t kitenni a megadott tartomány alá.
A "fogy" tartományt $Munkalap1.$A$1:$H$560 -re definiáltad, tehát tedd pl. az 561-es sorba. Nálam így müködik.
Ha szürés nélkül is látni akarod az eredményt akkor abszolut hivatkozással teheted az 1-es sorba pl. (I1 és K1)is.
Remélem tudtam segíteni.
Tamás
Csatolmányok
subtotal_6.ods
(20.79 KiB) Letöltve 265 alkalommal.
Openoffice 3.1
Válasz küldése