OpenOffice Calc sorrend

Táblázatkezelő
kalmarr
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009. február 9., hétfő 13:39

OpenOffice Calc sorrend

Hozzászólás Szerző: kalmarr »

Sziasztok!

Szeretnék a következő dologra megoldást találni:

A oszlop B oszlop
Csapat Helyezés (adatok változásával változik a sorrend)
1.csap 2.
2.csap 3.
3.csap 1.

Szeretném a B. oszlopnak megfelelően a helyezéseket növekvő sorrendbe tenni. A legtökéletesebb az lenne, ha ezt az adatok változásával (frissítés vagy egyéb ráhatás nélkül) mindig sorrendbe tenné.

Kérdésem, hogyan lehet megoldani ezt Calc-ban?

KALMI
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice Calc sorrend

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Kijelölöd a teljes rendezendő táblarészt onnan, hogy "Csapat", a táblázatrész jobb alsó széléig, és:
"Adat->Rendezés", "Rendezési feltétel->Helyezés" (Merthogy az első sort fejlécként fölül hagyja a Calc, ha eltérő típusú adatokat talál benne, mint a táblázat többi sorában. Ha csak a csapatok azonosítóit, és helyezéseit jelölöd ki, akkor "A" és "B" oszlop szerint -ez itt az eredeti oszlopnevet és nem a te beírt A/B oszlopjelölőidet jelenti- az összes kijelölt adatot rendezi. Több feltétel is megadható: ha azonos bejegyzések vannak eltérő sorokban, akkor egy másik oszlop szerint rendezi tovább az ottani adatokat.

Gombnyomásra (menüponthoz, vagy a táblázatra biggyesztett gombhoz rendelt, felvett vagy megírt makróval) természetesen megoldható a fél-automatikus rendezés, de az adatbeírásra történő automatikus rendezést praktikus okokból jól meg kell gondolni (főleg, ha meg is lehet csinálni :) ), mert ha a sor adatainak beírása közben odébb ugrálgat a sor, az nem tűnik túl kezelhető megoldásnak.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
TivaGY
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009. szeptember 22., kedd 21:11
Tartózkodási hely: Győr

Re: OpenOffice Calc sorrend

Hozzászólás Szerző: TivaGY »

Táblázatot készítek, melynek egy mezőjébe képet másoltam fájlból.
Sorba rendeztem egy oldal számozái oszlop alapján.
Miden a helyén volt csak a képek nem mentek a sorokkal.
Hogyan oldható ez meg?

tiva
OOO310m19 Windows XP prof.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice Calc sorrend

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Táblázatot készítek, melynek egy mezőjébe képet másoltam fájlból.
úgy érted:
mezőjébe=cellájába?

A kép szerintem nem a cellába, hanem csak a cella fölé kerül "díszítésnek". Ugyanis ha pl. az üres A1 cellán állva beszúrsz egy képet, majd mondjuk "S25"-be beírod, hogy "=A1", akkor nem lesz két képed a munkalapon, hanem az "S25"-ben "0" fog szerepelni.
Talán, ha valamilyen hivatkozással illesztenéd be, akkor a hivatkozás szövegek (amelyeket valóságos cellatartalomként értékel az OOo) már mozdulnának a sorba rendezéssel.
De ez részemről csak találgatás... Az is, hogy talán adatbázissal kellene ezt megoldani...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
TivaGY
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009. szeptember 22., kedd 21:11
Tartózkodási hely: Győr

Re: OpenOffice Calc sorrend

Hozzászólás Szerző: TivaGY »

Igen a cellába másoltam a képet.
A Calc leírást is átnéztem nem beszél a kép beszurásról.
Arra gondoltam, hogy le lehet horgonyozni a cellához a képet.

Tud erről valaki valamit?
Kösz.
Tiva
OOO310m19 Windows XP prof.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OpenOffice Calc sorrend

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Sajnos a cellához horgonyzás tényleg azt jelenti, hogy a CELLÁHOZ és nem az abban lévő adathoz lesz "odakötve" a képed.
Még ha a cellának szöveges nevet adsz is a koordináták helyett, akkor is úgy működnek, hogy csak a bennük lévő adatok fognak átrendeződni, a cellanevek az eredeti helyükön maradnak. Tehát nem cellák rendeződnek át, hanem csak a bennük lévő adatok "másznak át" a kívánt sorrendnek megfelelően.
A horgonyzás csak azt hivatott megoldani (többé-kevésbé sikerül neki), hogy ha a kérdéses területhez képest az A1 cella irányában egy vagy több sor, vagy oszlop tulajdonságát (pl. betűnagyság, vagy szélesség) megváltoztatjuk, akkor a képek az emiatt elmozduló cellával tartsanak...
...Nem tudok megoldást javasolni...
Csatolmányok
Horgony.ods
(13.24 KiB) Letöltve 200 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése